SafeGroup

Pełna wersja: Lekki oraz automatyczny pakiet IS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium (SP1, 64-bitowy)

Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, portale społecznościowe, surfowanie po sieci, korzystanie z sieci publicznych, gry przez przeglądarkę, nauka.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
4 GB RAM, procesor Intel Core i3.

Zacząłem brać pod uwagę zakup jakiegoś pakietu zabezpieczającego. Zależy mi na tym, żeby był lekki i najlepiej w architekturze x64. Co więcej, chciałbym, żeby po mojej wstępnej konfiguracji działał automatycznie. Myślałem o KIS-ie, ale on chyba dość mocno obciąża komputer. Drugi typ to ESET, ale obawiam się wykrywalności i - podobno - słabej zapory. Może dodałbym do niego MBAM-a PRO? Z góry dziękuję za opinie.

andrzej76

Seb napisał(a):Drugi typ to ESET, ale obawiam się wykrywalności i - podobno - słabej zapory. Może dodałbym do niego MBAM-a PRO? Z góry dziękuję za opinie.


Ja wiem czy słaba wykrywalność , zajrzyj tutaj :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

64-bitowy systemNone
Moim skromnym eugeniuszowskim zdaniem rozsądne są takie płatne zestawy:
- Norton Internet Security + Sandboxie (lekko i bardzo skutecznie, Sandboxie może być darmowe)
- Emsisoft Anti-Malware + Sandboxie + jakaś nakładka na firewall Windows (jeśli jesteś za ruterem) -> zestaw bardzo korzystny pod względem ceny

Jak oceniasz swoje zdolności komputerowe?

andrzej76

Świetnym programem jest Emsisoft Anti-Malware . Jest na platformy 64 bitowe, nie mniej jednak instaluje się jako 32 bitowy.
Jeśli chodzi o typowy lekki automat to NIS 2012 jest niczego sobie. Przyzwoita zapora , wykrywalność na dobrym poziomie. Niebawem wyjdzie wersja 2013 którą już teraz można testować w wersji beta.
andrzej76 napisał(a):
Seb napisał(a):Drugi typ to ESET, ale obawiam się wykrywalności i - podobno - słabej zapory. Może dodałbym do niego MBAM-a PRO? Z góry dziękuję za opinie.

Ja wiem czy słaba wykrywalność , zajrzyj tutaj :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sugerowałem się raportami AV-Test. Mam nadzieję, że da się go tak ustawić, żeby nie pytał mnie o wszystko i działał sobie gdzieś tam w tle. Ten MBAM Pro to dobry pomysł czy sam ESET by wystarczył?

Eugeniusz napisał(a):64-bitowy systemNone
Moim skromnym eugeniuszowskim zdaniem rozsądne są takie płatne zestawy:
- Norton Internet Security + Sandboxie (lekko i bardzo skutecznie, Sandboxie może być darmowe)
- Emsisoft Anti-Malware + Sandboxie + jakaś nakładka na firewall Windows (jeśli jesteś za ruterem) -> zestaw bardzo korzystny pod względem ceny

Jak oceniasz swoje zdolności komputerowe?

Jestem zdecydowanie zaawansowanym użytkownikiem, ale nie lubię, kiedy zapora pyta mnie o wszystko za każdym razem. Cenię sobie przede wszystkim komfort pracy i niskie obciążenie systemu. Nie zawsze jestem "za ruterem".

andrzej76 napisał(a):Świetnym programem jest Emsisoft Anti-Malware . Jest na platformy 64 bitowe, nie mniej jednak instaluje się jako 32 bitowy.
Jeśli chodzi o typowy lekki automat to NIS 2012 jest niczego sobie. Przyzwoita zapora , wykrywalność na dobrym poziomie. Niebawem wyjdzie wersja 2013 którą już teraz można testować w wersji beta.

Na Nortona raczej się nie skuszę. Miałem go zainstalowanego po zakupie komputera i była to po prostu katorga. Nigdy nie miałem jeszcze tak obciążającego oprogramowania.

ktośtam

Co do Nortona, to od wersji 2010 widoczny jest znaczny postęp w redukcji obciążenia systemu - NIS 2012 jest naprawdę nieodczuwalny.
Podobnie ESET - nieco wyższe zużycie RAM w stosunku do Nortona, ale też siedzi sobie cicho w tle i nie przeszkadza.
Zawsze możesz zainstalować wersje trial i sprawdzić co u Ciebie sprawdzi się najlepiej.
Niemniej ja obstawiam ESS i NIS.
ktostam napisał(a):Co do Nortona, to od wersji 2010 widoczny jest znaczny postęp w redukcji obciążenia systemu - NIS 2012 jest naprawdę nieodczuwalny.
Podobnie ESET - nieco wyższe zużycie RAM w stosunku do Nortona, ale też siedzi sobie cicho w tle i nie przeszkadza.
Zawsze możesz zainstalować wersje trial i sprawdzić co u Ciebie sprawdzi się najlepiej.
Niemniej ja obstawiam ESS i NIS.

