SafeGroup

Pełna wersja: Konfiguracja Sandboxie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ktośtam

Witam szanownych kolegów.
Chciałem Was poprosić o pomoc w konfiguracji/dostosowaniu Sandboxie (wersja płatna) do moich potrzeb.
O ile bez najmniejszego trudu wrzuciłem Firefoksa i IE do piasku (dla każdej przeglądarki utworzyłem osobną piaskownicę z nieco innymi ustawieniami) i każdorazowo uruchamiają się one w SBIE, o tyle mam problem z WinRAR-em, Skype i AQQ - po prostu nie wiem jak utworzyć piaskownice dla tych aplikacji i jak w ogóle dodać te aplikacje do SBIE, bo na wbudowanej liście ich nie ma. Podejrzewam, że jest to banalnie proste a ja jestem po prostu zmęczony albo głupi i nie potrafię tego zrobić. To jak? Pomożecie?
może to ci coś podpowie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktośtam

Dzięki tachion!
PPM > Nowy > Skrót
"C:\Program Files\Sandboxie\Start.exe" /box:nazwapiaskownicy "c:/program.exe"
Mam nadzieję że o to chodzi
Witam
Chciałempoprosić o pomoc w dostosowaniu Sandboxie (wersja płatna) do moich potrzeb.
Nie mogę za czorta utworzyć na pulpicie skrótów kilku uruchamianych programów podobnych do przeglądarki internetowej, Jej skrót zainstalował się automatycznie. Programy które chcę przystosować w/g wzoru np. "C:\Program Files\Sandboxie\Start.exe "C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker" są określane przez system jako błędne. Zła ścieżka lub brak foldera.
Mój system: WIN7 64
Zakupiłem ten program i jestem z niego bardzo zadowolony, tylko ten feler doprowadza mnie do szewskiej pasji.
Jeszcze raz proszę uprzejmie o pomoc

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Problem rozwiązany:
Dla przyszłości:
Konfiguracja->Integracja z powłoką->Dodaj ikony skrótów
i wybierz programy do których chcesz dodać skrót.
Z menu Konfiguracja następnie Integracja z powłoką potem przycisk Dodaj ikony skrótów.
Wybierasz piaskownice a następnie program z menu

Jeśli chcesz ręcznie ustawić brakuje ci odniesienie w jakiej piaskownicy(kontenerze) ma uruchamiać się program.
Tu masz przykład

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


P.S.
Widze że mnie uprzedziłeś o parę sekund, ale nie pisz post pod postem tylko edytuj stary, bo przyjdzie admin i ci ptoka upitoli Tongue
[quote="Quassar"]ale nie pisz post pod postem tylko edytuj stary, bo przyjdzie admin i ci ptoka upitoli Smile
Tak ogólnie to polecam dodać Przeglądarkę, klienta poczty, menadżery plików czy pakery takie jak Total Commander WinRAR/7zip.
Najlepiej każdy w osobnym kontenerze skoro posiadasz wersje płatną.

Dodatkowo ciekawe wskazówki co do ustawień piaskownicy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Quassar napisał(a):Tak ogólnie to polecam dodać Przeglądarkę, klienta poczty, menadżery plików czy pakery takie jak Total Commander WinRAR/7zip.
Najlepiej każdy w osobnym kontenerze skoro posiadasz wersje płatną.
Hm... to jak ciągniesz ten temat może wiesz jak skonfigurować Internet Download Manager. Klikam na odnośnik do ściągnięcia aplikacji np. w Firefox ale Internet Download Manager nie otwiera się w trybie ochrony i nie ściąga do folderu chronionego przez Sandboxie.
dodaj FF i IDM do monitorowanych programów. żeby nie zależnie od procesów potomnych zawsze uruchamiały sie w piaskownicy.
Quassar napisał(a):dodaj FF i IDM do monitorowanych programów. żeby nie zależnie od procesów potomnych zawsze uruchamiały sie w piaskownicy.
Program IDM się otwiera ale nie otwiera się ekran pobierania i wyskakuje błąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]