SafeGroup

Pełna wersja: Outpost Security Suite Pro-Comodo Personal Firewall
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
XP


Zastosowanie:
Praca


[b] Specyfikacja komputera (opcjonalne):[b]
Podzespoły bazowe komputera


Panowie posiadam teraz zainstalowany Outpost Security Suite Pro + avast free tak sie zastanawiam czy nie lepszym wyborem firewalla by był Comodo Personal Firewall ???.Który firewall waszym zdaniem jest lepszy ??.Coś kiedyś czytałem że comodo miał jakieś wpadki z certyfikatami itp.
Zestaw jest dobry, o ile w OSS wyłączony jest AV. Comodo po opowiedniej konfiguracji również jest niczego sobie. Jeśli obecny zestaw Ci odpowiada to ja bym pozostał.
Ja Avasta7 free zamieniłbym na Avira Free Antivirus 2012... Poza tym okresowy skan skanerem na żądanie HitmanPro36 albo mbam Smile
A dodatkowo możesz doinstalować sobie do liska TrafficLight

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w formie rozszerzenia.
Oczywiście polecam zadbać o porządny backup i tutaj radzę zaznajomić się z tematem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodam jeszcze, że w razie ewentualnego usunięcia avasta dobrze jest skorzystać z tego narzędzia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Ok dzieki za pomoc a w czym jest lepsza Avira od Avasta??

Cytat: A dodatkowo możesz doinstalować sobie do liska TrafficLight

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w formie rozszerzenia.


Avast ma coś podobnego .
Avira ma lepszą wykrywalność, a z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zdecydwanie lepiej współpracuje z Outpostem niż Avast
Wedlug mnie avast moze pozostac. Mimo, ze ma gorsza detekcje, to posiada kilka ciekawych funkcji, ktorej Avirze brakuje. Przede wszystkim tzw.ochrona w chmurze, sandbox i system reputacji. Ja bym tylko podrasowal ustawienia avasta, wlaczajac wykrywanie PNP, potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. Moze pozostac tym bardziej, jesli autor nie narzeka na konfliktowosc aktualnego zestawu. A Outposta bym zostawil.

Ten Bitdefender Traffic Light zainstaluj, bo naprawde warto. Ale zainstaluj go jako dodatek do przegladarki, nie jako osobny program.
a może taki zestawik avira free + do niego ochrona www i reputacja w jednym Traffic light i masz to co w avast tylko z lepszą wykrywalnością
fw systemowy wystarczy
Firewall z XP? Nie za bardzo. Chyba, ze autor posiada router z firewall.
kamil10506 napisał(a):Firewall z XP? Nie za bardzo. Chyba, ze autor posiada router z firewall.


sorry nie zobaczyłem dokładnie
Niestety avira odpada zainstalowałem i niebieski ekran się pojawia przy starcie cały czas pozostanę przy avascie chyba jednak
Na Twoim miejscu w ogóle bym nie ruszał aktualnego zestawu...OSS Pro jest wystarczający do tego, co masz i zamiana go na Comodo nie za wiele już zmieni. Tym bardziej, że przesiadka na inny - nowy -soft zawsze skutkuje lekkim zamieszaniem w ogarnięciu wszystkich opcji i możliwości. Więcej nawet...usunąłbym Avasta i zostawił włączony moduł AV w pakiecie.
A jak sie ma av z oss chodzi mi o szybkość i wykrywalność w porównaniu np z avastem??

ktośtam

Moduł AV (VirusBuster) wchodzący w skład OSS ma niestety nieco niższą wykrywalność niż Avast!, ale nie przejmował bym się tak mocno wykrywalnością samego AV, ponieważ moduł ochrony proaktywnej w OSS zapewnia na tyle dobry poziom ochrony, że w razie próby infekcji AV będzie raczej bezrobotny a trafić gadzinę, która obejdzie moduł HIPS czy FW jest niezmiernie trudno w przypadku "normalnej" pracy z komputerem.
Sorgi napisał(a):Niestety avira odpada zainstalowałem i niebieski ekran się pojawia przy starcie cały czas pozostanę przy avascie chyba jednak

to wina windowsa nie aviry
za dużo czegoś poinstalowałeś
polak900 napisał(a):
Sorgi napisał(a):Niestety avira odpada zainstalowałem i niebieski ekran się pojawia przy starcie cały czas pozostanę przy avascie chyba jednak

to wina windowsa nie aviry
za dużo czegoś poinstalowałeś

Od przybytku głowa nie boli, mam prawie pełne partycje i wiele programów i to nie ma nic do tego.
Nie dowiemy się nigdy czy to jej wina bez żadnych danych.
Sorgi napisał(a):Niestety avira odpada zainstalowałem i niebieski ekran się pojawia przy starcie cały czas pozostanę przy avascie chyba jednak

Outposta instaluje się zawsze na końcu: wpierw av i inne duperele bo może się zdarzyć właśnie taka sytuacja, miałem podobnie z Avastem.
Instalowałem po zainstalowaniu outposta wiec pewnie to było powodem .Jak mi sie skączy okres testowy avasta to zobaczę jeszcze raz.