SafeGroup

Pełna wersja: Roboscan Internet Security
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy testował ktoś ten pakiet? Jest darmowy i ma dwa silniki: Bitdefendera oraz własny producenta, więc z wykrywalnością powinno być nieźle.

Tutaj link do strony producenta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To bliźniaczy program do produktu ALYac Internet Security Smile To właściwie ta sama firma tylko nazywa się różnie w zależności od rynku (regionu świata) na który są dedykowane jej produkty
Roboscan na Amerykę...więc i bardziej na nas też
ALYac na Azję
Mnie zastanowiła śmieszna figurka w grafikach strony Roboscan, bo skojarzyła mi się z programami do multimediów firmy ALTools...i tak po nitce do kłębka wychodzi na to, że wszystkie są z tej samej "stajni"
Tu strona ALYac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tu ALTool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Roboscan IS Free jest na tyle nowy, że nawet na azjatyckim odpowiedniku nie ma jeszcze gotowych produktów - wszystko jest "comming soon" Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na Wildersach udało mię znaleźć jeden wątek na ten temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


BTW...pakiet ma silnik AV o nazwie "Tera"...jakoś podobnie brzmi "Tetra" od Immuneta, który też jest powiązany z BitDefenderem Smile
Dzięki ichito. Poza Comodo chyba nie ma innego darmowego pakietu IS więc to może być ciekawa alternatywa, pod warunkiem że nie będzie za bardzo obciążał komputera. Wieczorem postaram się zainstalować i napisać coś więcej.
Niestety Comodo nie jest jedynym darmowym pakietem...na pewno zapomniałeś o Outpost Security Suite Free i w sumie oficjalnie nierozwijanym, ale wciąż działającym i dostępnym Fortinet Forticlient Standard 4.2.5 z bardzo dobrym anty-spamem i filtrowaniem zawartości sieci oraz zaporą chyba na bazie Outposta właśnie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to nie jest czasem ekipa z Ukrainy? Może ich znajdę jeszcze.
Udało mi się znaleźć kilka ciekawych informacji i tym produkcie:
- silnik Bitdefendera zaimplementowany do tego pakietu wygląda na aktualny i porównywalny z silnikiem BD Total Security 2012 - screeny za Wildersami - choć wyniki działania pakietu na zagrożenia jakoś dziwnie to podważają

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- Roboscan ma 2 certyfikaty VB100 - z listopada 2011 (Windows Serwer 2003) i grudnia 2011 (W7) - występuje tam pod nazwą ESTSoft ALYac, bo to ich macierzysty silnik ("Tera")

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- w zestawieniu VB za II półrocze 2011 ma naprawdę przyzwoite notowania porównywalne z Kaspersky, Fortinet, BullGuard, Avira, F-secure, Eset, Avast - może nie ścisła czołówka zestawienia, ale już bardzo blisko do niej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- pojawiło się dość obszerne i z wieloma obrazkami omówienia tego pakietu pod tytułem "Roboscan Internet Security Free: A promising entrant in free antivirus arena"
Cytat z podsumowania
Cytat: I really liked this product. Nice design, less system impact, fast scan, frequent updates, good detection and bug-free free Bitdefender. But I observed something that gave me something to worry about. In the Video, you will be able to see some samples that were undetected by Roboscan. I scanned those files using Hitman pro which has G-Data as one of the scanner. G-Data uses two engines: Engine A: Bitdefender and Engine B: Avast. Many of those files that were undetected by Roboscan were detected by Engine A of G-Data. This leaves me to the confusion if Roboscan uses a very old version of Bitdefender engine.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 29 lut 2012, 7:53

asg napisał(a):A to nie jest czasem ekipa z Ukrainy? Może ich znajdę jeszcze.

To na pewno daleki wschód...Korea Południowa Smile
ichito napisał(a):Udało mi się znaleźć kilka ciekawych informacji i tym produkcie:
- silnik Bitdefendera zaimplementowany do tego pakietu wygląda na aktualny i porównywalny z silnikiem BD Total Security 2012 - screeny za Wildersami - choć wyniki działania pakietu na zagrożenia jakoś dziwnie to podważają


Może to wina tego iż przeglądając zaimportowane do programu sygnatury z Bitdefendera, widać że na tej liście są widoczne tylko sygnatury generyczne.

Konto usunięte

Dostane nagrodę za odkop tysiąclecia, no ale...
Ostatnio w dyskusji o BD Free na wildersach natknąłem się na informacje o Roboscanie tj. w kontekście polecania właśnie tej aplikacji zamiast BitDefendera. Spróbowałem i... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Aplikacja jest niesamowicie lekka, w zasadzie coś na poziomie BD Free czy też Webroota, a zarazem dosyć skuteczna, bo szybko reagowała na pobierane z forum próbki. Ok, nie radzi sobie z PUP i to jest po prostu fakt co widać z paczek tommato.
Co jeszcze można powiedzieć... nawet właśnie darmowa wersja ma zaporę sieciową. Domyślnie reaguje ona automatycznie na ruch przychodzący, możemy włączyć filtrowanie ruchu wychodzącego i samodzielnie tworzyć reguły.

Minusy? Nie każdemu przypadnie do gustu interfejs, budzący co najmniej mieszane uczucia. Nie ma tu też jakichś niesamowitych technologii i ogromu ustawień, raczej po prostu podstawy. Mimo wszystko sądzę, że warto go sprawdzić.
Czy ten soft jest jeszcze aktualizowany? Ostatni update jest z: 11.10.2013