SafeGroup

Pełna wersja: Czy Avira Free nadal wyświetla reklamy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Konto usunięte

Mam jednego niezbyt mocnego laptopa do zabezpieczenia, z pewnych względów odpada Avast, zaś MSE uznałem nieco za ciężki.
Zachęcony opiniami kilku osób wrzuciłem Avirę Free (jak syn marnotrawny, tyle czasu jej nie używałem, a tu taki powrót Grin) i jest ok, lekko, przyjemnie, bez żadnych zawracających głowę alertów.
No właśnie... nie ma żadnych alertów co można tłumaczyć brakiem zagrożeń, ale póki co nie widziałem również żadnej reklamy, a przecież Avira Free miała je i bywały natrętne. Komputer mam ciągły dostęp do sieci, więc nic na pewno nie uniemożliwia pobieranie danych reklam jeżeli coś takiego występuje.
Jako że dawno Aviry nie używałem, postanowiłem zapytać was - jak to z tą Avirą obecnie jest? Ma jeszcze reklamy, czy z tego zrezygnowali?
są reklamy przy update, obecnie mam zainstalowana bez kombinowania, reklamy mi nie przeszkadzają

Konto usunięte

Program działa już trzeci dzień, były notyfikacje małe o tym, że przed chwilą zrobił update, ale reklamy póki co ani razu nie pokazało (a komp chodzi dziennie po ponad 8 godzin).
Dziwne to... na pewno nic ich nie blokuje, bo nie mam już AdFendera.
Reklamy pojawiają się bardzo rzadko. Wydaje mi się, że tylko raz na kilka tygodni, bądź przy co większych aktualizacjach programu.
a nie czasem podczas aktualizacji głównego programu?

Konto usunięte

No to by wypadało, że te reklamy pojawiają się naprawdę bardzo rzadko, nie to co kiedyś.
Póki co, nadal nic nie ma. Sama Avira zaskoczyła mnie lekkością, więc póki co zostaje.
bardok206 napisał(a):a nie czasem podczas aktualizacji głównego programu?

Przy ostatniej aktualizacji plików programu nie było u mnie żadnej reklamy. Wiem, gdyż pojawia się powiadomienie o zaktualizowanych plikach , a nie bazy sygnatur.

Eugeniusz

Hmm myślę że reklama pojawia się przy aktualizacji silnika skanującego (4 kwietnia 2012 roku była taka aktualizacja).

Eugeniusz

Teraz to już nawet płatna Avira wyświetla reklamyFacepalm

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mało Avirze potknięć? Afera z Askiem, Uniblue Speed up my pc...
No ładnie sobie srają do własnego gniazda. Ciekawi mnie co dalej się z tym stanie
No właśnie dlatego ją pożegnałem. Zamiast się rozwijać to tylko żeby kasę trzepać, zero kontaktu z użytkownikami i braniu ich propozycji pod uwagę.

McAlex

Potwierdzam ten soft idzie w złą stronę:-)zero heurystyki w praktyce, dość znaczne obciążenie komputera w trakcie skanu i aktualizacji i teraz jeszcze reklamy.
W moim przypadku avira free sprawuję się bardzo dobrze. Przy codziennym użytku jest dużo szybsza niż avast na moim notebooku. Na paczkach z najnowszymi zagrożeniamy sprawuje się lepiej niż avast. Reklamy owszem wyświetlają się, ale bardzo rzadko, mniej więcej raz na tydzień. Odnosząc się do powyższych wypowiedzi na temat toolbara i owych reklam to uważam iż przesadzacie w przypadku, gdy poszukuje się darmowego oprogramowania. Mi osobiście nie przeszkadza kliknięcie w krzyżyk reklamy raz na tydzień oraz wykorzystanie pewnego sposobu dostępnego w google, który umożliwia instalacje web guarda bez toolbara. Wybieram taką aplikację, która będzie jak najlepiej działać na moim sprzęcie i miała jak najlepszą wykrywalność.
A ja nie widzę sensu w używaniu AV i go nie używam - dziękuję dobranoc Grin
Ja też nie. Od wielkiego dzwonu coś zablokuje (raz na pół roku) i tyle.
andyet napisał(a):W moim przypadku avira free sprawuję się bardzo dobrze. Przy codziennym użytku jest dużo szybsza niż avast na moim notebooku. Na paczkach z najnowszymi zagrożeniamy sprawuje się lepiej niż avast. Reklamy owszem wyświetlają się, ale bardzo rzadko, mniej więcej raz na tydzień. Odnosząc się do powyższych wypowiedzi na temat toolbara i owych reklam to uważam iż przesadzacie w przypadku, gdy poszukuje się darmowego oprogramowania. Mi osobiście nie przeszkadza kliknięcie w krzyżyk reklamy raz na tydzień oraz wykorzystanie pewnego sposobu dostępnego w google, który umożliwia instalacje web guarda bez toolbara. Wybieram taką aplikację, która będzie jak najlepiej działać na moim sprzęcie i miała jak najlepszą wykrywalność.


dokładnie Smile