SafeGroup

Pełna wersja: Avira Premium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
obecnie jestem po formacie komputera i do ochrony chciałem zastosować połączenie: Comodo Firewall + Avira Premium. Mam pytanie, jak dobrym antywirusem jest Avira? I czy ten antywirus znacząco ustępuje innym znanym av innych firm?
Co do Aviry to mam mieszane uczucia. Kiedyś przez krótki okres czasu z niej korzystałem. Zablokowała Win32/Kavos z pendrive. Jednak w ostatnim czasie straciłem zaufanie do tego antywirusa. Dlaczego?
* brak polskiej wersji językowej (olewają to)
* blokowanie wszystkich autorunów (nawet tych dobrych, dla mnie to minus)
* interface (aka suwaki strażackie, czerwień)
Ogólnie to można znaleźć lepszy darmowy AV. Jeśli jednak masz wersję Premium, to zostaw ją, masz licencję to korzystaj. To dobry i skuteczny pakiet. Taka jest tylko moja opinia.
Flash999 napisał(a):Co do Aviry to mam mieszane uczucia. Kiedyś przez krótki okres czasu z niej korzystałem. Zablokowała Win32/Kavos z pendrive. Jednak w ostatnim czasie straciłem zaufanie do tego antywirusa. Dlaczego?
* brak polskiej wersji językowej (olewają to)
* blokowanie wszystkich autorunów (nawet tych dobrych, dla mnie to minus)
* interface (aka suwaki strażackie, czerwień)
Ogólnie to można znaleźć lepszy darmowy AV. Jeśli jednak masz wersję Premium, to zostaw ją, masz licencję to korzystaj. To dobry i skuteczny pakiet. Taka jest tylko moja opinia.

no faktycznie tkaie wady to tragediaGrin. bez jaj.. to nie dziela sztuki


Dodano: 27 lut 2012, 18:29

śmiało bierz avire premium to bdb program i spełni twoje oczekiwania nawet gdy nie znasz języka ang. Skutecznością na pewno przewyższa av avasta i comodo.
A ja mam zupełnie inne zdanie. Używam, polecam. Brak polskiej wersji- co z tego, nie jest to skomplikowane a jeśli nawet to może zmotywuje do nauki j. angielskiego ;-) Blokowanie autorunów jest dla mnie okej, po co mi one. Interface kwestia gustu, dla mnie MEGA plus, najlepszy jaki do tej pory spotkałem. Minimalistyczny, prosty, łatwy, czego chcieć więcej? Po co to ma być jakieś cukierkowate, ciągle otwierasz to okienko i na nie patrzysz? Zresztą była już o tym mowa w temacie chyba o avaście. Wykrywalnością bije na głowę inne popularne darmowe AV ( można sprawdzić na paczkach, mam tu na myśli avasta i pandę cloud, zawsze jest od nich lepszy) i nie męczy zbyt dużą ilością komunikatów. Baza wirusów dosyć często aktualizowana więc też ok. Minusem dla mnie tylko jest wydłużenie startu systemu ( zabiera około 15 sekund, dla porównania Avast bodajże 7 a panda cloud 25, chociaż co komputer to inne wyniki, musisz sprawdzić u siebie) oraz w darmowej wersji reklamy przy aktualizacji oraz toolbar (obie rzeczy da się na szczęście usunąć szybko i łatwo). Ogólnie ze swojej strony polecam ten pakiet, wcześniej avast lecz po przejściu na Avirę lepiej mi się pracuje. A, jeszcze jedno. Avast mimo wszystko spowalnia trochę przeglądanie internetu (wolniejsze wczytywanie stron) i przy kopiowaniu plików itd. jest to widoczne. Może nie bierze dużo RAMu ale trochę go czuć. Avira pobiera ciut więcej RAMu, bo coś około 40, lecz nie czuć jej ani trochę. To tylko moja opinia, wydaje mi się dosyć obiektywna.
Pozdrawiam
bardzo dobry wybór właściwie nie ma wad
pytam o wersje Avira Premium. czy różnica miedzy wersja FREE a PREMIUM jest duza???

ps. czy od wersji Premium, duzo av innych firm jest lepszych?
Ach. Znowu się zaczyna. Wyłącz osłonę WWW. Jeszcze bym zapomniał - Avira pakuje Ask Toolbar... Co z tego, że trzeba się uczyć angielskiego? Wszystko w tym programie rozumiem, jednak dla mnie jest to ignorowanie klienta. Chcą zdobyć sławę, olewając nasz język. Co powie starsza pani Kowalska?


Przesadzasz... Nie ma programu bez wad. Wymienię kilka:
* brak piaskownicy
* brak chmury
* Avira dała się wyrzucić przez infekcję z FB (tak jak większość antywirusów)
* brak czegoś na wzór reputacji strony lub plików
Wadą może być nawet spowolnienie startu systemu.
Tak więc widzisz - nie ma programu bez wad. Nie korzystałem z niej długo, jednak mogło się dojrzeć niedoróbki.


Każdy swoje chwali, nieprawdaż? Jednak czasami może lepiej jest przejrzeć na oczy.

