SafeGroup

Pełna wersja: W jaki sposób przeprowadzacie testy wideo i czym ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie jak zrobić wideo z testu Av. Próbowałem nagrać to za pomocą HyperCam 3, ale przed końcem nagrywania filmik zajął aż 15 GB, więc trudno to wrzucić na Youtube. Można by było to prze konwertować na inny format, bo filmiki zapisywane są w Avi, ale zapewne rozmiar też byłby duży. Mam łącze tylko 1 Mbs.

Co polecacie ?
Nie jestemdoświadczony w tym zakresie ale z tego co pamiętam to prze konwertowałem sobie jakiś czas temu plik avi 5gb na 20 mb.Wszystko ma sie w rozdzielczosci, jaki kodek wybierzesz, jakość, oraz dźwięk. Można na prawde sporo zjechać. Nie wydaje mi się żeby 15 gb był jakoś specjalnie super wielki....
w HyperCam musisz wybrać kodek do nagrywania i go ustawić bo 15 giga to trochę dużoWink
zord napisał(a):w HyperCam musisz wybrać kodek do nagrywania i go ustawić bo 15 giga to trochę dużoWink


Ale nie wiem jaki ? A ty co masz ustawione ?
Przez długi czas używałem do nagrywania modułu wbudowanego już w VMware. Jakość obrazu była średnio-dobra, jednak to rozwiązania ma jeden ogromny plus - możesz nagrywać a w czasie np. skanowania normalnie korzystać z komputera, przeglądać strony WWW, normalnie pracować - nie nagrywasz bowiem obszaru pulpitu. Pliki, które powstaną w ten sposób nie będą małe. U mnie wychodziło średnio kilka GB plików wideo na test.
Ostatnio pokusiłem się o zakup Camtasia Studio. Jakość obrazu jest o wiele lepsza, pliki wideo mniejsze. Idealnie więc? No nie do końca - jako, że nagrywam obszar pulpitu, to nie mogę w czasie nagrania robić absolutnie nic innego. Zero przeglądania stron WWW czy pracy - aplikacje wchodzą wtedy w kadr.
Samo nagrywanie to jednak dopiero połowa drogi. Druga połowa to montaż. Na początku montowałem pliki wideo w Windows Live Movie Maker. Bardzo fajne narzędzie, za darmo, całkiem potężne jak się już je "ogarnie". Posiada jednak jedną zasadniczą wadę - możliwość edycji tylko jednej ścieżki dźwiękowej. Czyli jeśli chcesz np. oprócz głosu podłożyć muzykę, to musisz konwertować projekt, a następnie ponownie zaimportować go do WLMM i po edycji ponownie przekonwertować. Efekt? Jakość obrazu niestety leci na łeb na szyję Sad Do właściwej konwersji wideo (po montażu) na format, który YouTube lubi, używałem Freemake Video Converter (format avi, kodek h.264). Bardzo fajne oprogramowanie dostępne za darmochę.
W Camtasii ścieżek audio może być wiele, więc całość robi się za jednym machnięciem (łacznie z finalną konwersją). No ale ponownie - WLMM jest za free, Camtasia swoje kosztuje (boli).
Jeśli chciałbyś nagrywać głos, to również on musi zostać poddany edycji (aby usunąć szumy, dźwięki otoczenia, itd. itp.). Ja używam do tego Power Sound Editor w wersji Free - prosty w obsłudze i za darmo.
Generalnie więc 15GB wideo to nie jest nic specjalnie dziwnego. Po montażu i finalnej konwersji powinno zmniejszyć się do ok. 100-200 MB w zależności od wykorzystanego oprogramowania i długości samego wideo.
jam w HyperCam 3 mam ustawiony WMVideo 9 encoder DMO w sumie to nie mam zbyt wielkiego wyboru mam tylko kodeki które są standardowo w systemie i nie jest źle pliki nie są duże jakość też dość dobra
tylko dosyć dużo procesora ciągnie ten kodek niestety
zord napisał(a):jam w HyperCam 3 mam ustawiony WMVideo 9 encoder DMO w sumie to nie mam zbyt wielkiego wyboru mam tylko kodeki które są standardowo w systemie i nie jest źle pliki nie są duże jakość też dość dobra


Ja go nie mam. Mam Microsoft Video 1.

Wygląda, że to wcale nie takie łatweWinkA czy w VirtualBox też jest taka możliwość i który program jest lepszy pod względem obciążenia kompa. VirtualBox czy VMware ?
promototo - obciążenie sprzętu do druga sprawa Wink Z jednej strony procesor zostanie zaatakowany przez maszynę wirtualną, z drugiej natomiast - przez soft nagrywający. Z moich doświadczeń wynika, że "najlżejsza" w tym drugim przypadku jest Camtasia. W pierwszym - niestety nie pomogę.
Z moich obserwacji wynika że najlżejszy jest Parallels Workstation przynajmniej u mnie
zord napisał(a):Parallels Workstation


Ale on chyba jest płatny, a wolałbym coś darmowego.