SafeGroup

Pełna wersja: Webroot SA Complete - test ochrony real-time
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4

andrzej76

Postanowiłem bliżej przyjrzeć się skuteczności ochrony programowi Webroot SwcureAnywhere Complete.
Do tej pory wykonywałem tylko skanowanie folderów z malware z prawokliku tzw.on-demandi nie miałem jakoś odwagi wykonać skanowania w czasie rzeczywistym ( real - time ).
Wiem też że skanowanie on-demand nie odzwierciedla prawdziwej skuteczności tego programu słynnego ze swej ultra lekkości, ponieważ zaczyna on pokazywać swoje oblicze wtedy gdy uruchamiamy zainfekowane pliki.

Przejdźmy więc do rzeczy :

Maszyna wirtualna - VMware Workstation 8.0.2
System operacyjny na maszynie - Windows 7 Home Premium 32 bit
Pamięć ram - 1GB
Wielkość dysku - 400GB dysk przenośny pod usb ( maszyna reaguje wolniej, widac to na filmie , wybaczcie mi to.)

Program wybrany do testu real-time:
- Webroot SecureAnywhere Complete 2012
- ustawienia domyślne w programie ( default)
- program w wersji 8.0.1.173
- pełny dostęp do internetu przez program

Wybrane malware do testu :

2012-04-28 od ReviewsAntivirus( podziękowania za paczkę) z 100 malware na pokładzie.
- najpierw był skan on-demand który wyeliminował część złośników, następnie uruchamiane były pozostałe pliki z folderu
- uruchamianych z folderu plików było około 95% czyli większość,
- około 5% było nie uruchamianych i tym samym nie znam reakcji programu na te pliki

Zamieszczam linki do pobrania filmów z testu. Są II części.Filmy do pobrania przez 30 dni , bo są na moim koncie. Pierwsza część do restartu systemu, druga po restarcie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- pierwsza część ,około 180Mb

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- druga część , około 80Mb

Filmy w wersjiavi,WMP powinien bez przeszkód odtwarzać, jeśli nie - wiem że VLC nie ma z nimi przeszkód.

Jeśli ktoś chce wyrazić opinię o programie czy na temat testu - dziękuję z góry.
Pytanie czemu tego na YT nie wrzuciłeś?
andrzej76 napisał(a):Teraz możecie mnie linczować i wyzywać

Zacznijmy od najważniejszego - wielkie dzięki za test Beer
No przecież nie można ?
A filmiki nie działają , nie da się odpalić.

andrzej76

Są też inne serwisy nie tylko YT i nie trzeba od razu tam wszystkiego wrzucać.
Mógłbyś machnąć na jakieś chomikuj czy coś aby była możliwość odtwarzania bez ściągania Smile
Zanim Andrzej machnie, to już zassiesz, jaki problem masz z paczką 200mb ?
facecik napisał(a):A filmiki nie działają , nie da się odpalić.


Makowa wersja vlc otwiera bez problemu. Następnym razem uruchom Camtasię na prawdziwym komputerze, bo zdarzy ci się w końcu malware, które zrestartuje system i nie pisz w notatniku, w Camtasii jest opcja do wstawiania napisów.

Street napisał(a):Mógłbyś machnąć na jakieś chomikuj czy coś aby była możliwość odtwarzania bez ściągania Smile


Na chomikuj obejrzysz tylko pierwsze 10 minut.
facecik napisał(a):No przecież nie można ?
A filmiki nie działają , nie da się odpalić.


Można już - nie można było wersji Beta wrzucać Tongue

andrzej76 napisał(a):Są też inne serwisy nie tylko YT i nie trzeba od razu tam wszystkiego wrzucać.


Nie wiem po co pobierać 180 MB tylko żeby obejrzeć kilka sekund ile przepuścił...

andrzej76

Problem miałem ja, bo max. wysyłka to 130kb/s, pobierać możecie max. przepustowością swojego łącza, także luz. Wink


Dodano: 30 kwie 2012, 18:48

Eru napisał(a):Nie wiem po co pobierać 180 MB


To nie pobieraj i daj sobie spokój z tymi ironicznymi komentarzami bo nie na miejscu.
Najpierw trzeba obejrzeć, nie zrobiłeś tego więc....wyluzuj trochę.
andrzej76 napisał(a):Problem miałem ja, bo max. wysyłka to 130kb/s, pobierać możecie max. przepustowością swojego łącza, także luz. Wink


Jeden kij bo i tak musiałeś wysłać na serwis...
Ile puścił, bo nie chce mi się kombinować z playerem nowym, żeby to odpalić.

andrzej76

ReviewsAntivirus napisał(a):w Camtasii jest opcja do wstawiania napisów.


Wiem o tym, ale tak mi wygodniej.


Dodano: 30 kwie 2012, 18:50

facecik napisał(a):Ile puścił,


Zapytaj tych co obejrzeli już. Wink

ktośtam

Andrzej nie mogłeś tego dać na SkyDrive? Sendspace ma limity i nie idzie pobierać z pełną przepustowością.
No i test pokazał co miał pokazać Smile
U mnie odtwarza na mpc home cinema oraz z kodekami ffdshow.. więc vlc nie trzeba instalować na ciśnieniu może wystarczy aktualizować kodeki. Mój koment został usunięty dlatego ponownie dzięki Andrzej za teścik Beer
Dzięki za test <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Jeżeli Andrzej wyrazi zgodę to mogę to przekonwertować i wrzucić na yt z zaznaczeniem iż jest to test wykonany przez niego.

ktośtam

A może wrzuć póki co na SD?

Konto usunięte

Jeżeli andrzej będzie chciał, można wrzucić na nasz kanał na Youtube, z tym, że nie wiem czy przetrawi on taką długość.

andrzej76

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

1 część testu


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2 część testu
Stron: 1 2 3 4