SafeGroup

Pełna wersja: Webroot SA Complete - Test ochrony rzeczywistej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Kolejny test Webroot SecureAnywhere Complete.

Tym razem na paczce 70 malware produkcji RewievsAntivirus & Waves97 & Tachion.
Nie wszystkie były uruchamiane , bo nie istniała taka potrzeba. Sami zobaczcie jak zachował się program.
Filmik ma niecałe 14Mb.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Krótko system is dead <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Dlatego sam av w pełni nie uchroni każdy o tym wie muszą być jakieś dodatkowe moduły,bądź do tego hips,chyba że ktoś lubi cały czas na piachu jechać Smile
Dzięki Andrzej! Rozumiem, że chcesz to powtórzyć z Emsi, choć wolałbym Kisa albo Nortona.
p.s.
Dałeś już znać Webrootom? Cool

andrzej76

asg napisał(a):Dałeś już znać Webrootom?


Dałem znać.


Dodano: 03 maja 2012, 9:57

asg napisał(a):że chcesz to powtórzyć z Emsi, choć wolałbym Kisa albo Nortona.


Może być Norton. Wink
tachion napisał(a):Dlatego sam av w pełni nie uchroni każdy o tym wie muszą być jakieś dodatkowe moduły,bądź do tego hips,...

Hipsy, piaski, wirtualizery i inne bajery są zbyt skomplikowane dla 90% użytkowników. Dlatego Andrzej ma szansę wykazać, czy jakiś prosty w obsłudze program (może być kombajn) ma szansę uchronić przed utratą systemu. Szansę większą niż przeciętny poziom detekcji czyli jakieś 80-90%.
Prawie wszystkie testy dotyczą poziomu detekcji, ale można mieć pecha i z programem który łapie 99,9% złapać syfka i polec. Można też z programem o 80% złapać syfka i się jeszcze z tego wygrzebać. Ja bym wolał ten drugi.

Konto usunięte

Zgadzam się z asg. Testy automatów są ciekawsze, bo przy narzędziach "bardziej pro" i tak zawieść może czynnik ludzki - pokaże z 10 komunikatów to na odczepnego damy " TAK, ZEZWÓL KU*** " no i pozamiatane. Automat robi za nas, jeżeli jest w stanie wyratować, no to jest godny uwagi większej niż wspomniane wcześniej narzędzia.
Mnie marzy się test starego poczciwego threatfire oraz AVG z identyity protection....
zgadzam się całkowicie z wami, przyszłość leży po stronie programów analizujących zachowanie aplikacji jak wspomniane przeze mnie programy, niż po stronie hipsów.
asg

To się zgadza że hipsy itp.są zbyt skomplikowane dla zwykłego użytkownika komputera,i wolą wybrać zwykłego tradycyjnego antywirusa,nie wyprawiają takich rzeczy jak my tutaj wyprawiamy Smile

yaslaw

Tak zgadza się muszą niestety doskonalić heurystyke jak i wykrywanie metodą behawioralną,hipsy i piaskownice dla entuzjastów zostawmy Smile