SafeGroup

Pełna wersja: Nowy tablet - Android - język systemu i parametry sprzętowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Piszę, ponieważ nie mam w ogóle doświadczenia w tabletach, a szczególnie z Androidem na pokładzie. Chciałbym kupić za granicą tablet (nie dla siebie - na prezent), ale nie mam pojęcia czy będzie możliwość zmiany języka całego systemu na język polski, który będzie niepodważalnie potrzebny. To pierwsza sprawa.

Ponadto zastanawiałem się nad parametrami sprzętowymi, a dokładnie nad pracą z takim urządzeniem. Wiem, że sprawy techniczne są poruszane na różnych portalach, ale zależałoby mi również na odpowiedz kogoś, kto z pracował z tabletem o określonych parametrach (czy praca była wygodna i płynna).

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, sugestie i propozycje Wink Pozdrawiam!

andrzej76

Jeśli będzie Android i go kupisz za granicą to nie powinno być problemów ze zmianą języka na polski bo taki jest w tym systemie dostępny.
Jakie parametry? Ja mam tableta firmyLenco i jego parametry to : ram 512Mb DDR3, ( większość ma DDR2 , a to niższe taktowanie) procek ARM-8 Cortex 1GHz .( jeden rdzeń) , Android 2.3.1
Czy praca płynna: napiszę tak - przez sieć płynna, nie tną filmy ani się nie wieszają. Przy normalnej pracy jak nie wykonujesz kilka operacji jest ok , ale jak robisz na nim 2,3 rzeczy potrafi przymulić i nieraz się zawiesi. Te parametry to absolutne minimum by było ok.
Proponowałbym jednak tableta z procesorem 1.2Ghz , pamięci może mieć więcej niż 512Mb bo to na plus dla takiego sprzętu.
Używam tableta i takie są moje opinie jak ma taką specyfikację. Nie wierz reklamom i sprzedawcą , poznaj dokładnie specyfikację urządzenia , bo oni zazwyczaj kłamią i oszukują byle byś kupił.( szczególnie z procesorem poniżej 1GHz - daj sobie spokój).
Android ma w sobie zawsze jezyk Polski, wiec nie bedzie problemu ze zmiana jezyka.

Co do specyfikacji, to sie nie wypowiadam, bo nie uzywalem nigdy tabletu


Dodano: 11 maja 2012, 23:41

Andrzej, chyba 512MB Smile


Dodano: 11 maja 2012, 23:42

Najlepiej poszukac tabletu z aktualizacja do Androida 4.0, bo ta wersja jest lepiej zoptymalizowana


Dodano: 11 maja 2012, 23:45

No i oczywiscie powiedz, ile ma kosztowac i do czego ma byc wykorzystywany tablet
nikitagorbaczow napisał(a):Piszę, ponieważ nie mam w ogóle doświadczenia w tabletach, a szczególnie z Androidem na pokładzie. Chciałbym kupić za granicą tablet (nie dla siebie - na prezent), ale nie mam pojęcia czy będzie możliwość zmiany języka całego systemu na język polski, który będzie niepodważalnie potrzebny. To pierwsza sprawa.

Ponadto zastanawiałem się nad parametrami sprzętowymi, a dokładnie nad pracą z takim urządzeniem. Wiem, że sprawy techniczne są poruszane na różnych portalach, ale zależałoby mi również na odpowiedz kogoś, kto z pracował z tabletem o określonych parametrach (czy praca była wygodna i płynna).

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, sugestie i propozycje Wink Pozdrawiam!


czemu akurat z androidem?
co będziesz na nim robił

andrzej76

kamil10506 napisał(a):Andrzej, chyba 512MB


Dokładnie , poprawiłem.

Z tego co się orientuję do Androida 4.0 bez problemu zaktualizujesz tablet firmy Prestigio- kolega ma i aktualizował z 2.3.1 do 4.0 jest taka opcja.( ikonka aktualizacji na pulpicie , żadne tam rootowanie i inne wynalzki).
Chodzi bez zarzutów i aktualizacja przebiegła dobrze.
polak900 napisał(a):czemu akurat z androidem?


