SafeGroup

Pełna wersja: Kingsoft PC Doctor Lite
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na forum KPCD ukazała się potwierdzona informacja o planach (jest już wersja wstępna, jeszcze niepublikowana) powstania KPCD Lite. Zasadnicze zmiany:
- brak modułu zabezpieczającego (chodzi pewnie o skanery, heurystykę i ochronę rejestru...monitor ruchu sieciowego pozostał)
- nowy moduł czyszczenia/optymalizacji z możliwością naprawy jednym poleceniem "fix all"
- analizator/przyspieszacz autostartu jest dostępny z ekranu głównego programu, łącznie z osiągniętym wynikiem
- instalator waży tylko ok. 6 MB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ma innego oficjalnego changeloga...na razie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pytanie jednak...skoro jest wersja bez modułu security, to czy sam moduł stanie się osobnym programem?
Miejmy nadzieje że do czasu wydania wersji finalnej dodadzą jakieś dodatkowe narzędzia. Bo prawdę mówiąc wdł. mniepo odjęciu narzędzi bezpieczeństwa to będzie bardzo bardzo uboga aplikacja.

ktośtam

Po dodaniu kolejnych funkcjonalności nie będzie to już wersja LITE.
Cytat: Pytanie jednak...skoro jest wersja bez modułu security, to czy sam moduł stanie się osobnym programem?

Podobno Kingsoft ma wypuścić pakiet IS... Zobaczymy Smile

Jeśli Lite ma wszystko, co normalna wersja, oprócz ochrony, to mi to pasuje. Jak dla mnie, nic więcej do szczęścia nie potrzeba, jeśli chodzi o optymalizację.
Na forum wyczytałem, że mają powstać 3 wersje. Internet Security, mająca jako główne zadanie zabezpieczań. KPD tak jak teraz, czyli trochę liźnie ochrony i trochę optymalizacji, taki dodatek po prostu. No i sam optymalizator, bez dodatkowej ochrony, lecz z większymi możliwościami. Czy to prawda, nie wiem. Tylko przekazuję ;-)

ktośtam

Dzisiaj została oficjalnie wydana wersja LITE.
Cytat:
What''s new on Kingsoft PC Doctor Lite?

1. Only tuneup features are included, Lite version is smaller and faster. (Currently 5.6MB)
2. GUI changed for lite version, displaying startup time and cleaning history.
3. PC Health Diagnosis scanning items are changed for tuneup issues only.
4. Add Fix All button after diagnosis, which requires some processes closed beforce proceeding.
5. System Optimizer is renamed to onekey optimizer.
6. Fix bug of onekey optimizer, which may scan some optimized startups again.
7. Improve algorithms to make startup time more accurate.
8. Add more startup suggestions for Startup Booster.
9. Fix bug of Traffic Monitor, which displays wrong numbers after traffic limited.
10. Fix GUI bugs.


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wersja Kingsoft PC Doctor z ochroną przestaje być rozwijana czy jak mamy to rozumieć?
będą wydawane 2 wersji.. Full i Lite...
Mhm, dzięki za odp. Trochę szkoda, że nie przeniesiono "silnika" optymalizującego do full, bo jest on ponoć znacznie lepszy od tego w wersji pełnej.
Ale jakoś mogli uszczuplić, bo te 2 procesy w tle ( mimo że nie mamy żadnych modułów bezpieczeństwa)... Ja nie widze większych różnic na pierwszy rzut oka ( ram,procesy).
Mi tam pasuje tak jak było do tej pory... Super dodatek do AV. A teraz co, mam doinstalowywać wersję lite, ponieważ ma lepszy silnik i mieć oba programy? To mija się z celem. Powinni przenieść silnik z wersji LITE do FULL i by było z głowy.
Przynajmniej ta wersja nie gryzie się z produktami Symanteca i można jej używać np z nisem. Co do poboru zasobów, dużo nie rożni siępod względem poboru ram od KPD, lecz mimo włączonych monitorów itpcpu time dla 2 procesów 00:00:00
...u mnie KPCD w wersji "full" nie gryzł się z Symantekiem...a to wrażliwy soft na wszelkie próby ingerencji w stworzonych przez niego ustawieniach ochrony.
Na stronie producenta domyślne jest pobieranie wersji Lite...pełna wersja do pobrania poniżej z mało widocznego...niestety...linku. Nie wiem, czy tak zostanie, ale widać, że albo będą promować wersje odchudzoną, albo to tylko na razie przypadek...albo tymczasowy zabieg marketingowy.
ichito napisał(a):...u mnie KPCD w wersji "full" nie gryzł się z Symantekiem...a to wrażliwy soft na wszelkie próby ingerencji w stworzonych przez niego ustawieniach ochrony.
Na stronie producenta domyślne jest pobieranie wersji Lite...pełna wersja do pobrania poniżej z mało widocznego...niestety...linku. Nie wiem, czy tak zostanie, ale widać, że albo będą promować wersje odchudzoną, albo to tylko na razie przypadek...albo tymczasowy zabieg marketingowy.
w moim przypadku był spam "zablokowano nieautoryzowany dostęp..." wiadomo do pliku cv... symanteca. Nadawcą był kingsoft. Przez te wiadomości historia była kompletnie nieczytelna. teraz mam little i jest ok. No nic ide zarejestrować się na ks forum i podać kilka sugestii. A z symantecem został mi tylko problem setpointa od logitecha bo wcina mi się od czasu do czasu z nieautoryzowanym dostępem.
Czy ten program działa z Windows 8?
bit napisał(a):Czy ten program działa z Windows 8?

Działa, ale przez ten program musiałem przeinstalować system.
Miałem go 3 miesiące temu, i wtedy wyłączał usługi sklepu Windows i konta Microsoft, uznając je za usługi spowalniające komputer.
Efekt - Skydrive, sklep windows i wszystko związane z kontem Microsoft padło.
Nie wiem, jak jest teraz, musisz sprawdzić.

ktośtam

Ten program nie jest już rozwijany, więc nie liczyłbym na to, że coś się zmieniło w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
Ten program niczego sam nie usunie...pod jednym warunkiem, że sprawdzi się wyniki skanowania i propozycje pozycje do wyłączenia lub usunięcia. Funkcja "one click" w przypadku KPCD, jak i każdego innego optymalizatora, powinna być...jeśli już...to uruchamiana dopiero po sprawdzeniu, jak wyglądają domyślne opcje. Inaczej można się narazić na problemy, bo przecież nie ma metody uniwersalnej odpowiedniej dla każdego systemu i użytkownika.