SafeGroup

Pełna wersja: WR740N - Jak przekierować porty?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam po raz kolejny.
Chciałbym przekierować porty w swoim routerze. Jest to TP-Link WR740N. Wersja v3.
Jako zabezpieczenie korzystam z avast! IS i SS Premium. Zapora systemowa wyłączona.
Próbuję przekierować przez:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy port jest otwarty sprawdzam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Test wykonany z włączoną zaporą avast! i wyłączoną jest taki sam.
Status zapory:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wie ktoś jak przekierować ten port? Już od któregoś dnia się z tym męczęWall .
Kurde mam ten sam router (albo ten sam soft był) w krk i wiem, że mieliśmy problemy z tym. Teraz nie ma problemu bo wgrałem alternatywny soft - wszystko po polsku i czytelnie przynajmniej.
Masz stałe dhcp? Nie pamiętam czy czasami to nie było wymogiem.
DHCP obecnie mam włączone (tymczasowo), jednak wcześniej też miałem taki sam problem z innym portem, z wyłączonym DHCP). Komputer ten ma przypisane stałe IP.

Pamiętasz może, jaki to był soft? DD-WRT? Chyba po wgraniu nowego, można wrócić znowu do poprzedniego?


Dodano: 16 lut 2012, 20:36

Wgrałem DD-WRT. Jutro zobaczę jak to działa.
Ja posiadam Gargoyle i jest wersja pod WR 740 tylko sprawdź sobie czy pod twoją wersję urządzenia (chodzi o wersję produkcji). Da się wrócić do normalnego, ale uwierz, że nie warto. Liczba opcji jest większa, wszystko po polsku, przestał zrywać połączenia przy dużym obciążeniu, można ustawić kolejkowanie na wiele sposobów.

---Edytka---
DD-WRT też miałem testować, ale już mi się nie chciało jak wszystko było dobrze.
Pytanie skąd pobrać firmware do 740 bo na stronie Garygole nie ma Grin
Eru napisał(a):Pytanie skąd pobrać firmware do 740 bo na stronie Garygole nie ma Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wink
Ale żal jest tylko do V1 i V3 a ja mam V2... No spoko to posprawdzane...
Wielkie dzięki Buri za pomoc. Jednak wcześniej już próbowałem wgrać OpenWRT i przez standardowy panel nie mogłem. Z DD-WRT poszło bez problemu. Bardzo mi się podoba jak na razie, lepszy zasięg (zamiast 2 kresek w tym miejscu mam 3), duuuża możliwość konfiguracji, język polski... Dzisiaj tylko szybko na rzut oka to sprawdziłem, jutro i przez weekend wezmę się za testy.
Masz Eru WR740N? Możesz wgrać od v3 (tak mi się zdaje), bo to jest ten sam sprzęt. Z tego co czytałem różnic między nimi nie ma. Warto spróbować.

W wersji PL widziałem już 2 błędy ortograficzne... Facepalm "Przywruc","Urzytkowników"
Wgrałem DD-WRT ale nie mogłem go zmusić żeby pobrał adres z DHCP dostawcy... Przeszukałem wszystko i nic... W końcu powróciłem do stockowegoSuspicious
Dalej nie mogę przekierować portów. Np. przy stawianiu serwera CS dalej mam IP: 192.168.1.101:27015. W innych aplikacjach tak samo.
Wiesz co mam mały pomysł, włącz Upnp na próbę. Jeśli aplikacja to obsługuje to sama sobie otworzy port - uTorrent robi to bez problemu. Niby zmniejsza to bezpieczeństwo, ale czasami ciężko otwierać co chwila nowy port. Sprawdzimy czy działa to ogólnie.
UPnP od razu przy konfiguracji włączyłem. Tak jak mówisz, uTorrent odblokował sobie port. Jednak ta aplikacja nie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podłączyłem komputer bezpośrednio przez kabel. Mogłem założyć serwer, porty są przekierowane.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jednak coraz bardziej wątpię w działanie tego programu. Przy skanie z bezpośrednim połączeniem -> 15 portów otwartych. Do tego port gry pokazuje jako zamknięty (a mam włączoną grę i HLDS).
Ma ktoś z Was pomysł jak to przekierować? Bo mnie już zaczyna krew zalewać. Co nie zrobię to nie działa. Tak to próbuję zrobić:
Tak samo DMZ. Nic nie daje. Zaraz spróbuję z wyłączonym DHCP.
Może zakres daj od 14 do 16.
Dalej nic. Chyba wywalę ten router przez okno... Żeby prosta operacja tak długo trwała...
Niestety CS 1.6 zbyt inteligentny nie jest Tongue

Czytałeś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiem, wziąłem to jako przykład. Nie mam na czym innym sprawdzić, a w tym dokładnie widzę - jakie mam IP, i czy jest to wewnętrzne czy zewnętrzne. Jeszcze dla próby zablokowałem torrenty w DD-WRT i dalej mogłem pobierać. Dziwne. Zaraz poczytam i dam znać.

Edit
Zresetowałem NVRAM i router nie chciał się uruchomić Smile. Ale po odłączeniu od zasilania jakoś się włączył i działa. Zobaczę jeszcze czy przekierowywanie teraz działa. Jak nie to czas na OpenWRT. A jak nie będzie znowu działać to uszkodzenie routera, lub wina systemu. Zobaczę potem na laptopie.
Ja dzisiaj znowu próbowałem DD-WRT ale same problemy z nim więc zdecydowałem o stałym powrocie do standardowego firmware Grin
Czyli czas na OpenWRT?None. Dalej nie działa.


Dodano: 17 lut 2012, 20:32

Jak można wgrać OpenWRT? Przez panel DD-WRT nie mogę Sad.
Nie za mało tych portów na cs''a? Pamiętam, że tam trza było otworzyć parę zakresów, choć u mnie przy upnp nie trza było nic robić :crazy: Mam raptem otwarte od 27000-27050 na obu TCP/UDP i działa jak należy (to jest otwarte tak dla pewności). Jednak to inny router, niezawodny WAG200G.
Dalej nie działa. Jakiś pechowy router. Może wiesz jak wgrać przez DD-WRT stockowe firmware lub OpenWRT?
Stron: 1 2