SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw na słabego laptopa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Wszystkich, mam prośbę w doborze zestawu na starszego laptopa z system
System operacyjny:
Windows XP SP3

Zastosowanie:
Laptop używany jest przez brata, gry online, komunikator, portale i przeglądanie internetu. Szukam czegoś lekkiego antywirus + zapora + ewentualnie dodatkowe zabezpieczenie. Najlepiej po Polsku żeby było.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor 2 GHz1GB ram. Internet 2Mb.Co byście polecili, czy av w chmurze byłby dobrym rozwiązaniem? Brat często łapie jakiś syf - 14 - nasto latek. Czytałem te tematy które są, ale nie ogarniam już tego. Większość kompów to wydajne maszynki więc nie wszystko działa tak samo na słabszych.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Apocalypse

Antywir: Microsoft Security Essentials lub Avast
Firewall: Comodo lub Pc Tools lub jak ktoś coś innego poleca.
Dodatkowo od czasu do czasu czymś na życzenie - np. Malwarbytes Antimalware.
Po Polsku wszystko i bezobsługowe (no może oprócz Comodo - ale to tylko przez chwilkę).


Powinno starczyć, tylko zanim zainstalujesz antywira i firewall to przeskanuj czymś dokładnie komputer.
Jak dla 14-sto latka to coś w miarę bezobsługowego...PC Toolsy po ustawieniu sieci i reguł dla aplikacji i na średnim poziomie ochrony systemu nie daje zbyt wiele komunikatów i jest bardzo przyjazny...MSE i Avast po odpowiedniej konfiguracji również spasują, ale do tego wszystkiego musi być coś do ochrony napędów USB...znajdziesz coś tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktośtam

Moja propozycja to Avast! Free + PCTools Firewall do ochrony w czasie rzeczywistym i Malwarebytes'' Anti-Malware lub Emsisoft Anti-Malware jako skaner na żądanie.
Piękne dzięki za odpowiedzi.
Mam zamiar instalować wszystko na czysty system. A czy opłaca się obok postawić SpyShelter? Jakieś dodatki do przeglądarki typu KeyScrambler, Noscript ? Do usb Panda USB Vaccine będzie ok?
ktostam napisał(a):PCTools Firewall

Generalnie zapora OK, tylko u mnie wydłużyła start o około 20-25 sekund co ją dyskwalifikowało niestety. Piszę to tylko dla wiadomości autora, może wolny start mu nie przeszkadza. Spy sheltera możesz doinstalować, nie powinno się nic gryźć. Dodatki do przeglądarki te które wymieniłeś są ok, do tego Adblock oczywiście. Tak, Panda USB Vaccine będzie dobrym wyborem.
OK...zanim zaczniesz eksperymentować z softami zainstaluj jeden ważny i przydatny program - Keriver 1-Click. Będzie jak znalazł do robienia kopii systemu, gdyby "młodzież" coś popsuła , a po drugie przyda się do takich testów, jak teraz czyli próbowania zapór czy AV, ponieważ wymagają one restartu systemu, a ewentualne błędy przy instalacji czy w działaniu będą w takim przypadkumiały możliwośc być od razu wyeliminowane.
Zainstaluj go zaraz po tym, jak będziesz miał zaktualizowany system i sterowniki. Potem, jak coś Ci spasuje, to robisz następny pełnyobraz i tak aż będziesz miał system z zabezpieczeniami...niepotrzebne kopie wtedy poza tą pierwszą (sam system) i ostatnią możesz usunąć.
SpySheltera bym nie dodawał...nawet na najsłabszym poziomie będzie pytał i śmiem przypuszczać, że tylko wprowadzi zamieszanie w obsłudze. KeyScrambler do Ff jak najbardziej.
Może faktycznie ten PCTools coś tam przymula przy starcie, kiedyś go miałem ale zamieniłem na PrivateFirewall. Obecnie na swoim też zabytkowym kompie Smile używam Comodo ale rozglądam się za czymś innym.
Keriver 1-Clickciekawy ten program, muszę go sprawdzić. Miałem robić obraz po "wszystkim" CloneZill''ą.

Dzięki za radyBeer
Keriver 1-Clickto świetny rozwiązanie. Polecił mi go ichito , spróbowałem, sprawdził się i używam już na 2 laptopach Smile
laik88 , a co do ochrony - ktostamzaproponował fajną konfigurację - używałem jej przez jakiś czas na laptopie o podobnych parametrach, które wymieniłeś i sprawdzała się bardzo dobrze. Na dodatkowe skanowanie, obok programów wspomnianych we wcześniejszych postach, zawsze możesz wrzucić też Hitmana Pro.
laik88 napisał(a):Większość kompów to wydajne maszynki więc nie wszystko działa tak samo na słabszych
Bez przesadyzmów, wcale nie taki słaby ten laptop, może trochę ramu więcej by się przydało.... Na takie parametry zaproponowałbym z czystym sumieniem coś lepszego i bardziej skutecznego, co również i mnie polecili doświadczeni Forumowicze, ale niestety nie byłaby to opcja w miarę "bezobsługowa".....
Dobrze orientuje się, że Keriver 1-Clicknie wykonuje kopi w Windows 7 partycji zastrzeżonej?
Partycje zastrzeżone nie są systemowymi czyli dyskiem C\...te partycje czasem są nawet niewidoczne...darmowa wersja oferuje kopię tylko tego dysku, pełna płatna dodatkowo pozostałych.
Dokładnie ten program Keriver 1-Clickjest bardzo fajny, sprawdzałem już i poleciłem go dalejSmile . Dzięki ichito
Miquellmożesz napisać o jaki programy chodzi? Rypłem się z tym lapkiem, on ma procesor 2GHzSmile. Zastanawiam się nad dokupieniem ramu, jak na razie po formacie i instalacji Avast! + PCTools pracuje fajnie. Dzięki Wszystkim za rady.