SafeGroup

Pełna wersja: Kingsoft PC Doctor vs CCleaner
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znalazłem stronę na której jest porównanie możliwości obu programów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

VS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co o nich sądzicie i jakie jest wasze zdanie?
Fajny i bogaty opis...podobnie porównanie. trochę to jednak chybione, bo porównuje programy o 4 właściwie tylko wspólnych możliwościach:
- czyszczenie plików/śmieci i śladów prywatności (w CCleaner to jedna funkcja)
- czyszczenie rejestru (w CCleaner tylko części konkretnego użytkownika systemu)
- autostart (uwaga do CClenaera j/w)
- odinstalowanie programów
Cała reszta można powiedzieć, że je dzieli...
Poza tym - szkoda tylko, że autor nie sprawdził odwrotnego testu czyszczenia - skan za pomocą KPCD po jako pierwszym czyszczeniu CCleanerem. Może nie znalazłby tylu i takich samych pozostałości, ale z własnego doświadczenia wiem, że właściwie każdy lepszy "cleaner" znajdzie śmieci po innym i na odwrót. Nawet 3 różne puszczone jeden po drugim znajdują nieusunięte pozostałości.
I na koniec...CCleaner to program, który używam od wersji "jeden.naście" czyli chyba z ósmy rok...zawsze i na każdym komputerze domowym jest u mnie jako jeden z pierwszych programów konserwująco/optymalizacyjnych...nie zrezygnuję z niego choćby "nie wiem co"...ale musi naprawdę się pilnować bo produkt Kingsoftu ma w sobie "moc...nie wiem jak wielką" Smile
Ja już sprawdzałem możliwości ok 10 programów podobnych do siebiei każdy znajdował coś innego. Możliwe, że każdy z tych programów ma jakieś dodatkowe funkcje i dlatego są dodatkowe wynik, albo windows zapisuje dodatkowe dane które są wykrywane przy następnym skanie.

ktośtam

U mnie KPCD już niemalże wyparł CCleaner-a, którego używałem od bardzo dawna.
Właśnie tak rafik...każdy program ma nieco inny wewnętrzny mechanizm wyszukiwania...każdy nieco inne wbudowane rozszerzenia wykrywanych plików...i każdy pracuje na systemie, który wciąż tworzy nowe pliki, choćby jakieś tymczasowe.