SafeGroup

Pełna wersja: Błędy podczas łączenia - grupa domowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Chciałbym podłączyć dwa komputery między sobą, aby wymieniać między nimi pliki. Myślę nad użyciem grupy domowej. Jednak podczas łączenia mam błędy. Wygląda to tak:

Stacjonarny (FLASH-Stacja) (W7 x64 Ultimate) -> Laptop (FLASH-Komputer) (W7 x32 Pro)
Mam błąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

AV: Kaspersky IS 12
Pliki mam udostępnione, widzę je, ale nie mogę się podłączyć do folderu z tym komunikatem.
Próbowałem: przejmowania folderu jako właściciel (nic nie dało), wyłączenia uwierzytelniania chronionego hasłem, tworzenia takiej samej grupy roboczej, włączania konta Gościa, wyłączenia sterownika NDIS Kasperskiego w sieci, dodania sieci w KIS do zaufanej). Udostępniłem pliki dla "Wszyscy".

Laptop -> Stacjonarny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I próbowałem tego samego (jednak AV to AVG IS 2012 SP1). Nic nie dało.
Na routerze wyłączyłem DHCP, przypisałem ręcznie IP (na obu komputerach).

slawektor

Obadaj w ten sposób:
Cytat: Centrum sieci i udostępniania
Aktywną siecią ma być najlepiej sieć domowa.
Wybierz grupę domową i opcje udostępniania -> Zmień zaawansowane ustawienia:
Włączone odnajdywanie sieci
Włączone udostępnianie plików i drukarek
Połączenia udostępniania plików 40/56 bitowe
Włączone HomeGroup (Grupa domowa)
Wyłączone udostępnianie za pomocą hasła
Trzeba też ustawić tą samą grupę roboczą na komputerach.
Dalej nic. Zauważyłem na stacjonarnym, że gdy zaznaczę w: Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Grupa domowa wszystkie "Udostępnij biblioteki i drukarki", kliknę zapisz zmiany, znowu tu wejdę i dalej są odznaczoneWall.

slawektor

Grupa roboczą ( nie grupa domowa bo to nie to samo) na komputerach jest taka sama?
Zobacz panel stertowania --->system i zabezpieczenia ---> Ustawienia zdalne
Musisz mieć włączone opcje na obu kompach: Zezwalaj na połączenia pomocy zdalnej z tym komputerem i zezwalaj na połączenia tylko z komputerów na których pulpit zdalny jest uruchomiony.

Flash999 napisał(a):Dalej nic. Zauważyłem na stacjonarnym, że gdy zaznaczę w: Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Grupa domowa wszystkie "Udostępnij biblioteki i drukarki", kliknę zapisz zmiany, znowu tu wejdę i dalej są odznaczoneWall.

Może w ustawieniach firewalla jest zaznaczona ta opcja, stąd nie można zmienić.
Nie lepiej byłoby zamontować foldery jako dyski sieciowe?

Flash999 napisał(a):tworzenia takiej samej grupy roboczej,

Tak, próbowałem.
Zaznaczyłem to co napisałeś, dalej to samo.


Jak to zrobić?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale ja nie mogę dostać się do tej lokalizacji, a mapowanie nic nie daje.
Nie majstrowałeś nic w usługach systemowych?
Sprawdź uprawnienia folderów, lub PPM - Właściwości udostępnianie
Ja kiedyś miałem podobny problem, przyczyną była wyłączona usługa Serwer czy Rejestr zdalny (nie pamiętam za bardzo)
Miałem wyłączony rejestr zdalny - włączyłem. Nic nie dało Sad. Chyba nie naprawię tego...

slawektor

Może wina jest w nie wyłączeniu konta gościa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I w zabezpieczeniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Już znalazłem rozwiązanie. Moją uwagę zwrócił "brak uprawnień". Tak więc szukałem czegoś w uprawnieniach. I udało się!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wystarczy do listy "upoważnionych" dodać "Wszyscy".