Tak właśnie zrobię. Chciałem tylko ograniczyć liczbę kandydatów do minimum, bo trochę to testowanie zajmie. Dzięki za podpowiedzi.
Dziwne... Forum traktujące o bezpieczeństwie, a polecają ESETa... Dla Waszej informacji ESET skończył się już jakiś czas temu, obecnie to żałosny pakiet. Gdyby cena była odpowiednia (powiedzmy na poziomie ~50 zł) to moglibyśmy dyskutować czy warto w niego inwestować, dokładając do niego np. Emsisofta. Przy obecnej cenie/możliwościach trzeba być strasznie dowcipnymby go polecać.
Jeśli chodzi o obecniedobry automat Internet Security (płatny) mogę polecić Nortona Internet Security 2012. Co prawda automat, ale po odpowiedniej konfiguracji może być i dla trochę bardziej zaawansowanych użytkowników. Minusem jest oczywiście brak wbudowanego HIPSa.
I tutaj ciekawostka - jak dobrze poszukasz na pewnym serwisie aukcyjnym na A... to znajdziesz pełnąlicencję na Nortona IS w granicach 80 zł (z przesyłką).

Konto usunięte

Venomeed napisał(a):Przy obecnej cenie/możliwościach trzeba być strasznie dowcipnym by go polecać.


Venomeed, to, że Tobie coś się nie podoba / nie odpowiada / itd. to wcale nie znaczy, że wszyscy tak mają. Używałem ESETa (Smart Security) przez jakiś czas i z pewnością do jego ogromnych zalet można zaliczyć lekkość. Są i wady i zalety, w Polsce sporo osób używa tego oprogramowania i problemów nie ma. Oczywiście nie ma softu 100% bezpiecznego, każdy jest do złamania.
Na forum możesz znaleźć zarówno recenzję:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak i test ochrony rzeczywistej z ostatnich dni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To, czy będziesz go używał czy nie zależy od Ciebie, ale jeżeli coś piszesz, to podawaj argumenty , bo bez nich Twoje "oceny" są bezwartościowe.
Zresztą, mówi o tym regulamin, z którym radzę się zapoznać:

Regulamin napisał(a):18. Niedopuszczalne jest, w szczególności czynione poprzez grupę wypowiadających się, szkalowanie jakiejkolwiek firmy i produktów bez popierania zarzutów stosownymi argumentami i dowodami (ataki tzw. "hejterów"). Użytkownicy w miarę możliwości powinni dążyć do bezstronności.


EOT.
lukasamd napisał(a):Venomeed, to, że Tobie coś się nie podoba / nie odpowiada / itd. to wcale nie znaczy, że wszyscy tak mają. Używałem ESETa (Smart Security) przez jakiś czas i z pewnością do jego ogromnych zalet można zaliczyć lekkość. Są i wady i zalety, w Polsce sporo osób używa tego oprogramowania i problemów nie ma. Oczywiście nie ma softu 100% bezpiecznego, każdy jest do złamania.



Nie ukrywam, że byłem w szoku. Wchodzę na polskie, całkiem liczne forum traktujące o bezpieczeństwie i co czytam? Że polecają gościowi ESETa, by ten zapłacił za jego licencję bagatela ~150 zł. Dobór pakietu zabezpieczającego wynika z cech: jakość (możliwości)/zastosowanie (oczekiwania)/cena. Zresztą można to odnieść do większości decyzji podejmowanych w życiu. Problem nie polega na tym, że nie pasuje mi ESET bo "bo tak", tylko obecniejest to po prostu kiepski pakiet. Kiepski odnosząc się do cena/możliwości. Wystarczy wspomnieć o fatalnej wykrywalności czy kiepskim firewallu (na plus oczywiście całkiem czuły moduł HIPS). To już nie jest TENESET. Sam go kiedyś używałem, ale żeby dzisiaj z niego korzystać, więcejpłacić za niego to dobrze być prawdziwym fanboyem. Bo rzeczą kluczową jest tutaj cena. To ona właśnie powoduje, czy podjęliśmy właściwą decyzję. Nie widzę żadnego sensu by inwestować w ESETa skoro są rozwiązania lepsze i często tańsze. To tak jakby móc kupić w jednej cenie nową Toyotę Avensis i używanego Fiata Pandę (szukając samochodu rodzinnego) i wybrać opcję drugą. No paranoja po prostu.
Twoim argumentem jest lekkość Smart Security, ale szybciutko pozwolę sobie ten argument stłamsić, bo napiszę, że Norton (kilka razy lepszy) jest równie lekki dla systemu, jeśli nawet nie lżejszy... Czy przytoczysz jeszcze jakiś sensowny argument by używać i przede wszystkim płacićza jego licencję?

