SafeGroup

Pełna wersja: Nadwrażliwość Aviry na Combofixa ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Z wiązku z tym , że kolega Pablosss twierdzi , że program ten krzyczy podczas próby pobrania Combo , postanowiłem umieścić screen i stwierdzam , że jest to nieprawda .


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pablosss jak widzisz , wiele się zmieniło...
Fakt, podczas ściągania już nie krzyczy - krzyczy natomiast natychmiast po ściągnięciu CF na dysk -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak więc wyłączenie Aviry przed rozpoczęciem ściągania CF jest jak najbardziej zasadne.
Pablosss napisał(a):Fakt, podczas ściągania już nie krzyczy - krzyczy natomiast natychmiast po ściągnięciu CF na dysk -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak więc wyłączenie Aviry przed rozpoczęciem ściągania CF jest jak najbardziej zasadne.

A to bardzo dziwne , bo w moim przypadku nie krzyczała . Plik ściągnął się na dysk i nawet na niego kliknąłem. Avira nie dała żadnego alertu .
VenomX napisał(a):A to bardzo dziwne , bo w moim przypadku nie krzyczała . Plik ściągnął się na dysk i nawet na niego kliknąłem. Avira nie dała żadnego alertu .


Masz jak na dłoni że krzyczy.
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):A to bardzo dziwne , bo w moim przypadku nie krzyczała . Plik ściągnął się na dysk i nawet na niego kliknąłem. Avira nie dała żadnego alertu .


Masz jak na dłoni że krzyczy.

Zatem ja ci w niedługim czasie pokażę co innego .
VenomX napisał(a):Zatem ja ci w niedługim czasie pokażę co innego .


I co, teraz będziemy sobie udowadniać, czy krzyczy czy nie? Smile Zapewne zależy to od ustawień programu - ja jadę tylko na maksymalnych ustawieniach.
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Zatem ja ci w niedługim czasie pokażę co innego .


I co, teraz będziemy sobie udowadniać, czy krzyczy czy nie? Smile Zapewne zależy to od ustawień programu - ja jadę tylko na maksymalnych ustawieniach.

W porządku , niech tak będzie - zależy od ustawień .
Ja jadę na medium heuristic i krzyczy mi, ale dopero przy włączeniu Combofixa.
Plati napisał(a):Ja jadę na medium heuristic i krzyczy mi, ale dopero przy włączeniu Combofixa.

Podczas uruchomienia Combofixa wtedy jużpowinno się przede wszystkim wyłączyć antywirusa . Jednak podczas próby pobrania sytuacja aktualnie jest inna , wiele AV poprawili i aktualnie nie wysyłają alertu o wirusie .

Jurek

Wysłałem jakiś czas temu Combofixa do Aviry zgłaszając fałszywkę ale ich to chyba nie zainteresowało lub uważają, że plik nie jest w stu procentach czysty Smile
Informacja z jednego z forum:

Cytat: UWAGA: ComboFix, tak jak brat DSS, może być atakowany przez antywirusy twierdzące iż ComboFix jest wirusem. NIE. Jest czysty, ale przez fakt że jest pakowany via UPX, a także zawiera w środku różne process killery i inne specjalistyczne narzędzia, AV / antyspyware nie pozwolą mu pracować kasując z ComboFix.exe jego składniki już podczas pobierania narzędzia na dysk! Proszę przed pobraniem i uruchomieniem ComboFix wyłączyć wszystkie programy ochronne.


I po co te kłótnie...
O tym samym mówię, ale kolega VenomXwszystko wie lepiej Smile
Pablosss napisał(a):O tym samym mówię, ale kolega VenomXwszystko wie lepiej Smile