Bo są tanie w przeciwieństwie do tabletów od Apple? Tongue
andrzej76 napisał(a):( szczególnie z procesorem poniżej 1GHz - daj sobie spokój).

To tak, nie rozpatrywałem nawet przypadku ze słabszym procesorem. Dzięki Andrzej za wyczerpującą wypowiedź.

kamil10506 napisał(a):No i oczywiscie powiedz, ile ma kosztowac i do czego ma byc wykorzystywany tablet

Odnośnie ceny właśnie jeszcze się nie wypowiadam, bo czekam na informacje dotyczące cen tabletów na zachodzie (Holandia)

Eru napisał(a):
polak900 napisał(a):czemu akurat z androidem?

Bo są tanie w przeciwieństwie do tabletów od Apple? Tongue

To prawda, że są tańsze. Nie są też mniej funkcjonalne w zakresie tego co będzie robić na nim moja dziewczyna. Czytanie poza domem, uczelniane sprawy, ale przede wszystkim przeglądanie internetu - rozrywka. Do pracy ma laptopa.

EDIT: Jak patrze na jakiś model tabletu z Androidem < 4.0 to skąd mam wiedzieć, czy będzie mógł go zaktualizować do 4.0? Nie ukrywam, że zależy mi na tej wersji.
Jest zazwyczaj info w rodzaju:

Cytat: Z możliwością aktualizacji do Android 4.0
Taka firma jak Yarvik? Dokładnie model Zetta 9.7? Ma sens inwestycja w urządzenie tego rodzaju do 1000 zł? Mniej więcej tak to wygląda:

Procesor: Cortex A8 1,2 GHz
Pamięć: 1 GB
Ekran: IPS (nie wiem czy to dobrze, czy nie) 1024 x 768 - trochę mi to nie pasuje chyba...
Android 4.0 ICS.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ok rozumiem.
spoko wystarczy jej taki tablet
ostatnio bawiłem się tabletem HTC, tylko jest trochę droższy, ale polecam
Nie potrafię się doszukać ile modeli Cortex 1,2 GHz jest aktualnie dostępnych na rynku. Wiem, że na taki procesor padł wybór, ale nie znam dokładnego oznaczenia modelu (pewnie A8?). Co do reszty specyfikacji - dane nie są mi jeszcze znane, ale wiem że pracuje pod kontrolą Androida 4.0. No i nie znam jeszcze marki <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Dziękuję Wam za informacje, jak tylko będę widział na czym stoję to podzielę się spostrzeżeniami.

EDIT: no i po raz pierwszy miałem go w rękach. Póki co dziwi mnie zużycie pamięci: ~370 MB w stanie normalnym (tylko z usługą google mail i avastem w tle)... Trochę mało pamięci zostaje wolnej, szczególnie biorąc pod uwagę to, że nie udało się załatwić 1 GB tylko 512 MB. Czy ok. 370 MB na samo "działanie systemu" to normalna rzecz? Dokładnie jest to android 4.0.3.

andrzej76

nikitagorbaczow napisał(a):Czy ok. 370 MB na samo "działanie systemu" to normalna rzecz?


Tak , to normalna rzecz. Ja instalowałem aplikację która zwalniała trochę pamięci ( jest ich troszkę) i schodziło to do około 200MB . Android ma to do siebie że długo trzyma tą pamięć i nie zwalnia jej. Po odpaleniu kilku aplikacji może się nawet zawiesić bo będzie jej brakować. Dlatego postanowiłem taką aplikację zainstalować. Problemy znikły jak ręką odjąć. Wink
andrzej76 napisał(a):Tak , to normalna rzecz. Ja instalowałem aplikację która zwalniała trochę pamięci ( jest ich troszkę) i schodziło to do około 200MB . Android ma to do siebie że długo trzyma tą pamięć i nie zwalnia jej. Po odpaleniu kilku aplikacji może się nawet zawiesić bo będzie jej brakować. Dlatego postanowiłem taką aplikację zainstalować. Problemy znikły jak ręką odjąć.

