SafeGroup

Pełna wersja: Cztery darmowe antywirusy kontra zagrożenie WinLock
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przeprowadziłem test na zagrożeniu WinLock (zamieszczonego w temacie z paczkami przez ReviewsAntivirus )
Testowałem programy:

1. avast! Free 7.0.1426

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2. AVG Anti-Virus Free Edition 2012 12.0 Build 2171a4967

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3. Avira Free Antivirus 2012 12.0.0.898

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

4. Immunet Protect 3.0.5.7970

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Żaden z antywirusów nie wykrywał tego pliku w czasie przeprowadzania testu! To test ochrony przed nieznanymi zagrożeniami. Miałem zamiar przetestować Pandę, jednak już wykrywałą go jako podejrzanego i usunęła.

Filmiki trwają około dwóch minut każdy.

McAlex

Dziekuję za test!
Nie ma problemu, sam byłem ciekaw jak poradzi sobie na przykład AVG ze swoim IDP.
Jakiś wysyp testów teraz mamy.

McAlex

Flash999 napisał(a):Nie ma problemu, sam byłem ciekaw jak poradzi sobie na przykład AVG ze swoim IDP.

Niestety mój ulubieniec.. z resztą niech wszyscy obejrzą testyGrin Mozna by tez tak było sprawdzić płatne wersje programów. Czasem jeden szkodnik podwaza mase testów.
Dałeś mi do myslenia!
Dla mnie to też zaskoczenie. Kiedyś widziałem test, w którym przy podobnej sytuacji wyskoczył alert IDP i usunął bezproblemowo.

Przeprowadziłem, bo akurat miałem chwilę wolnego czasu i 0-day Wink.

Plik, który służył do testów:
[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

password: sg[/malware]

McAlex

Flash999 napisał(a):Dla mnie to też zaskoczenie. Kiedyś widziałem test, w którym przy podobnej sytuacji wyskoczył alert IDP i usunął bezproblemowo.

No cóz, parasolka za to udowodniła,że jej "heurystyka" prezentuje soba "wysoki" poziom. Natomiast zadziwił mnie zwyciezca testu, tak czesto sa wieszane na nim psy, a tu proszęGrin
Ładny szybki teścik, za który ładnie dziękujeBeer
To świadczy o tym, że AutoSandbox na prawdę działa, niektórzy sądzą, że jest jak sito. Będę próbował przeprowadzać podobne testy na innych malware.

McAlex

A czy można wyprosic taki test także płatnych softów. Takie porównanie. Nie mówię żeby testowac naście programów,ale choć te najpopularniejsze typu avast free, avira free, avg free, panda cloud , microsoft vs, kaspersky,norton, f secure, mcafee czy eset(oczywiscie wybrane z nichGrin).
Sporządźcie listę, a pojawią się te, które chcecieWink .
Dziwne że Avira na VirusTotal to wykrywa.... Chyba że "AntiVir" to jakiś inny program.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

podałem link do raportu na VirusTotal

McAlex

Flash999 napisał(a):Sporządźcie listę, a pojawią się te, które chcecieWink .

w takiej sytuacji ja zgłaszam az 10 tych ,które wymieniłemGrin

Dusiek

To ja bym prosił jeśli to możliwe EAM Beer

andrzej76

Po co Ci Emsisoft - już Winlock-a połknął:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmm szkoda, że AVG nie podołał. Myślałem, że IDP go wykosi ładnie, a tu masz... A pytanko mam, czemu używasz starszej wersji AVG? Jest już nowsza.
Też myślalem, że IDP zablokuje natychmiast zagrożenie, avast! popisał się piaskownicą w tym przypadku. ;P
Nie chcę być złośliwy,ale ostatnio rozpętała się dyskusja o wyższości AVG nad F-Secure, i jego IDP który wszystko kosi.
Ciekawe jak Deep Guard by sobie poradził, w tym przypadku Smile
Flash999 , dzięki za testBeer
Teścik bardzo fajny, dzięki Flash999. Jednak, podobnie jak Borzuck, pytam dlaczego użyłeś starszej wersji AVG skoro jest nowsza?
Stron: 1 2