SafeGroup

Pełna wersja: Wniosek o ujednolicenie nazw i haseł paczek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Chciałbym wnieść prośbę o ujednolicenie nazewnictwa paczek i wspólnego hasła w celu podniesienia prestiżu waszych zbiorów.
Gdy chcemy testować wykrywanie na zbiorze paczek , to do każdej paczki inne hasło znacznie utrudnia masowe ich rozpakowanie z archiwów, bo przy próbie z nieprawidłowym hasłem do archiwum (korzystając z listy haseł) 7z nadpisuje pliki rozpakowane plikami o dł 0b.
Dodatkowo warto aby paczki sortowały się same po dacie w folderze, co np automatycznie zapewniujednolicona nazwa w formacie :
YYYY-MM-DD-Author.rozszerzenie
Najlepiej żeby wszystkie były w 7z lub innym jednolitym formacie to tez ułatwi masowe rozpakowanie, a nie dodatkowe zaprzęganie różnych narzędzi do rozpakowywania, bo wersja, bo format itp.
Tak to jest zorganizowane we wszystkich profesjonalnych zbiorach AV jakie widziałem.
Oczekuję na konstruktywną krytykę lub uwzględnienie i przychylenie się do mojego wniosku.
Już tak jest od tego miesiąca Smile
Nazwy paczek będą wyglądały teraz tak:
Cytat: dd-mm-rrrr by NickAutora


Za jakiś czas będzie też jednolite hasło do wszystkich paczek i nie będzie ono zmieniane.
Waves97 napisał(a):Nazwy paczek będą wyglądały teraz tak:
Cytat: dd-mm-rrrr by NickAutora

Widzę, że nie czujecie tego powszechnego nazewnictwa profesjonalnych kolekcji AV.
Będę jednak starał się forsować wykorzystanie samoporzadkującego się formatu YYYY-MM-DD, a nie DD-MM-YY - dlaczego tak uparcie??
Ten format gwarantuje uporządkowanie rosnące plików w jednym folderze od początku do końca życia kolekcji niezaleznie od miesiąca i roku, bo rok zawsze rośnie, miesiąc zawsze rośnie i dzień zawsze rośnie.
W przypadku gdy dzień jest na początku nazwy to on będzie decydował o położeniu na liście . Pokażę to na prostym przykładzie:
Uporządkowanie plików w folderze w/g mojego formatu w folderze będzie takie i zawsze rosnące:
2010-08-03 - Autor 1
2010-08-03 - Autor 2
2010-09-01 - Autor 1
2010-09-07 - Autor 1
2011-08-01 - Autor 1
2012-08-05 - Autor 1

A w/g Waszego porządku DD-MM-YYYY będzie bałagan, bo o pozycji decyduje dzień,potem miesiąc a na końcu rok, zatem:
01-08-2011 - Autor 1
01-08-2011 - Autor 2
01-09-2010 - Autor 1
03-08-2010 - Autor 1
05-08-2012 - Autor 1
07-09-2010 - Autor 1
Ten podział dodatkowo wymusza na Was stosowanie katalogów, które oddzielają miesiące i lata, ale zmusza to też pobierającego do trzymania waszego porządku u siebie na dysku bo inaczej powstaje wskazany powyżej bałagan z datami (sortowanie nazw plików).

Podany przeze mnie sposób jest stosowany we wszystkich profesjonalnych kolekcjach plików AV i jest poprawny zawsze niezależnie, czy kolekcje dzielimy na foldery rok\miesiąc czy nie mamy folderów - i tak porządek jest rosnący.
Fajnie, gdyby pojawił się również jakiś "rozkład jazdy", który definiowałby, kto i kiedy wrzuca paczki. Narobiło się ich ostatnio i obecnie jest tak, że wrzucane są nawet 2 paczki jednego dnia. Moim zdaniem to trochę za często - 1 paczka na 3 dni byłaby IMO optymalna i pozwoliła (przynajmniej częściowo) zniwelować powtórki i czyste pliki (których również pojawia się ostatnio dużo). Co Wy na to?
popieram aope. jestem za mniejszą ilością paczek, ale za to bardzo dobrej jakości
Również mogę się przystosować do tego Smile Teraz zadbam bardziej o mniejszą ilość FP w moich paczkach .
trashman

Witam kolega oczywiście ma racje,coś z tym zrobimy Smile
Również przychylam się do tego co napisał aope tak myślę co 2 dni pakę dawać tak jak to było ostatnio i żeby decydowała jakość nad ilośćGrin
tachion napisał(a):trashman

Witam kolega oczywiście ma racje,coś z tym zrobimy Smile
Również przychylam się do tego co napisał aope tak myślę co 2 dni pakę dawać tak jak to było ostatnio i żeby decydowała jakość nad ilośćGrin


Paczki można by było uzyskać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Codziennie pojawiają się nowe, tylko niech ktoś z osób obsługujących forum napisze do nich aby je udostępnili i można testowaćSmile