A z której korzystałeś? Ewentualnie, którą byś polecił?

EDIT: Darmową!

andrzej76

Tak darmowa- Auto Memory Manager( program ma ikonkę kolorowej rybki- jest niebieska z żółtym ogonkiem , tak żebyś nie pomylił bo jest dużo podobnych).
Włącza się z uruchomieniem tabletu. Wtedy wyświetla mi jeden komunikat na którym klikamy - canceli tyle. Działa już samoczynnie. Możemy ją ustawić pod siebie ile ma zwalniać, ale nie ma nawet takiej potrzeby , jest dobrze dostosowana i działa dobrze. Wink

Z tej korzystam i dla mnie jest idealna. Inne albo za wolno zwalniają pamięć, albo po prostu słabo działają, a nawet w ogóle.


Dodano: 27 maja 2012, 21:36

Sciągałem tą aplikację jak dobrze pamiętam ze sklepu Google Play.

Tutaj jest ;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Dzięki, przetestuję więc na dniach Smile
andrzej76 napisał(a):Włącza się z uruchomieniem tabletu. Wtedy wyświetla mi jeden komunikat na którym klikamy - cancel i tyle.

A co to za komunikat?

EDIT: W sumie problem rozwiązany - aplikacja nie jest zgodna z systemem, więc muszę poszukać czegoś nowego. W każdym razie dzięki Wink
Podepnę się, ok?

Panuje przekonania, że prawdziwy tablet zaczyna się od 1500 i chyba tak jest.

Jednocześnie marzy mi się cokolwiek bez droida na pokładzie, ale skoro to ma być pierwszy tego typu sprzęt mozemy spróbować.

O ile wśród laptopów panuje jakaś tam logika/ schematy/ wartości o tyle sytuację rynku tabletów trudno określic inaczej niż jeden wielki bałagan.
Do tej pory ''bawiłem się'' tylko jednym modelem 7-calowym shiru. Wnioski? Fajnie, ale mały.
Nie zejdę poniżej 8 cali a im większy tym lepszy.

ślęcząc nad tzw testami [ w które średnio wierzę nota bene]wybrałem kandydatów:

Manta MID801
GOCLEVER TAB M813G
OVERMAX SteelCore 10 +

ale nie zamierzam upierać się przy żadnym z racji mnogości sprzecznych komentarzy na forach, pod testami itp. - może zwariować.


Potrzeby #1: w jednym czasie minimum otwarte na raz byłyby
7 www w operze/FF + 2 filmy na youtube
5 dokumentów w officie
5 plików pdf
4 prezentacje w PP
odtwarzasz muzyczny

czyli generalnie chodzi o to żebym mógł rozszerzyć działania z laptopa na tablet i móc swobodnie poruszać się wokół budynku korzystając z mojego WiFi.

Priorytetem drugiego rzędu jest rozrywka z wyłączeniem giercowni. Najchętniej taki, który nada się do oglądania filmów.

Czyli podsumowując - wydajność, ekran, bateria, głośniki ; HDMIoraz dvb-t mile widziane.

budżet : ok 800PLN
Zobacz jeszcze Acer Iconia dość ciekawy jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dzięki zord!
Ciekawy, nie powiem, cena akceptowalna, jakieś oceny w necie powiedzmy 9/10 martwi tylko, że dostępny w jednym jedynym sklepie i na dobrą sprawę na razie nikt się o nim chyba nie może wypowiedzieć.
Z minusów - bateria?

edit//sorry, jest w kolejnym, pewno bd sukcesyjnie dodawać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:martwi tylko, że dostępny w jednym jedynym sklepie i na dobrą sprawę na razie nikt się o nim chyba nie może wypowiedzieć.

On pojawił się w sklepach na początku maja Smile Ale wygląda nieźle.
Zgadzam się z przedmówcą - cena niższa niż nexus, większy - prawdopodobnie ma za cel konkurować z N7. Rozważamy dalej Wink
Stron: 1 2