SafeGroup

Pełna wersja: [plus]Explorer w menedźerze proszę o pomoc chyba wirus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam taki problem gdy włączam komputer cały ekran jest czarny nie mogę nic włączyć a gdy włączę menedżer zadań i wpisze w nowym zadaniu explorer to pojawia mi się pulpit i jego zawartość oraz pasek zadań itp co zrobić by od początku było wszystko dobrze ?

Apocalypse

Nie włącza się explorer.exe razem ze startem systemu. Niekoniecznie wirus. Mogło się coś stać z systemem.

Trzeba by zainstalować i przeskanować system.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Najlepiej tym. Powinien usunąć jak coś wykryje.
Można dla pewności jeszcze tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jaki system i do tej pory zabezpieczenia?

Jak jest wirus to na pewno wykryje. Może też być rozwalony system a wtedy zostaje format.
proponowałbym raczej użycie skanerów bootowalnych z LiveCD ponieważ skompromitowanyaktywny system może nadal klonować złośliwy kod generując przy okazji coraz większe szkody w systemie,
ze skanerów Live CD wybrałbym Kaspersky lub Bit Defender ponieważ posiadają możliwość usuwania infekcji z System Volume Information i posiadają
wysoką skuteczność usuwania ciężkich infekcji, kolekcja od madame w linkuSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

X26 mam Avasta a system Windows 7

Apocalypse

Fix00ser napisał(a):proponowałbym raczej użycie skanerów bootowalnych z LiveCD ponieważ skompromitowanyaktywny system może nadal klonować złośliwy kod generując przy okazji coraz większe szkody w systemie,
ze skanerów Live CD wybrałbym Kaspersky lub Bit Defender ponieważ posiadają możliwość usuwania infekcji z System Volume Information i posiadają
wysoką skuteczność usuwania ciężkich infekcji, kolekcja od madame w linkuSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Można spróbować i jednego i drugiego. Live CD jakieś proste do obsługi nie jest. Więc proponuje przeskanować tymi co podałem a w ostateczności czymś z LCD.

boguta napisał(a):X26 mam Avasta a system Windows 7


A zrobiłaś/eś skany tymi programami co podałem? Jeśli tak to podziel się wynikami i coś będziemy myśleć.
Fix00ser napisał(a):proponowałbym raczej użycie skanerów bootowalnych z LiveCD ponieważ skompromitowanyaktywny system może nadal klonować złośliwy kod generując przy okazji coraz większe szkody w systemie,
ze skanerów Live CD wybrałbym Kaspersky lub Bit Defender ponieważ posiadają możliwość usuwania infekcji z System Volume Information i posiadają
wysoką skuteczność usuwania ciężkich infekcji, kolekcja od madame w linkuSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dokładnie. Żadne MBAMy czy bardziej skanery online . Strata czasu. Użyj skanera live cd . Od siebie mogę polecić Dr.Web Cure It Live CD , skan trwa długo.

Apocalypse

Pewnie autor tematu już rozwiązał problem ale zapomniał się podzielić. Napisałem, że można i jedno i drugie - ale nie każdy umie uruchomić LIVE CD więc można spróbować MBAM. I dla mnie to nie jest strata czasu.
Tylko że skanery typu MBAM mogą sobie nie poradzić lub pogorszyć sprawę w przypadku ciężkiej infekcji ( tutaj exploler.exe ) Smile