SafeGroup

Pełna wersja: coś mi blokuje strone
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam , wchodzę na wolnemedia.net i mi takie coś wyskakuje :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

co to jest do h..... ????
jak klikam :dlaczego ta strona została zablokowana: to przenosi mnie na jakąś stronę google :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jaka wtyczka do Firefoksa mi sprawdza strony gdzieś ??? mam dużo różnych dodatków zainstalowanych

byku81

U mnie na chrome też blokuje twierdzac że strona jest zainfekowana
Opcje ---> bezpieczeństwo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poza tym naciskasz na "Zignoruj ostrzeżenie" i cię przenosi na stronę...
Cytat: W dniu dzisiejszy, ok. 12.00 korporacja Google zablokowała portal „Wolne Media” pod pretekstem „złośliwego oprogramowania”. Oto komunikat jaki można w FireFoxie i Chrome przeczytać:

„Strona zgłoszona jako dokonująca ataków! Strona wolnemedia.net została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa. Tego rodzaju strony mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system. Niektóre szkodliwe strony celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich działa na serwerach, na które nastąpiło włamanie.”

Po kliknięciu na „Dlaczego strona została zablokowana” można przeczytać komunikat z którego wynika, że chociaż w ciągu 90 dni Google nie odnotowała na stronie „Wolnych Mediów” żadnego złośliwego oprogramowania, ale wcześniej odnotowała 1 taki przypadek (słownie: jeden) 11 grudnia 2011 r., co może oznaczać błąd ich oprogramowania. Oto ten komunikat:

„- Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny wolnemedia.net?
- Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera. W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 1.

- Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?
- W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 54. Wyświetlanie 1 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2012-02-20, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2011-12-11. Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS8560 (SCHLUND).

- Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?
- Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna wolnemedia.net pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

- Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?
- Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

- Jak do tego doszło?
- W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.”

Długo na efekt działania podobnej „bzdury” nie trzeba było czekać. Od godz. 12.00 gwałtownie zaczęła spadać liczba odwiedzin portalu o prawie 50%. I spada nadal, co widać po liczniku online.

Zarejestrowałem się na stronie Google, sprawdziłem stronę i okazało się, że owo „złośliwe oprogramowanie” to playlista Radia Wolne Media wgrywana na stronę główną portalu obok komiksu, a także skrypt wczytujący listę nowości ze strony Odkryj Wolne Media na podstronach! Skrypty zostały napisane dla „Wolnych Mediów” i są wolne jest od jakichkolwiek podejrzanych komend, wirusów, itd. Google uważa skrypty za podejrzane, ponieważ wczytywane są w ramce „iframe” (dla nich „ifreame” = „złośliwe oprogramowanie”). Obecnie zgłosiłem stronę do ponownej weryfikacji stronę i dopisałem komentarz wyjaśniający czym jest skrypt, który im się nie podoba.

Zapewniam, że skrypt nie pobiera żadnych informacji, nawiązuje połączenie z playlistą Radia Wolne Media i wczytuje wyniki (spis audycji) na stronę Wolnych Mediów.

Zobaczymy, czy uznają niezłośliwość skryptu radia i jak szybko dokonają ponownej weryfikacji strony. Na razie proszę wszystkich o przekazywanie innym tej informacji. To prawda, że „Wolne Media” są podejrzaną stroną i stanowią zagrożenie – ale nie dla Was i nie dla Waszych komputerów, ale dla korporacji takich, jak Google.

Maurycy Hawranek
Administrator „Wolnych Mediów”
Ok , odznaczyłem : blokuj zgłoszone witryny stwarzajace zagrozenie : i pomogło .
Po klikaniu na : ignoruj zagrozenie : strona wyswietlała sie niepoprawnie . Wink
Myslałem ze to jakaś wtyczka mi blokuje
Inna spawa ze to pewnie jakiś link na stronie przekierowuje dzies gdzie jest jakis skrypt kulawy i dltaego zablokowali albo jakiemuś poprawnemu politycznie lemingowi wolnemedia.net sie niespodobałyLol

=========
w czasie pisania tego postu wyskoczyła mi odpowiedz wyżej , czyli wszystko jasne ....
Myslałem ze to jakaś wtyczka albo antywirós mi blokuje ....
Wszedłem na woldemedia fx aurora , comodo dragon i już nic nie jest blokowane.