SafeGroup

Pełna wersja: Komunikator WTW komercyjny?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Konto usunięte

Wczoraj trafiła do mnie niezbyt optymistyczna wiadomość mówiąca o tym, że komunikator WTW stanie się komercyjny.
Powstała spółka, która ma się nim zajmować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na początku pomyślałem, że może dotarł do mnie jakiś spóźniony żart na prima aprilis, ale wygląda na to, że niestety nie.
Póki co brak słów od samego autora tj. Kaworu, ale jeżeli tak informacja się potwierdzi, może być kiepsko... skoro komunikatorem będzie rozwijała się jakaś firma, to bardzo wątpię, że pozostanie on w pełni darmowy - zapewne pojawią się reklamy, bo przecież o ile mnie pamięć nie byli, podobna historia była z AQQ tj. najpierw był to darmowy projekt, a potem stał się własnością Wapstera i autor od tego czas robi to, co ma wykonać. Poza tym, jeżeli miałby się skomercjalizować, to potrzebna byłaby większa baza użytkowników = zapewne zostaną do niego wrzucone funkcje, których do tej pory nie było i bez których można sobie spokojnie funkcjonować (emotyk, dźwięki, integracja z serwisami społecznościowymi).
Jeszcze jeden problem, to pytanie, jak zareaguje na to Gadu-Gadu? Przy premierze bety nowego gg wypowiadali się, że w tym roku rozpoczną walkę z innymi komunikatorami, które są komercyjne a które korzystają bez ich zgody z ich infrastruktury (np. AQQ) poprzez np. odcinanie użytkowników od sieci GG. Do tej pory WTW mogło czuć się bezpieczne, bo program był rozwijany hobbystycznie i za darmo, a więc nie przeszkadzało to spółce GG.

Dyskusja wybuchła już również na oficjalnym forum WTW, ale na razie brak konkretów, co tym bardziej potęguje zamieszanie.
Autor pewnie będzie siedział cicho do samego końca aby wycisnąć jeszcze więcej "datków".

Eugeniusz

Zostaje Miranda, trudno się mówi.
Napiszmy coś swojego Grin
Może najpierw poczekajmy i zobaczmy jak się sprawy potoczą - jak będzie gorzej to się niestety zmieni program...None2

ktośtam

Waves97 napisał(a):Napiszmy coś swojego Grin

No to kolejne wyzwanie dla Eugeniusza Wink
Ja mam Kadu.. Smile

Konto usunięte

Dla mnie alternatywami w razie złego zakończenia będzie Pidgin lub ostatecznie Miranda.
Mam nadzieję jednak, że do najgorszego nie dojdzie, bo trudno znaleźć coś równie dobrego jak WTW (jak na moje upodobania).

Eugeniusz

ktostam napisał(a):
Waves97 napisał(a):Napiszmy coś swojego Grin

No to kolejne wyzwanie dla Eugeniusza Wink

Zobaczę co da się zrobić. Nie liczcie jednak na coś zajefajnego i wybitnie doskonałego.

Problemem będzie to w czym piszę - Delphi nie będzie tak lekkie jak C++, w którym napisany jest WTW.
Szkoda pisać w Delphi, jest już stare.
Python?
Może wyjdzie z tego coś dobrego. Kto wie.
Czytam nowe posty o "tworzeniu" nowego komunikatora i aż śmiać mi się chce...
Może jak na razie dacie sobie spokój z "tworzeniem" nowego komunikatora i poczekacie aż będzie coś więcej wiadomo.

Eugeniusz

Dlaczego śmiać ci się chce? Podaj może jakiś sensowny powód do śmiechu a pośmiejemy się razem. Poza tym... skoro jest już profil na Goldenline, to raczej nie są to jakieś żarty.
Co jak co ale na razie nie wiadomo jak będzie wyglądał dalszy rozwój WTW - może nie będzie reklam, może usprawnią kilka rzeczy i rozwój jednak pójdzie w "dobrym kierunku"... Może zamiast spekulacji i kombinowania lepiej poczekać i zobaczyć wyniki tego rozwiązania.
Dziś nastąpiła aktualizacja, która wprowadziła nowe logo, powiadomiła użytkowników o przejście na program komercyjny itd. lecz w sumie dla nas się nic specjalnego nie zmieni. Nadal będzie darmowy i jak najlżejszy, pozdrawiam
Strona www także posiada nowy całkiem ciekawy wygląd Smile

Konto usunięte

Normalnie "kamień spadł mi z serca", gdy dzisiaj wyskoczyło update, a po nim wiadomość od KaworuGrin
Bardzo się cieszę, że reklam nie będzie, że komunikator nadal pozostanie szybki i prosty. Pewności co prawda nie mamy, ale dotychczasowe doświadczenia pozwalają twierdzić, że Kaworu raczej nie kłamie Wink Cieszy mnie również fakt, że pojawi się wersja mobilna nie tylko na zielonego robota, ale również na Windows Phone. Palringo samo postanowiło "stoczyć się" usuwając inne protokoły, więc WTW przyjmę na telefonie tym chętniej.
Nawet jakby Palringo wciąż miało obsługę innych protokołów to i tak z chęcią bym powitał WTW na moim Desire Z Grin
I dla jeżynki Smile)
w sumie reklam nie ma ale z gemiusem i googlami się łączy co chwila
Stron: 1 2