SafeGroup

Pełna wersja: VPN - identyfikacja google
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeszcze przed reinstalacją systemu pracując z VPN i wchodząc na google.com wyświetlała mi się strona w wersji językowej zgodnej z aktualną lokalizacją VPN... po reinstalacji systemu, za każdym razem, gdy loguje się do Google.com wyświetla mi się polska wersja językowa - mimo, że adres IP zgadza się z lokalizacją w VPN.

Cookies i historia wyczyszczone - co może być przyczyną?

Konto usunięte

Tzn. adres IP jest spoza polski?
Możliwe, że google na pierwszym miejscu stawia ustawienia językowe przeglądarki lub systemu.
Ustawienia językowe przeglądarki są rozwiązaniem ...

Tak IP spoza Polski - zresztą chyba widzisz Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Gogle wprowadziło zmiany w polityce prywatności , muwiąc prościej bedą cie inwigilować na maxa zupełnie otwarcie . Te wszystke mechanizmy opisane w artykule już funkcjonują tylko na razie "nieoficjalnie" ,.
Poczytaj może masz coś włączone na czym gogle połorzyło swoje macki:crazy:

Eugeniusz

Pewnie bierze z ustawień lokalizacji.

Konto usunięte

AlohA napisał(a):Gogle wprowadziło zmiany w polityce prywatności , muwiąc prościej bedą cie inwigilować na maxa zupełnie otwarcie .


Przynajmniej się z tym nie kryją, wiele firm zbiera nawet więcej danych, a o tym zupełnie nie informuje.
Zresztą, czy to takie znowu złe? Ostatnio "odkryłem", że włączenie dostępu lokalizacji w telefonie przez IE naprawdę fajnie odbiło się na funkcjonalności i możliwości wyszukiwania jakichś lokalnych usług. Jeżeli mam mieć większą wygodę, to nie widzę powodu aby im tych danych nie dać, tym bardziej że i tak operatora wie jeszcze więcej bez pytania mnie o zgodę Smile
od jakiegoś czasu wyszukiwarka działa jakoś gorzej wyszukuje mi wyniki związane z moją lokalizacją kiedyś lepiej to działalo można było łatwo wyszukiwać w innych językach co często się przydaje teraz trzeba kombinować