SafeGroup

Pełna wersja: Antivirus Protection 2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej,

Tak jak w temacie, co to za nowe ustrojstwo? Skąd się to wykluło? Na DP wszyscy pozarażani Grin
Ave Grin
To kolejny Fake AV. Myślę że z Facebooka .
Debilizm ludzi mnie poraża. Jak można dać się nabrać na takie coś. Jeszcze jak czytam coś w stylu :
Cytat: Próbowałam zainstalować antywirusa bo nie miałam wcześniej


To już siadam z wrażenia Tongue
Szukamy próbki właśnie Smile


Dodano: 04 mar 2012, 20:28

Może trochę nieskromnie napiszę ale potrafię pomóc w przypadku zainfekowania Smile Szkoda że na sg nikt się nie zgłasza.

Dusiek

Generalnie to facebook jest chyba takim portalem lekko zdebilałym co nie znaczy że 100% użytkowników to debile .Jakieś 6m-cy temu też była taka akcja jak z rękawa ludzie pisali na dp że na fb coś tam złapali widać nie którzy jak by mogli to nawet by w gówno klikneli Wall
wieśbook i tyle mam do powiedzenia na temat facebooka
nie rozumiem jak można się tak dać zrobić
a i ludzie na DP w większości to dzieci neo wystarczy poczytać w komentarzach
Masz na myśli tego trojana dewastującego antyvirusa i blokowanie FB przez Hosts? Chyba to ostatnie bolało najbardziej użytkowników Książkotwarzy. Rozpaczliwe błagania o naprawienie FB bo trzeba napisać że deszcz przestał padaćLol
Po prostu my nie rozumiemy, że są ludzie, którzy klikaja, gdzie popadnie, pobierają wszystko, a jeśli pojawi się jakieś okienko, powiadomienie to klikają OK, albo Zamknij, tylko po to, żeby im to okno zniknęło...

Szukajcie tego antywirusa Smile

marsellus

Ten Antivirus Protection 2012 to chyba z jakiś filmów online a nie z fb.
polak900 napisał(a):wieśbook i tyle mam do powiedzenia na temat facebooka
nie rozumiem jak można się tak dać zrobić
a i ludzie na DP w większości to dzieci neo wystarczy poczytać w komentarzach


Czy Ty myślisz , że wszyscy tak jak tu na forum interesują się kwestią bezpieczeństwa w sieci ?
90% a może więcej ludzi korzysta z internetu , nie myśląc nawet o jakichkolwiek zagrożeniach.
Przestań tak biadolić, bo nie każdy ma manię zabezpieczania się przed wirusami, niektórzy po prostu korzystają z internetu.
wiem jak jest facecik, to nie biadolenie
najgorsze jest, że ludzie są niereformowalni, dlatego że korzystają z internetu?

Nie chodzi o interesowanie sie bezpieczenstwem, tylko o zwykla rozwage, zeby ludzie nie klikali, gdzie popadnie. I tu wlasnie tkwi problem, ze, jak sam napisales, w ogole nie mysla o zagrozeniach.
Kamil , temat rzeka, co nie zmienia faktu, że jak napisałem wyżej, niektórzy po prostu korzystają z internetu, i nie tracą życia testując paczki z wirusami Grin
To typowy program rogue naśladujący MSE...widać to na screenie...i być może to właśnie myli czujność...przynajmniej niektórych. Jest wiele klonów tego programu z 2012 - Security Center, Security Defender, Security Monitor 2012, Smart Internet Protection 2012, Antimalware Tool, Security Central, and Internet Defender - poza tym w 2011 miał swoich odpowiedników wMicrosoft Security Center 2012 or Internet Protection 2011 .
Antivirus Protection 2012 po zainstalowaniu robi "pseudoskan" po czym informuje o zagrożeniach w przeróżny sposób...to czysta socjotechnika, żeby wzbudzić panikę użytkownika, że jego system jest poważnie zagrożony - ale to nie wszystko...ten rogue generuje inne "niebezpieczne" dla użytkownika informacje, próbując uwairygonić swoją skuteczność - przykładowe komunikaty za Bleepingcomputer.com
Cytat: Security Center
Unauthorized remote connection!

Your system is making an unauthorized personal data transfer to a remote computer!
Warning! Unauthorized personal data transfer is detected! It may be your personal credit card details, logins and passwords, browsing habits or information about files you have downloaded.
To protect your private data, please click "Prevent Connection" button below.

You have been infected by a proxy-relay trojan server with new and danger "SpamBots".
You have a computer with a virus that sends spam.
This is a mass-mailing worm with backdoor thus allowing un-authorized access to the infected system.
It spreads by mass-mailing itself to e-mail addresses harvested from the local computer or by querying on-line search engines such as google.com.
The IP <ip address> address that YOU are getting from Internet Service Provider (ISP) for YOU personal computer is on some major blacklist.
Your computer has been used to send a huge amount of junk e-mail messages during the last days.
You IP <ip address> will be marked in the Police log file as mass-mailing spam assist.
Upgrading to the full version Antivirus Protection 2012 it will eliminate the majority of Spam attempts.

Antivirus Protection 2012
Your computer is being used as spamming machine. You can get sued for spam. Your computer WIL BE DISCONNECTED FORM <sic> INTERNET BECAUSE SPAMMING OTHER PCs.

Security Center Alert
To help protect your computer, Security Center has blocked some features of this program.
Do you want to block this suspicious software?
Name: Sft.Dez.Wien
Risk: High

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak widać stać go na więcej, niż przeciętne rogue AV, które straszy tylko wynikami skanowania. Program jest już opisany przez Kaspersky Lab

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ponadto można znaleźć jeszcze informacje np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Porównawczo dwie fotki tego samego rogue w dwóch wydaniach - Antivirus Protection 2012 i Antivirus Smart Protection

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Schocker

Komputer w szkolnej bibliotece złapał ten syf, właśnie próbuję go odratować. Tragedia, zachowuje się dokładnie tak, jak... ten antywirus z Facebooka, który osiągnął apogeum jakiś miesiąc temu. Nie pozwoli mi uruchomić żadnego EXE, ale wyraźnie stawia na socjotechnikę: przy zamykaniu każdego "ostrzeżenia" twierdzi nawet, ze komputer zostanie odłączony od internetu, ponieważ spamuje, a potem spyta, czy na pewno chcę pozostawić ten "nielegalny plik", który może wykraść dane moich kart kredytowych, dane do PayPala etc. (sic!).
"Wykryto obiektów: 1756", jak dotąd.