Jak zwykle wszystko przekręcasz . Sprzeczałeś się ze mną , że Aviraprzy próbie pobrania aplikacji Combofix wysyła alert o wirusie . Okazało się być to nieprawdą gdyż wcale tak nie jest ! i przede wszystkim o to mi chodziło . Plati również nie stwierdził , że Avira krzyczy , przy próbie pobrania i kiedy plik zostanie ściągnięty ( być może ustawiłeś heurystykę najbardziej zaawansowaną , zatem się nie dziw , ze krzyczy )dopiero podczas jego uruchomienia ( ale to już jest normalne ). Doskonale zdaje sobie sprawę , co piszą o Combofix , że należy AV wyłączyć przy próbie ściągnięcia . Jednak nie wiem czy wiesz aleantywirusy zostały pod tym względem naprawione chodzi o sygnatury i aktualnie nie krzyczą .
Do niedawna krzyczała podczas próby ściągnięcia jego na dysk, może wraz z wydaniem nowej wersji silnika to się zmieniło - być może jak ostatnio próbowałem go ściągnąć Avira miała jeszcze starą wersję silnika i dlatego krzyczała, Wiem, że wiele antywirusów zostało pod tym względem naprawionych. Udowodniłem Tobie również że jak zwykle prawda leży pośrodku Tongue

Jurek

Posiadam najnowsza wersję Aviry Premium. Guard jest ustawiony na Automatic/Deny access. Pod koniec ściągania Avira krzyczy i uniemożliwia ściągnięcie Combofixa.
Jurek napisał(a):Posiadam najnowsza wersję Aviry Premium. Guard jest ustawiony na Automatic/Deny access. Pod koniec ściągania Avira krzyczy i uniemożliwia ściągnięcie Combofixa.

Jeśli krzyczą ? to tylko antywirusy podatne na fałszywe alarmy . Nodnie jest w stanie krzyknąć .
VenomX napisał(a):Jeśli krzyczą ? to tylko antywirusy podatne na fałszywe alarmy . Nodnie jest w stanie krzyknąć .


Chyba regułą jest że podatne na fałszywe alarmy antywirusy cechują się też najwyższymi skutecznościami w wykrywaniu zagrożeń. Co do NOD-a, nie ma fałszywek, ale i skuteczność jest powiedzmy sobie średnia lub co najwyżej dobra Smile Zresztą to co piszesz też nie jest regułą.
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Jeśli krzyczą ? to tylko antywirusy podatne na fałszywe alarmy . Nodnie jest w stanie krzyknąć .


Chyba regułą jest że podatne na fałszywe alarmy antywirusy cechują się też najwyższymi skutecznościami w wykrywaniu zagrożeń. Co do NOD-a, nie ma fałszywek, ale i skuteczność jest powiedzmy sobie średnia lub co najwyżej dobra Smile Zresztą to co piszesz też nie jest regułą.

Mi ta skuteczność nie przeszkadza bo jak widzisz system jest czysty . Jeśli programy są mocno podatne na fałszywe alarmy mogą przyczynić się do olbrzymich kłopotów ! przekonałem się o tym już kilka razy oraz wczoraj na przykładzie programu A-Squared ! , który krzyczał, że mam dobre kilkatrojanów ! - nie znoszę programów podatnych na fałszywki !! robią z człowieka głupka , przyczynić się również mogą do poważnych problemów z systemem , kasując jakiś plik . Z tego też względu do Aviry się nigdy nie przekonam...
Czasami zanim zdecydujemy się usunąć znalezioną infekcje przez program to wystarczy przeskanować wykryte zagrożenia na virustotal a wszystko stanie się jasne - tak jak miało to miejsce np wczoraj, chociaż ja od samego początku miałem 99% pewności że to fałszywki Smile
Pablosss napisał(a):Czasami zanim zdecydujemy się usunąć znalezioną infekcje przez program to wystarczy przeskanować wykryte zagrożenia na virustotal a wszystko stanie się jasne - tak jak miało to miejsce np wczoraj, chociaż ja od samego początku miałem 99% pewności że to fałszywki Smile

A czy zwykły zjadacz chleba wie czym jest VirusTotal ? .Przede wszystkim mnie się nie chce bawić w takie rzeczy, wiem , że Nod jak coś wykryje nie będzie to raczej fałszywym alarmem - mogę mu zaufać , jednak posiadając Avire , wciąż bym myślał czy to aby na pewno wirus !! ? . Nie potrzebny mi taki AV...Przez niego bym dostawał głupawki...

EDIT

Ty wiedziałeś , że są to fałszywki ale zapewne ktoś inny by o tym nie wiedział.
Stron: 1 2 3 4