SafeGroup

Pełna wersja: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ktośtam

Chciałem Wam przedstawić ciekawe narzędzie, które może nam pomóc w utrzymaniu porządku w systemie i ochronie naszej prywatności: BleachBit .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Za pomocą BleachBit możemy m.in.:

- usunąć cookies
- wyczyścić cache
- wyczyścić historię przeglądanych stron
- usunąć pliki tymczasowe
- usunąć logi

BleachBit obsługuje 90 aplikacji, zaczynając od tych najpopularniejszych jak Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash, Google Chrome, Opera, Safari.

Poza samymi opcjami czyszczenia, BleachBit pozwala również na:

- bezpowrotne usuwanie plików z dysku
- wymazywanie wolnej przestrzeni dyskowej
- ukrywanie śladów po plikach usuniętych przez inne aplikacje

Pełna lista funkcji oraz wykaz wspieranych aplikacji znajdują się pod tym adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


BleachBit jest programem open source i jest dostępny na platformy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- dostępne do pobrania są zarówno wersje instalacyjne jak i portable.
Interfejs aplikacji jest spolszczony a aplikacja jest darmowa.

Strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Nie miałem pojęcia, że jest też wersja pod Windows!
Dzięki za info.
Tak wiedziałem, że jest wersja pod Win, ale tam nie potrzeba mi takie odkurzacza. Pod Linuksem sprawuje się wyśmienicie, ale trza uważać aby za dużo nie zaznaczyć.
luty 2018

Cytat:We are pleased to announce BleachBit 2.0, one large step for open source system cleaning software. The latest release brings major improvements to infrastructure, security, stability, and the framework.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy nie miałem tego czyściciela u siebie...od lat starczał mi CCleaner i OS Privacy Cleaner. Czytałem różne opinie i jakoś trudno mi się zaufać, bo konsekwencje bywają różne Smile
Ja w zasadzie używam tylko BleachBita do czyszczenia przeglądarek, a do reszty systemu Windows wbudowany cleanmgr.exe. Pewnie mam sporo śmieci przez to, ale trudno.
Ten soft na Linuksie może wyrządzić większą krzywdę niż rm -rf / Smile
(05.03.2018, 23:57)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten soft na Linuksie może wyrządzić większą krzywdę niż rm -rf / Smile

Czyszczenie przeglądarek działało kiedyś nieźle i nie powodowało problemów. Co do reszty opcji to nie sprawdzałem, więc możliwe.