SafeGroup

Pełna wersja: Jaki av moglibyście dla mnie polecić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Tutaj wpisz używany system operacyjny
Win 7 x64

Zastosowanie:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe
Gry, zakupy, filmy, różne portale, fora

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera
Asrock g31ms R2.0
Intel Pentium Dual Core
Geforce 9800GT
Ram Ocz 4g 800mhz

Cześć, jaki av zainstalować pod siódemkę x64? Zależy mi najbardziej na skuteczności i aktualiności.

ktośtam

No to jeszcze kilka pytań:
Chcesz sam AV, pakiet IS czy może jakąś "mieszankę"?
Interesują Cię rozwiązania płatne czy darmowe?
Jesteś użytkownikiem zaawansowanym, który w razie potrzeby ogarnie komunikaty generowane przez aplikacje zabezpieczające, czy ma być automat?
Interesują Cię tylko programy posiadające interfejs w języku polskim czy ew. język angielski nie stanowi problemu?
Sorki, że tyle pytań, ale mając komplet informacji będziemy w stanie lepiej Ci pomóc Wink
Interesuje mnie tylko sam av, tylko darmowy. Jestem raczej zaawansowanym użytkownikiem więc nie musi być automat. Może być w języku angielskim.
Ja z darmowych zawsze używałem comodo. Ostatnio zauważyłem, że wielu znajomych korzysta z MSE + Panda Could, sam miałem nawet to rozwiązanie, i jakoś problemów nie było, lecz zmieniłem na płatny z promocji.
bit napisał(a):tylko sam av , tylko darmowy

To np. klasyki tej kategorii, czyli MSE, Avast, AVG, Avira.
A koniecznie ma być to klasyczny, mielący dyskiem AV? Może, skoro jesteś zaawansowanym użytkownikiem, jakiś bloker/HIPS wystarczy - dla lekkości instalacji i późniejszego działania?

ktośtam

To ja ze swojej strony poleciłbym Ci Microsoft Security Essentials. Sam AV bez zbędnych pierdółek, zapewniający dość przyzwoitą ochronę i zupełnie nieodczuwalny w działaniu. Do tego posiada wersję natywnie działającą na x64.
Jeżeli natomiast potrzebujesz ochrony w nieco szerszym zakresie, to może zainteresuje Cię Avast! Free?
Tutaj opróczz typowej ochrony AV dostajesz również kontrolę zachowań, automatyczną piaskownicę i częstsze (niż w MSE) aktualizacje baz szkodników.
Na etapie instalacji możesz zrezygnować ze zbędnych modułów.
Do tego w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z sieci, proponuję zapoznać się z tym tematem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i jeżeli już używasz ABP, to proponuję dodać subskrypcję Malware Domains.
ktostam napisał(a):To ja ze swojej strony poleciłbym Ci Microsoft Security Essentials
Ja również i z tych samych powodów (jeśli zostajemy przy opcji AV) Smile

Jakoś nigdy Avast mnie nie urzekał (miałem kilka podejść do tego softu), wybór między nim, a MSE dla mnie jest na dzień dzisiejszy oczywisty.
Choć zaznaczam, że to tylko moje skromne i subiektywne podejście
Miquell napisał(a):Może, skoro jesteś zaawansowanym użytkownikiem, jakiś bloker/HIPS wystarczy - dla lekkości instalacji i późniejszego działania?

Hmm może. A co proponujesz?

Zastanawiam się również nad Microsoft Security Essentials. Ale poczekam jeszcze na propozycje jakichś ''''bloker/HIPS ''''. Tylko prosiłbym o nie używanie skrótów a pełnych nazw bo nie za wiele znam programików zabezpieczających.
Jeśli bloker to np. ThreatFire
Z samodzielnym HIPSEM na x64 będzie trudniej, ale można wykorzystać chociażby moduły wbudowane w Emsisoft Online Armorlub PrivateFirewall .

Konto usunięte

Tak jak poprzednicy, w wypadku antywirusa polecam MSE. Nowa wersja na większości komputerów spisuje się bardzo dobrze (u mnie angażuje za dużo CPU, więc sobie odpuściłem).
Niemniej, inne rozwiązania mogą być lepsze. Może Online Armor Free, lub też Comodo Firewall + Defende+ + Sandbox? Przy zachowaniu minimum ostrożności, ich monitory (HIPSy) pozwalają na bardzo dobrą ochronę. Z tym, że nie zawsze muszą okazać się lżejsze od antywirusa.

ktośtam

To może, skoro już jesteśmy przy zaporach i HIPS-ach, to czemu nie wziąć całego Comodo Internet Security?
Comodo firewall tak.. Akurat od wczoraj siedzę przy tej zaporze i jak na razie nie powiem, że jest po prostu ok jak na darmówkę.. ale antywirus comodo jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia. Ma coś w sobie, że miejscami potrafi wręcz zamulić, a wręcz udupić kompa.. Avasta nie lubię nie tak dla szpanu ale po prostu mnie też zawiódł i to 2razy. Nowy MSE wg mnie jest bardzo dobrym wyborem, również dobrym wyborem będzie zapoznać się z antywirusem aviry którym jedynym minusem są w zasadzie reklamy przy aktualizacji ale skutecznością nadrabia temat. CHoć sercem i duszą polecam płatny Weebrot Smile
Jak chcesz to mam jeszcze na zbyciu Online Armor Premium . Licencja jest ważna ponad 300 dni.
Zdecydowałem się na Microsoft Security Essentials. Dziękuję za pomoc.

pw.
Street napisał(a):CHoć sercem i duszą polecam płatny Weebrot
Ja również WinkJeśli chodzi o lekkośćskutecznego zabezpieczenia, Webroot nie ma sobie równych(i pewnie jeszcze długo mieć nie będzie).

Jeśli chodzi o pewność zabezpieczenia, z czystym sumieniem mogę polecić Emsisoft Interet Security Pack(Anti-Malware + Online Armor).
Podobnie jak Webrootpłatny, bardziej "zasobożerny", alemoim (i chyba nie tylko) zdaniem, przy odrobinie wiedzy,BARDZO skuteczny Smile

bit napisał(a):Zdecydowałem się na Microsoft Security Essentials

Jeśli chodzi o darmowy AV i specyfikację, którą podałeś, myślę że dokonałeś nie tylko słusznego, ale i najlepszego wyboruWink