SafeGroup

Pełna wersja: Powitalne pytanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Wszystkich Forumowiczów,

Na wstępie pragnę zadać pytanie dotyczące zabezpieczeń, którymi w chwili obecnej dysponuję.
Proszę nie traktujcie tego tematu jako "odgrzewanego", zależy mi bardzo na Waszych opiniach i sugestiach, bo uważam je za niezwykle cenne i wartościowe (w przeciwieństwie do niektórych testów poczynionych przez znane portale, magazyny i ich wydawców). Dziękuję za testy, recenzje, uwagi i doświadczenia Eugeniusza, Ichito i Aope, które czytałem na innych portalach - świetna robota PanowieSmile Ale do rzeczy.....

Moja codzienność to:
- Emsisoft Anti-Malware 6 (pełna licencja)
- Online Armor Premium
- FF (ghostery + keyscrambler)
- Hitman Pro
+ .... odrobina rozsądku.....

Co sądzicie? Czy polecacie coś jeszcze?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady, pomysły i podpowiedziSmile

Pozdrawiam,

PS To wszystko chwilowo na leciwym HP.... WinXP SP3, IntelCore Duo, 1.73 GHz, 4GB RAM, 250 GB HDD
Leciwym? Nie taka zła konfigruacja komputera Grin
Myślę, że to raczej wystarczy. Sam rozsądek wystarczy Smile

Możesz poczytać tutaj, może najdzie cię jakaś inspiracja.

Kod:
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=316764


Ale moim zdaniem nie warto popadać w paranoję i szaleć żeby mieć kazdy rodzaj oprogramowania i wszystko zabezbieczone!

Eugeniusz

Miquell napisał(a):Eugeniusza

Huraa, znalazłem się w tym zacnym gronieCool
Jestem Gienkiem z forum Emsisoftu - to mój pseudonim artystyczny Smile.
Masz legendarny Emsisoft Internet Security, Hitmana Pro i to co jest tak naprawdę najważniejsze - rozsądek. Nic więcej nie potrzebujesz.
WitajSmile
Eugeniusz napisał(a):Jestem Gienkiem z forum Emsisoftu - to mój pseudonim artystyczny

Zdążyłem się domyślić Beer

vlchd napisał(a):Malwarebytes polecają wszyscy jako skaner na żądanie. Zawsze możesz się z nim pobawić

Ok, uzupełni skan on demand

vlchd napisał(a):Ewentualnie coś na przywracanie systemu, jakiś acronis true image


Używam TuneUp 2012, ale tylko do optymalizacji.... Na pewno go przetestuję - vlchd- dziękuję za tak ekspresową odpowiedź Smile

andrzej76

Na przywracanie systemu skorzystaj z Macrium Reflect jest w wersji darmowej - szybki , prosty i skuteczny. Acronis jest płatny a w wersji trial niema możliwości przywrócenia systemu jakby coś się wysypało. Wink
Co do kopii zapasowych to: Keriver 1-Click Restore (używam na PC) lub EaseUS Todo Backup Free (używam na Laptopie) - oba są darmowe, co do Macrium to nie mam jakoś przekonania do niego <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Coś do backupu nie tyle jest potrzebne, co absolutnie wymagane...1-Click Keriver Free to świetna propozycja - jest u mnie na XP właśnie i mogę go polecić z czystym sumieniem.

ktośtam

Skoro używasz OA Premium, to z mojej strony mogę polecić Ci dodanie do tego zestawu programu napisanego przez naszego kolegę Eugeniusza - Online Armor Blocklist Manger , o którym możesz poczytać na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Nie tyle co absolutnie wymagane co potrzebne. Mam PC od kilku lat i nigdy nie miałem ani kopii zapasowych ani oprogramowania i nic nigdy mi się nie stało Wink


ps. oprogramowanie do backupu nie koliduje z dyskiem zaszyfrowanym TC?
vlchd napisał(a):Nie tyle co absolutnie wymagane co potrzebne. Mam PC od kilku lat i nigdy nie miałem ani kopii zapasowych ani oprogramowania i nic nigdy mi się nie stało Wink

Mylisz się. Niezależnie od tego CO się przechowuje. To oczywiście Twoja wola, ale czynnikiem krytycznym są danei czasWink

Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup i na tych, którzy będą robić backupCool
nikitagorbaczow napisał(a): Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup i na tych, którzy będą robić backupCool

Bardzo trafne Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wielkie dzięki za wszystkie uwagi Smile
Ichito - 1-Click Keriver Free śmiga aż miło (szybciej i sprawniej niż mój fabryczny HP RC).
Zastanawiam się jeszcze nad Sandboxie ....Wiem, że niby OA ma tryb Run Safer, ale jak już zdążyłem przeczytać na forum, to nie to samo.....
Czy używając sandboxie zauważyliście jakieś "wyraźne spowolnienie" w otwieraniu stron?

ktośtam

Możesz spotkać się z pewnymi problemami podczas używania Sandboxie i OA, o czym możesz poczytać tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Online Armor may not be able to apply restrictions to browsers that are running with or within any of the aforementioned applications
Hm, zastanawiające..... W takim razie chyba sanda sobie odpuszczę. Dzięki za link
Emsisoft Internet Security Pack 2012 jak dla mnie jest pełną bezbłędną ochroną komputera i nie widzę najmniejszego sensu pchać w to jeszcze cokolwiek innego Smile

andrzej76

Zamiast sandoxów można pomyśleć nad wirtualizerem systemu , może być:

1. Shadow Defender ( płatny - licencja dożywotnia)
2. Wondershare Time Freezer 2 ( płatny)
3.Returnil System Safe ( płatny)
4. Toolwiz Time Freeze ( darmowy)
5. Deep Freeze ( płatny, trial na 60 dni , obsługuje max. system Windows XP i MacOS X - jaguar, panther, tiger)
andrzej76 napisał(a):Zamiast sandoxów można pomyśleć nad wirtualizerem systemu , może być:

Może nawet BufferZone? Jeśli mówilibyśmy o wirtualizacji częściowej. Jakiś czas trzeba poświęcić na konfigurację i przyzwyczajenie się, ale można rozważyć.
Street napisał(a):Emsisoft Internet Security Pack 2012 jak dla mnie jest pełną bezbłędną ochroną komputera


Dla mnie również, przynajmniej póki co jest nieźle Smile

Street napisał(a):i nie widzę najmniejszego sensu pchać w to jeszcze cokolwiek innego Smile

Mnie pewnie wystarczy, zwłaszcza na tym sprzęcie, którym teraz dysponuję.... Facepalm
Ale włącza się czasami ciekawość "co by to jeszcze można dorzucić...." Wink
Wszystkim, którzy odpisali na mój pierwszy na forum post - wielkie dzięki!