SafeGroup

Pełna wersja: Komputer bez zabezpieczenia ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zastanawiam się jak długo system pociągnie bez żadnego zabezpieczenia. Jedynym zabezpieczeniem będzie tylko zapora systemowa.

Oczywiście chodzi o normalne korzystanie z niego. Co o tym sądzicie, próbował już ktoś takiego rozwiązania ?
W sumie ja nie mam żadnego AV w real-time chyba od prawie roku a przeglądarki i innych programów w sbie nie otwieram i jakoś system mam czysty Tongue

Wysłane z mojego HTC Desire Z
Jeśli korzystasz tylko ze stałychserwisów www to jest szansa. A jeśli lubisz szperać w sieci to raczej nie pchałbym się w takie rozwiązanie.

ps: jest jeszcze takie jedno powiedzonko : Lepiej zapobiegać niż leczyć... A interpretacje zostawię autorowi tematu.
EMET, UAC ustawione wysoko oraz bym przeglądarkę wrzucił w sandboxi i można próbować. Ja obecnie po okresie posiadania samego SS Premium dorzuciłem, MSE4 bo i tak go nie czuć jako jednego z niewielu. Jednak on sobie siedzi od tak, bo raczej wcześniej mi do niczego nie był potrzebny. Mam również skanery na żądanie, które odpalam raz na jakiś czas.

Eugeniusz

Hmm mam Windows XP SP3. Na tym systemie nie mam praktycznie nic. Co jakiś czas instaluję jakiś program zabezpieczający, jednak nie na dłużej niż tydzień.
System czysty od ponad roku, a robię na nim typowe prace - odbieram pocztę, przeglądam internet (raczej bezpieczne witryny), ściągam sporo plików (ale nie kraków Grin).

Konto usunięte

Jeżeli to będzie jakaś sensowna zapora z dodatkowym modułem do monitorowania (np. OA, Comodo, PC Tools), to czemu by nie?

promototo napisał(a):Jedynym zabezpieczeniem będzie tylko zapora systemowa.

Osobiście na samej zaporze windowsowej nie odważyłbym się surfować po necie :crazy:
preter_m napisał(a):Osobiście na samej zaporze windowsowej nie odważyłbym się surfować po necie

Szczerze w czym problem? Można ja naprawdę dobrze ustawić, ale to mozolna praca.

promototo napisał(a):Jedynym zabezpieczeniem będzie tylko zapora systemowa.

Kolega promototo nie napisał słowa na temat żadnych innych zabezpieczeń typu UAC, EMET, konto z ograniczonymi prawami. W takim przypadku zakładam, że tych zabezpieczeń nie ma, a na koncie admina tylko z zaporą windowsową hulając po necie długo nie pociągniesz.
Tak zgadza się bez dodatkowych zabezpieczeń. Kiedyś w jakiejś gazecie przeprowadzili taki test i po półgodziny komp padł, ale tam surfowali gdzie popadnie.

Chyba spróbuję i przeprowadzę coś takiego na virtualu.
od jakiegoś czasu nie mam żadnych dodatkowych programów zabezpieczających ponad to co jest wbudowane w system i nic złego się nie dzieje