SafeGroup

Pełna wersja: Infekcja po ściągnięciu paczki malware?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
jeśli zły dział to proszę przenieść do prawidłowego.

Czy jak ściągnę paczkę z malware i ją rozpakuję (ale nie będę uruchamiał żadnych plików) to system może się sam zainfekować?

Wiem, że to pewnie banalne pytanie, ale nigdy jeszcze tego nie robiłem, jedynie na VirtualBoxie.

Pozdrawiam.
Nie, jeśli nic nie odpalisz to nie zainfekujesz systemu.
Pozdrawiam
Dzięki za szybką odpowiedź Smile
Temat do zamknięcia.

Eugeniusz

Jeśli masz włączone przywracanie systemu to system może utworzyć punkt przywracania, co spowoduje przeniesienie części zainfekowanych plików do katalogu funkcji przywracania windowsa.
Eugeniusz napisał(a):Jeśli masz włączone przywracanie systemu to system może utworzyć punkt przywracania, co spowoduje przeniesienie części zainfekowanych plików do katalogu funkcji przywracania windowsa.


Rozumiem.
Niektóre

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mogą zadziałać bez uruchamiania czegokolwiek.
To już trzeba mieć pecha... Ja otwieram normalnie, sprawdzałem ost. i nic nie mam w systemie. Wiele innych osób także otwiera normalnie i czysto mają.
ananael napisał(a):Niektóre

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mogą zadziałać bez uruchamiania czegokolwiek.


Nigdy na coś takiego nie trafiłem. A na jakiej zasadzie to działa, bo raczej wątpię, że po otwarciu paczki testowej coś takiego było by możliwe. Bez uruchomienia pliku to chyba raczej niemożliweQuestion

Eugeniusz

Atak polega na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Dziura ma 4 lata, zatem Windows 7 jest pewnie bezpieczny nawet bez aktualizacji.

byku81

Ja testuje paczki zawsze na realnym systemie i jeszcze mi sie nic złego z kompem nie stało,a na dodatek mam zepsutą myszkę tak że czasami jednym przyciśnięciem robi dwa kliknięcia czyli do uruchomienia nie trzeba dużoSmile
Sprawdzanie a uruchamianie to dwie inne sprawy. Raczej wątpię, że po odpaleniu kilku programów z paczki wszystko będzie ok. Sprawdzałem to na wirtualnym systemie i po odpaleniu niektórych aplikacji. Nie miałem już co uruchamiać.
Żeby podjąć racjonalną decyzję ważne, żeby zdawać sobie sprawę z tego co się robi i na co się samemu i innych (robaki, wirusy) naraża.
- nie bardzo to odpowiedzialneTongue