Różnica. Jest duża. Ma ProActiv, ... Dużo pisać. Tutaj masz listę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Flash999 napisał(a):Ach. Znowu się zaczyna. Wyłącz osłonę WWW. Jeszcze bym zapomniał - Avira pakuje Ask Toolbar... Co z tego, że trzeba się uczyć angielskiego? Wszystko w tym programie rozumiem, jednak dla mnie jest to ignorowanie klienta. Chcą zdobyć sławę, olewając nasz język. Co powie starsza pani Kowalska?


Przesadzasz... Nie ma programu bez wad. Wymienię kilka:
* brak piaskownicy
* brak chmury
* Avira dała się wyrzucić przez infekcję z FB (tak jak większość antywirusów)
* brak czegoś na wzór reputacji strony lub plików
Wadą może być nawet spowolnienie startu systemu.
Tak więc widzisz - nie ma programu bez wad. Nie korzystałem z niej długo, jednak mogło się dojrzeć niedoróbki.


Każdy swoje chwali, nieprawdaż? Jednak czasami może lepiej jest przejrzeć na oczy.

Różnica. Jest duża. Ma ProActiv, ... Dużo pisać. Tutaj masz listę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


no skoro nie ma to moze w ogole ma nie instalowac antywirusa? Jakbyś zauważył to piaskownica chmura hips bedzie od comodo. Reputacje stron mozna sobie dolozyc za darmo.
Flash999 napisał(a):Ach. Znowu się zaczyna. Wyłącz osłonę WWW. Jeszcze bym zapomniał - Avira pakuje Ask Toolbar... Co z tego, że trzeba się uczyć angielskiego? Wszystko w tym programie rozumiem, jednak dla mnie jest to ignorowanie klienta. Chcą zdobyć sławę, olewając nasz język. Co powie starsza pani Kowalska?


Przesadzasz... Nie ma programu bez wad. Wymienię kilka:
* brak piaskownicy
* brak chmury
* Avira dała się wyrzucić przez infekcję z FB (tak jak większość antywirusów)
* brak czegoś na wzór reputacji strony lub plików
Wadą może być nawet spowolnienie startu systemu.
Tak więc widzisz - nie ma programu bez wad. Nie korzystałem z niej długo, jednak mogło się dojrzeć niedoróbki.


Każdy swoje chwali, nieprawdaż? Jednak czasami może lepiej jest przejrzeć na oczy.

Różnica. Jest duża. Ma ProActiv, ... Dużo pisać. Tutaj masz listę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



czytaj ze zrozumieniem, napisłem, że jest właściwie bez wad
chociaż parę się by znalazło
obecnie nie używam aviry, poza tym ask jest w wersji free
w płatnej chyba nie ma, nie instalowałem tych nowych płatnych wersji
avira mimo tego, że nie ma tego co napisałeś ma wysoką skuteczność
dla mnie największą wadą są updaty weekendowe
Avira na lepszych pcrozwija skrzydła, bardzo wydajny silnik av. W moim przypadku jak użytkowałem jedyna wadą był interface. Dostęp do logów jest po prostu "wolny"
Nie, w płatnej wersji nie ma toolbara. A tam, interface jest piękny! ;-) Mówię serio, prosty, czytelny, widać wszystko. Ale to kwestia gustu, więc pod ocenę się nie bierze. Update weekendowe chyba się trochę poprawiły, bo w niedzielę (wczoraj) miałem około 3 lub 4 aktualizacje. Więc może zaczęli się przykładać ;D
Który z płatnych antywirusów przewyższa znacząco Avirę Premium??

Eugeniusz

Ogólnie rzecz biorąc - wielosilnikowe: G Data, TrustPort, Emsisoft.
Jedynie Emsisoft można z tego polecić, reszta to dosyć dobre zamulacze a wykrywalnością nie są jakoś dużo wyżej od jednosilnikowej lekkiej Aviry.
Avira ma nieco gorszą prewencję, praktycznie nie złapie nic z wirusów, które nie wykryje detekcja... To jest jej największy minus, ale plus jest taki, że detekcję to ona ma bardzo dobrą Smile
A jako tak naprawdę dodatek do Comodo będzie idealna.Jeśli Tobie odpowiada, to pozostań przy niej, bo to naprawdę porządny antywirus, do codziennego użytku komputera idealny.

Piszę tutaj obiektywnie, bo sam nie za bardzo lubię Aviry, ale uważam ją za niezły AV, tylko mi po prostu jakoś nie przypadła do gustu Smile
Eugeniusz napisał(a):Ogólnie rzecz biorąc - wielosilnikowe: G Data, TrustPort, Emsisoft.


czyli mam rozumieć, że w/w antywirusy będą lepsze od Aviry, Kaspersky, Nod32 ?? dobrze zrozumiałem ??
Lepsze? W jakim sensie lepsze? Skutecznosc przewaznie takich AV jest lepsza.
Lepsze av to są na ulotkach reklamowych - i za każdym razem jeden jest lepszy od drugiego.

Apocalypse

Co jest lepsze to są subiektywne odczucia. Ktoś tam napisał np. że Avira jest lepsza od Comodo. No nie wiem... Comodo ma bardzo dużą wykrywalność. O dziwo.
Mam jeszcze pytanie: czy Panda Cloud Antivirus Pro jest lepszym wyborem aniżeli Avira Free ??
Stron: 1 2