Co do mojej wiedzy. Głównie buszuję po forach zagranicznych, stronach traktujących o bezpieczeństwie, analizuję również testy rzekomo niezależnych laboratoriów (te akurat traktuję z przymróżeniem oka, ale zawsze są jakąś wskazówką) oraz... forach i stronach z przeciwnej strony barykady, czyli.... traktujące o włamaniach, wirusach etc. To by się zagraniczni chłopaki uśmiali gdyby usłyszeli, że w Polsce na forum o bezpieczeństwie polecają ten pakiet. HihiLol
I pal to licho, bo ok, jednemu forumowiczowi mogło się zdarzyć, ale przejrzałem to forum i tutaj naprawdę dużoosób poleca ESETa. Nie dziw, że ESET w Polsce się tak dobrze sprzedaje, skoro rzekomo "opiniotwórcze"fora/portale/czasopisma go polecają.
Jasne, ktoś mi zaraz zarzuci, że i tak by się sprzedawał i tak. Zgodzę się, ilu jest przecież użytkowników którzy nie mają pojęcia, że są takie narzędzia jak np. KeyScrambler czy SpyShelter, nie mówiąc o tym, że nie wiedzą, że są takie firmy jak np. Emsisoft. Przecież nadal rzesza użytkowników komputerów ma zainstalowanego samegoAvasta... Część z nich pewnie jeszcze wersję 4.8...

No ale wracając, bo trochę odbiegłem... Ideą forum jest wskazanie odpowiedniego zabezpieczenia. I chwała za to! Szkoda, że niestety czasami wkradają się małe "pomyłki", które w oczach doświadczonego użytkownika (a takim mogę chyba siebie nazwać, z komputerów korzystam już przeszło 17 lat) wywołują mimowolny uśmiech. Ale proszę się nie załamywać - czytać, czytać, jeszcze raz czytać (głównie zagranicę, świetne forum jest np. we Francji), myśleć logicznie i analizować. I przede wszystkim nie pożytkować całego wolnego czasu na zajmowanie się zabezpieczeniami, bo są naprawdę inne ciekawe rzeczy do roboty. Z mojej strony życzę powodzenia, uciekam do "swoich"Smile

I na zakończenie... Jasne, że każdy jest do złamania. Rzecz w tym by wybrać pakiet, który to włamanie możliwie najbardziej zniweluje, a przy tym nie zasypie nas 12964 komunikatami i nie zabierze 120% CPU i RAMu. Bo pamiętajmy o jednym - komputer ma być bezpieczny, ale również "używalny"- ten komu komputer służy do m.in. prowadzenia własnej firmy i zarabiania pieniędzy wie o czym mówięGrin

Konto usunięte

Venomeed napisał(a):Bo rzeczą kluczową jest tutaj cena.


Ale w takim wypadku pojawia się problem - skąd wiesz, kto ile zapłaci? Ludzie użytkują softów z promocji, albo tanio kupionych licencji.
Sam mam teraz Nortona 360 v6.0 (po nieudanej próbie z softem Emsi), który kupiłem w okolicach marca za... 15zł?
Co prawda rok na tylko jeden komputer, ale cena nadal jest śmieszna. Gdyby klucz przestał działać, zgłoszę sprzedawcę Symantecowi.
W tym wypadku stawiam się jako konsument i stwierdzam - ma działać i tyle.

Venomeed napisał(a):I chwała za to! Szkoda, że niestety czasami wkradają się małe "pomyłki",


Dla mnie pomyłką jest pisanie, że niezgadzanie się z moją opinią to pomyłka Smile
Jeżeli ktoś tutaj poleca ESETa, czy też inny pakiet, to nie robi tego "bo tak mi się widzi", ale dlatego, że sam używa / używał i sądzi, że jest to dobre oprogramowanie.
To, że za jakimś produktem stoi ogromna firma, nie znaczy, że produkt jest dobry. Sam używam Nortona za jego lekkość, ale na drugiej linii w okopie siedzi i tylko aktualizuje się MBAM... bo nie wierzę samemu Nortonowi, bo sam sprawdziłem i wiem, że przy skanach na żądanie jest kiepski (niemal codziennie potwierdzają to skany paczek), a i SONAR nie wszystko wyratuje. Używanie Power Erasera to jest natomiast jak zabawa zapalniczką na stacji benzynowej, w każdej chwili coś może wybuchnąć (więc można go odrzucić z sensownej oceny Nortona jako marki). Słowem: jest lekki i za to go cenię, ale sporo z jego zalet to IMO marketingowy bełkot.

