SafeGroup

Pełna wersja: Windows XP Firewall
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tu bardzo ciekawie piszę o Windows XP firewall SP2 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Konfiguracja tej zapory może przyczyni się delikatnie mówiąc do zwiększenia ochrony o dobre kilka % .
Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Ale za to jaka wygodna. Jak miałem PCTools Firewall to denerwowały mnie zaniki pamięci tego programu (np. w grze multiplayer)

Jurek

Drogie dzieci, też kiedyś udowadniałem, że zapora systemowa nie jest taka zła ale gdy zaczęły wpadać wiry nie wiadomo skąd, system zaczął się dziwnie zachowywać (np. folder Windows w koszu, przy braku wirusów) a firewall był wyłączany, szybko zmieniłem zdanie Smile
nawet nie ma co dyskutować na temat tej zapory bo ona jest ale jakby jej nie było!!
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Plati, VenomX, od tego nie jest FW.
Wirusy inaczej przedostaja sie do naszego komputera, to tak jakbys np sciagal jakis plik zainfekowany z rs''a i nagle firewall blokuje polaczenie bo wykryl wirusa w sciaganym pliku.
Wg ogolnoprzyjetej definicji - firewall zapewnia m.in. filtrowanie pakietów, czyli sprawdzanie pochodzenia pakietów oraz ich autoryzacje, monitoruje przepływające przez niego pakiety sieciowe i przepuszczaja tylko zgodne z regułami ustawionymi na danej zaporze.

Plati od tego jest AV zeby wykrywac zapisujace sie na dysku/infekujace system programy (wirusy) i jak napisales Avira zadzialala w tym przypadku nie dopuszczajac do infekcji.

Po raz kolejny pragne zauwazyc ze to watek odnosnie DefenseWall''a a nie AV czy FW.
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Ale za to jaka wygodna. Jak miałem PCTools Firewall to denerwowały mnie zaniki pamięci tego programu (np. w grze multiplayer)

Wygoda w postaci wirusów ? kradzieży danych ? inwigilacji ?O takiej wygodzie piszesz ? . Wszystko zależy od tego jaki tryb włączysz w zaporze . Ja mam tryb uczenia . Oznacza to , że przy instalacji danego oprogramowania , czy przy próbie pewnego połączenia , zapyta raz , potwierdzę i więcej już nie zapyta . Czy to jest niewygodne ? .
Creer napisał(a):
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Plati, VenomX, od tego nie jest FW.
Wirusy inaczej przedostaja sie do naszego komputera, to tak jakbys np sciagal jakis plik zainfekowany z rs''a i nagle firewall blokuje polaczenie bo wykryl wirusa w sciaganym pliku.
Wg ogolnoprzyjetej definicji - firewall zapewnia m.in. filtrowanie pakietów, czyli sprawdzanie pochodzenia pakietów oraz ich autoryzacje, monitoruje przepływające przez niego pakiety sieciowe i przepuszczaja tylko zgodne z regułami ustawionymi na danej zaporze.

Plati od tego jest AV zeby wykrywac zapisujace sie na dysku/infekujace system programy (wirusy) i jak napisales Avira zadzialala w tym przypadku nie dopuszczajac do infekcji.

Po raz kolejny pragne zauwazyc ze to watek odnosnie DefenseWall''a a nie AV czy FW.

No nie do końca jest tak jak piszesz . Firewall również blokuje, zamykaporty przez które mogą przedostać się robaki cały malware .

Jurek

Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.


A mnie się Plati przydarzyło, posiadając zaporę systemową Win XP SP 3, że kilka razy przedostały się wirusy w sytuacji gdy nie otwierałem zawirusowanych stron i nie ściągałem plików, a Avira Free ich nie unieszkodliwiła.
PCTools nie jest pozbawionym wad firewallem, ale o klasę skuteczniejszym od zapory Windows. Nie posiada od HIPSa ale funkcję tę spełnia sugerowany podczas instalacji Spyware Doctor. Wtedy gdy wpadł Ci wirus przez przeglądarkę, nie było blokowania zmian w systemie i informacji o tym, ponieważ to jest zadanie dla HIPSa (którego nie miałeś) a nie firewalla.
Ludzie zjeżdżacie z tematu. To nie jest miejsce do dyskusji o pctools.