SafeGroup

Pełna wersja: Proszę o pomoc Winlogon zainfekowany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Wszystkich. Mam następujący problem. W google nic nie ma na temat tego zainfekowania. Mam wgrany w komputerze jakiś program o nazwie "Peru Bloat" pisze że wydawca: Tomasz Pawlak. Sprawdzałem przy pomocy polecenia msconfig co się uruchamia wraz ze startem systemu okazało się że ten program jest powiązany z procesem "Winlogon" Nazwa wyświetlana w msconfig "Trip Fiat Card Hips Print". Czy ktoś już miał taki problem ? W google nic o tym nie ma. Dodam jeszcze że przez ten proces jest problem z włączeniem komputera czarny ekran po zalogowaniu do systemu Windows 7.

Apocalypse

A skanowałeś czymś na żądanie? MBAMem spróbuj jak nic nie robiłeś i zobacz. Jakie masz zabezpieczenia kompa?
Wejdź do c:\windows\system32, wyszukaj plik winlogon.exe i sprawdź go tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pokaż link do wyników.

Przeskanuj Hitmanem Pro

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz Malwarebytes

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przekanowałem programem Spybot Search & Destroy. Znalazł w tym pliku winlogon Trojana i prawdopodobnie usunął. Dzięki za odpowiedzi. Jak problem nie zniknie przeskanuje jeszcze raz tymi programami co napisaliście. Dzięki
Jeśli Sbybot usunął trojana, to nie wyłączaj komputera i sprawdź, czy nie usunał całego pliku (c:\windows\system32)
Jeśli będzie, to jak mówiłem, dla pewności sprawdź go na Virustotal.
Spybot -.- Użyj Hitman Pro lub MBAM tak jak mówił Kamil
Witam,
Mam niestety podobny problem. Nazwa Peru bloat pojawia się przy procesie csrss.exe. Uruchomione są dwa takie procesy - jeden bez Peru Bloat...
Po zalogowaniu się do windowsa Vista mam czarny ekran ( w trybie awaryjnym także ). Mogę tylko wejść do menedżera systemu poprzez ctrl-alt-del.
Niestety po dłuższym odczekaniu pulpit się nie pokazuje.
Bardzi proszę o jakieś wskazówki.
Wjedź do trybu awaryjnego z wierszem poleceń. Po załadowaniu się konsoli wpisz explorer.exe i wciśnij enter.

Przed wejściem do trybu awaryjnego : (możesz to mieć na pendrive)
Pobierz baże programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(download V5.8 database)
Importuj bazę do programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wykonaj skanowanie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program wykryje i naprawi zainfekowane systemowe pliki.Powinien przywrócić explorera do życia.
Chyba pomogło !
Wielkie dzięki za pomoc !!!
A co zrobić jak skasowałem plik WINLOGON.EXE?
Musisz wyciagnac ten plik z plytki instalacyjnej Windows. Znajduje sie on w folderze I386 WINLOGON.EX_ Rozpakuj to archiwum i skopiuj plik do C:\windows:\system32, np. przez Linuxa, jesli system nie odpala
System odpala. Nie mam pulpitu i startu, może to być od tego? Mam viste kupioną razem z lapkiem i nie mam płytki od windowsa, kopii zapasowej też nie mam

byku81

A ukrytej partycji Recovery z systemem też nie masz?

Prawoklik na> Mój Komputer >Zarządzaj>Magazyn>Zarządzanie dyskami>u mnie nazywa się to partycja odzyskiwania 13 GB

Sprawdz czy nie masz podobnej partycji
Ktos z Vista bedzie Ci musial przeslac plik... Innej mozliwosci nie widze... Chyba, ze "chamska" reinstalacja systemu.
nie ma :/
dzięki, będę szukał kogoś z płytką
mamatata napisał(a): dzięki, będę szukał kogoś z płytką

Nie chodzi raczej o samą płytkę. Plik może Ci podrzucić ktoś, kto ma tą samą wersję systemu.
mirrory systemów przydatne także do łatania znajdziesz w linku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mam Vistę. Mogę podesłać pliki z płytki.