SafeGroup

Pełna wersja: Eset Smart Security - test ochrony rzeczywistej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Wykonałem test popularnego pakietu Eset Smart Security.
Program na ustawieniach domyślnych. Definicje wirusów aktualizowane i bieżące.
Test na 70 próbkach malware.
Do obejrzenia testu programu zapraszam pod ten adres:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Andrzej, obejrzalem na razie poczatek i jedna rada na przyszlosc. Po kliknieciu Skanuj za pomoca ESS, program tylko przeskanuje pliki, ale ich nie usunie. Aby usuwal pliki, musisz klknac PPM, potem Opcje zaawansowane i Wylecz pliki.

Pozdro!

andrzej76

kamil10506 napisał(a):program tylko przeskanuje pliki, ale ich nie usunie.


Bo o to miało chodzić, miał oblukać , nie usunąć - ochrony rzeczywistej test czy on-demand Kamil?
A leczyć- leczy pliki dalej - zobaczysz. Wink
I tak wyszedl na poczatku test on demand, bo ochrona byla wlaczana i sygnatury wylapywaly Wink Jesli ma byc test ochrony w cz. rz. to najpierw trzeba przeskanowac pliki, a te ktore zostana beda do testu, bo tak to testuje sie tez sygnatury. Myle sie?

andrzej76

Tak ochrona jest wyłączona by program nie rozpoznał to co w folderze. Włączam program i on ma wtedy za pomocą swojej bazy heurystyki + sygnatury ( ustawienia domyśle całego programu i to co zawiera dostępnego) ma stwierdzać czy plik stwarza zagrożenie czy nie i czy to pasożyt.
90% użytkowników tak korzysta z programu , nikt nie wyłącza sobie na kompie silnika av programu by sprawdzić czy jego progs ma skuteczną tylko heurystkę, później wyłącza heurystykę i włącza silnik av. Instalują , zostawiają na ustawieniach domyślnych , pracuje cały program- to chcę pokazac właśnie w testach - nie jakąś tam magię. My to inna sprawa. Wink
Ok, rozumiem Twój tok myślenia Smile
Pozdro!

ktośtam

Andrzej, mam pewną propozycję. Mógłbyś przeprowadzić ponowny test ESS, ale tym razem nie na domyślnych ustawieniach, tylko stosując kilka zabiegów, o których

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pisze ananael ?
Bardzo ciekawi mnie jaki będzie miało to wpływ na wynik testu.

andrzej76

Mogę to zrobić nie ma sprawy , ale test AVG odbędzie się później.

PS: Nie mniej jednak chciałem najpierw zrobić testy programów na ustawieniach default, potem na ustawieniach maksymalnych, ale skoro nalegasz - będzie Paweł.

ktośtam

Nie nalegam, tylko ładnie proszę Wink Dzięki Andrzej!
Komentarz z YT
Cytat: Gdzie jest aope jego testy były fajniejsze. Miło się słuchało i jakieś oceny się pojawiały. A tu dupa, po najprostszej linii oporu.


Skąd się tacy ludzie biorą. Ktoś ocenia negatywnie test bo nie ma komentarza i oceny końcowej.Niektórzy to się już przyzwyczaili, że dostając wszystko gotowe na tacy. Wystarczy sobie cały test obejrzeć i samemu ocenę wywnioskować.

Cytat:A tu dupa, po najprostszej linii oporu.

Tutaj warto się zastanowić, której strony to dotyczy.

ktośtam

Malkontenci znajdą się zawsze. Olać i dalej robić swoje.
Myślę, że zgodzicie się, że czas już przetestować

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktostam napisał(a):Malkontenci znajdą się zawsze. Olać i dalej robić swoje.


Lepiej tego nie można ująć Smile

andrzej76

Eryk42 napisał(a):Wystarczy sobie cały test obejrzeć i samemu ocenę wywnioskować.


Bo dokładnie o to chodzi , sam wysnuwasz wnioski - czy program zdał egzamin czy nie.

aope napisał(a):Dobre testy Andrzej, ode mnie kciuk w górę


Dobre słowo napędza do jeszcze lepszej roboty. Dzięki aope. Wink