"Ideą forum jest wskazanie odpowiedniego zabezpieczenia. I chwała za to!"
I bardzo ładnie to napisałeś, poza jedną rzeczą która wynika z pozostałe części Twoich wypowiedzi...forum, jak zapewne wiesz, bo dość lekko się takimi umiejętnościami chwalisz, jest miejscem wymiany opinii, zdań, komentarzy, wątpliwości każdego jego uczestnika, a forum takie jak nasze tym bardziej jest takim miejscem, bo nie ma powiązania lojalnościowo-zobowiązująco-i jakiego tam wymyślisz wobec żadnego producenta zabezpieczeń. Ktoś lubi Comodo - chwali je i poleca...ktoś lubi ArcaBit ma do tego takie samo prawo...natomiast Ty nie masz prawa wyjeżdżać z komentarzami jedynie słusznymi...no może jedynie wtedy, gdybyśmy mieli zdecydowanie więcej wiedzy na temat twoich dokonań gdzie indziej.
Nie interesuje mnie to, czy ESET jest dobry, by go polecać...interesuje mnie to czy ktoś kto się tu wypowiada nie robi z siebie "zbawcy ludzkości"...takie postawy będę jak zwykle zdecydowanie tępił, a to wrodzonej alergii na typy autorytarne.
Zachowujesz się bezsensownie zupełnie i nieprzystojnie do wieku...sądząc po 17-letnim stażu, jakim się chwalisz.
Tak na marginesie:
Venomeed napisał(a):I tutaj ciekawostka - jak dobrze poszukasz na pewnym serwisie aukcyjnym na A... to znajdziesz pełną licencję na Nortona IS w granicach 80 zł (z przesyłką).

Można też za niecałe 60 zł, legalnie, bez konieczności płacenia/oczekiwania za/na przesyłkę i bez potrzeby angażowania serwisu aukcyjnego na A.... Wink

A wracając do tematu, Sebbardzo dobre rozwiązania sugerujeEugeniusz
Eugeniusz napisał(a):- Norton Internet Security + Sandboxie (lekko i bardzo skutecznie, Sandboxie może być darmowe)
- Emsisoft Anti-Malware + Sandboxie + jakaś nakładka na firewall Windows (jeśli jesteś za ruterem) -> zestaw bardzo korzystny pod względem ceny

Sam korzystam z drugiego z tych rozwiązań, nie mam zastrzeżeń i z mojej strony szczerze polecam.
MBAM zawsze możesz zostawić jako bezpłatny skaner on-demand.
Venomeed napisał(a):Dziwne... Forum traktujące o bezpieczeństwie , a polecają ESETa... Dla Waszej informacji ESET skończył się już jakiś czas temu, obecnie to żałosny pakiet. Gdyby cena była odpowiednia (powiedzmy na poziomie ~50 zł) to moglibyśmy dyskutować czy warto w niego inwestować, dokładając do niego np. Emsisofta. Przy obecnej cenie/możliwościach trzeba być strasznie dowcipnym by go polecać.
Jeśli chodzi o obecnie dobry automat Internet Security (płatny) mogę polecić Nortona Internet Security 2012. Co prawda automat, ale po odpowiedniej konfiguracji może być i dla trochę bardziej zaawansowanych użytkowników. Minusem jest oczywiście brak wbudowanego HIPSa.
I tutaj ciekawostka - jak dobrze poszukasz na pewnym serwisie aukcyjnym na A... to znajdziesz pełną licencję na Nortona IS w granicach 80 zł (z przesyłką).


Jak już się powołujesz na A.... to sprawdź zanim napiszesz bo ja na A widzę legalne licki na ESETA za 49zł 1/12mSmile

ktośtam

@ Venomeed :
W temacie jest "lekki i automatyczny" pakiet IS - czyli coś dla zwykłego "Kowalskiego" (bez obrazy Seb - mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli), który nie ma ochoty klikać co chwila zezwól/zabroń itd.
Piszesz o SpyShelter, Emsisoft, które automatami nie są i wymagają wiedzy i uwagi ze strony użytkownika a tu chodzi o pakiet typu "zainstaluj i zapomnij".
Musisz zrozumieć, że użytkownik szukający takiego pakietu IS, nie będzie się bawił w uruchamianie malware na swojej maszynie, nie będzie sprawdzał skuteczności pakietu odwiedzając potencjalnie niebezpiecznie witryny WWW - on będzie po prostu korzystał z komputera a jeżeli używa mózgu (a rozumiem, że tak bo poradę wszedł właśnie na to forum) to wystarczy mu nawet sam darmowy Avast!

McAlex

f secure IS i avg IS bardzo lekkie, głównie automatyczne, czasem pytanie zadają zapory programów, Ale tylko czasem. Avg można jeszcze ustawić tak by sam przenosił wirusy do kwarantanny i skanowal napędy usb. Oba programy bd dobrze sobie radzą dzięki ochronie heurystycznej opartej na chmurze. Dużo promocji można na nie znaleźć.