SafeGroup

Pełna wersja: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Microsoft udostępnił dziś oficjalnie aplikację desktopową dla SkyDrive działająca w podobny sposób co Dropbox.
Cytat: Aplikacja desktopowa to najprostszy sposób uzyskania dostępu do danych przechowywanych na SkyDrive. Podczas instalacji na komputerze tworzony jest specjalny folder. Wszystkie pliki umieszczone w tym folderze są automatycznie synchronizowane między komputerami (PC lub Mac) i witryną SkyDrive, dzięki czemu można uzyskać dostęp do najnowszych plików z dowolnego miejsca i to bez dostępu do Internetu. W przypadku dodania, zmodyfikowania lub usunięcia plików w jednej lokalizacji te zmiany zostaną uwzględnione we wszystkich lokalizacjach. Pozwala to także łatwo utrzymywać lokalną kopię zapasową danych przechowywanych na SkyDrive.*


I jeszcze jedna ważna informacja. Nowi użytkownicy w usłudze SkyDrive otrzymują tylko 7 GB dostępnej przestrzeni, lecz osoby posiadające już konto w tej usłudze mogą zachować swoje 25GB przy użyciu specjalnego powiadomienia. (możliwość ta jest ograniczona czasowo więc nie czekajcieWink )

SkyDrive

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sama aplikacja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


*źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aplikacja pobrana i miejsce rozszerzone.

Dusiek

Ubiegłeś mnie kolego jeśli tak mogę napisać.
Ale co do tematu to nareszcie Microsoft wydał aplikacje oferta całkiem ciekawa zarówno cenowo jak i pojemność dysku.
Beer
Niestety nie mogę znaleźć funkcji generowania public linków. Sad

Konto usunięte

Powiem tak:
Pa pa dropboxie!

Używałem Dropboxa od dłuższego czasu, ale przyznam bez bicia, że czekałem na opublikowanie tej aplikacji.
Nie dość, że miejsca więcej, to w końcu w jednym miejscu wszystko.
Jutro ma podobno wystartować Google Drive na podobnych zasadach działania ale tylko z 5 GB przestrzeni. Ciekawy tydzień się zapowiada. Ale najważniejsze że się w końcu doczekaliśmy.
ReviewsAntivirus napisał(a):Niestety nie mogę znaleźć funkcji generowania public linków. Sad

Też chciałbym dowiedzieć się jak to zrobić Sad.
Flash999 napisał(a):
ReviewsAntivirus napisał(a):Niestety nie mogę znaleźć funkcji generowania public linków. Sad

Też chciałbym dowiedzieć się jak to zrobić Sad.


Aby wygenerować link musisz zalogować się na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lepiej by było jakby taka była w menu kontekstowym.

Można zaproponować im tą funkcję na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podejrzewam, że dodadzą to w przyszłych wersjach aplikacji.

lukasamd napisał(a):Powiem tak:
Pa pa dropboxie!

Używałem Dropboxa od dłuższego czasu, ale przyznam bez bicia, że czekałem na opublikowanie tej aplikacji.
Nie dość, że miejsca więcej, to w końcu w jednym miejscu wszystko.


U mnie migracja już trwaWink

Konto usunięte

Eryk42 napisał(a):Jutro ma podobno wystartować Google Drive na podobnych zasadach działania ale tylko z 5 GB przestrzeni.


Ale to będzie już dla wielu "dawno". MS wypuszczając to dzień wcześniej strzelił Googlowi niesamowitego gola. Teraz emocje z Google Drive będą tylko tłem dla zmian ze SkyDrive.
Gdyby to się wydarzyło później, pewnie główną rolę grałby Google.

BTW. U mnie migracja też już trwa, najpierw muszę sobie wszystko uporządkować Smile
Ale docenili obecnych użytkowników zostawiając to 25GBGrinMiejmy nadzieję, że to "na zawsze".

Konto usunięte

Nawet jeżeli nie, to ceny są niskie. Tylko 34zł za 20 GB na rok? To hostingi w Polsce nie mają takich cen...

Dusiek

A tyle klniemy czasami na Microsoft a tu taki numer i to całkiem pozytywny .
Sam skorzystałem. Wygląda ciekawie a 7GB to też coś ;-)

andrzej76

Eryk42 napisał(a):lecz osoby posiadające już konto w tej usłudze mogą zachować swoje 25GB przy użyciu specjalnego powiadomienia. (możliwość ta jest ograniczona czasowo więc nie czekajcie Wink )

SkyDrive


Zachowane swoje 25GB w SkyDrive. Zainstalowany na kompie , w końcu jest pięknie i nie trzeba odpalać przeglądarki. Wink

slawektor

Kiedyś jak zakładałem konta dzieciakom to korzystałem z opcji: Połączone identyfikatory. Teraz jak chce wejść w tą opcję to mam komunikat:
Nie możemy teraz pobrać informacji dla tej sekcji. Przepraszamy za utrudnienia, spróbuj ponownie później.
Rozumiem że teraz funkcjonuje jako grupy w usłudze Windows Live?
Czy utworzenie grupy w SkyDrive daje możliwość mieć tam pliki z innych kont? Próbował Ktoś?

Konto usunięte

Kosmiczna w porównaniu do dropboxa jest lekkość aplikacji od MS. O ile Live Mesh potrafił nieco CPU pociągnąć, o tyle SkyDrive nawet pod dodaniu wielu plików i konieczności ich indeksowania i wrzucania problemów nie ma żadnych... u mnie w lapie wentyl szybko reagował na indeksowanie dropboxa, a tutaj cisza zupełna.
SkyDrive podczas upload-u 16 104K a Dropbox w spoczynku prawie 22 000K. Program jakby nie patrzec jest w fazie beta więc jeszcze na pewno jakieś nowości i ulepszenia się pojawią. Podejrzewam, że nie zobaczylibyśmy tej bety dzisiaj gdyby nie planowana premiera GoogleDrive.Wink

Konto usunięte

No nie wiem... jakby się tak totalnie śpieszyli, to tradycyjnie jak to MS nie wydaliby z językiem polskim raczej. A tu od razu SkyDrive "przemówił po naszemu" Smile

slawektor

Fakt. Tylko jak to tam idzie to my za bardzo nie wiemy. Steven Sifonsky(jak się czyta w anglojęzycznej prasie) w Microsofcie ma więcej do powiedzenia niż Steve Ballmer. Przykład ile było wycieków z Windows 7 a Windows 8. Ile było wersji Win 7 a ile jest z Win 8.
Ktoś to wreszcie ogarnia.
W sumie dawno nie pamiętam żeby Microsoft tak zareagował na zakusy konkurencji. Co mnie jako usera, zwykłego użytkownika cieszy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7