SafeGroup

Pełna wersja: RING - Czyli test darmowych programów zabezpieczających.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Postanowiłem wykonać taki skromny test wszystkich darmowych aplikacji zabezpieczających, które znajdę. Programy będą testowane na paczkach malware z forum, a wyniki na bieżąco aktualizowane w pierwszym poście. Listę wszystkich programów zamieszczę wieczorem, oczywiście o których zapomnę, to proszę o uzupełnienie w poniższych postach. Po skompletowaniu wszystkich aplikacji, przystąpię do testów.

Testy odbędą się na zasadzie pojedynku między dwoma aplikacjami zabezpieczającymi, na tej samej paczce. Programy będą wybierane losowo. Przewiduję taką metodę testowania:

1. Pierwszy pojedynek, rewanż, ewentualnie dogrywka.

RING- testowanie polega tylko na skanowaniu paczek.


Zwycięzcy pojedynku będą przechodzić dalej, do kolejnej rundy i tak do finału, gdzie do walki o podium staną dwie najlepsze aplikacje.


Lista aplikacji, które wezmą udział w testach:(obok AV będę zamieszczał punkty zdobyte podczas testów.)

1.Ad-Aware Free Antivirus
2.Ashampoo Anti-Malware
3.Avast Free Antivirus
4.AVG Anti-Virus Free Edition
5.Avira Free Antivirus
6.Comodo AntiVirus
7.Roboscan
8.Immunet Protect
9.Microsoft Security Essentials
10.mks_vir
11.Panda Cloud Antivirus
12.PC Tools AntiVirus
13.Rising Antivirus Free Edition
14.ZoneAlarm Free Antivirus
15.Unthreat antivirus
16.Fortinet Lite
17.Outpost SS Free
18.Bitdefender free

Pierwsza runda:

1. mks_vir vsAshampoo Anti-Malware
2. Immunet Protect vsRising Antivirus Free Edition
3. Microsoft Security Essentials vsRoboscan
4. Bitdefender free vsAVG Anti-Virus Free Edition
5. Avast Free Antivirus vsPC Tools AntiVirus
6. Outpost SS Free vsUnthreat antivirus
7. ZoneAlarm Free Antivirus vsPanda Cloud Antivirus
8. Ad-Aware Free Antivirus vsFortinet Lite
9. Avira Free Antivirus vsComodo AntiVirus


Awans do kolejnego starcia otrzymuje:

1. Ashampoo Anti-Malware
2. Immunet
3. Microsoft Security Essentials
4. Bitdefender free
5. Avast
6. Outpost SS Free
7. Panda Cloud Antivirus.
8. Ad-Aware.
9. Avira.



Wyniki losowania drugiej rundy:

Pierwsza grupa:

1. Ad-aware.
2. Panda Could.
3. Immunet.


Druga grupa:

1. Avast.
2. Ashampoo.
3. MSE.


Trzecia grupa:

1. Avira
2. Outpost SS.
3. Bitdefender.




Finałowa trójka:

1. Ad-aware.
2. Ashampoo.
3. Avira.
Ciekawy pomysł, ale może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jednak zabawa może być przednia Smile

ktośtam

Podoba mi się pomysł. Byłbym za opcją 1 - tylko w ten sposób uda się wyłonić "zwycięzcę".
może zrobisz grupy i bedziesz losował kto z kim, jak w mistrzostwach Grin
Fajny pomysł Tongue.
Cytat: może zrobisz grupy i bedziesz losował kto z kim, jak w mistrzostwach
- Jestem za TonguePPP
wyjście z grupy a później faza pucharowa Smile
ktostam napisał(a):Podoba mi się pomysł. Byłbym za opcją 1 - tylko w ten sposób uda się wyłonić "zwycięzcę".
Dogrywka pod warunkiem że różnica między aplikacjami była znikoma. Bo jaki jest sens robić dogrywkę jak różnica będzie grubo powyżej 10%...

ktośtam

bardok206 napisał(a):Dogrywka pod warunkiem że różnica między aplikacjami była znikoma. Bo jaki jest sens robić dogrywkę jak różnica będzie grubo powyżej 10%...

No to chyba oczywiste. Ja bym proponował nawet dogrywkę tylko w przypadku remisu, bo jaka jest różnica czy wygrywasz 1 punktem czy 100? Wygrana to wygrana.
Co do grup to całkiem niezły pomysłSmile

A jak myślicie ? Czy do testu dodać aplikacje na rządanie, tj; malwarebytes anti-malware, Emsisoft Anti-Malware itp.

Dodałem wstępną listę. Znacie jakieś jeszcze AV, które można dodać ?
Unthreat antivirus
Fortinet Lite

Najlepiej to av z ochroną w czasie rzeczywistym. Takie skanery to można w drugim teście sprawdzić Smile
Też jestem za Fortinetem Smile Może jeszcze ZenOK 2012 - darmowy antywirus z silnikiem Bitdefendera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A ja głosuję za samym Bitdefenderem. W wielu testach zdobywa czołowe miejsca, było ostatnio promo na roczną licencję na ktore m.in się skusiłem.
ReviewsAntivirus napisał(a):Też jestem za Fortinetem Smile Może jeszcze ZenOK 2012 - darmowy antywirus z silnikiem Bitdefendera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ZenOk , moim zdaniem będzie to stratą czasu osoby robiącej test, av jest jeszcze w fazie beta.

yaslaw napisał(a):RING - Czyli test darmowych programów zabezpieczających.
RING - Czyli test darmowych programów zabezpieczających. Tak i jest tytuł tematu. Co najwyżej rumuńska wersja cloud, chyba jest free.
Cytat: 7.FileMedic Antivirus


Ale to będzie płatna aplikacja. Beta jest darmowa. Czyż nie?
wg. systemu pucharowego Smile metoda 1, szczególnie jestem ciekawy jak wypadnie mks_vir i Comodo
Darmowy jestQihoo 360 Antivirus ,ponoć skuteczny ,lecz jedną i to podstawową wadą jest to,że trzeba znać chiński ( jakiś czas tak było,że był tylko w tym języku,może zaszły już zmiany i dodano angielski).
nowy11 napisał(a):Darmowy jestQihoo 360 Antivirus ,ponoć skuteczny ,lecz jedną i to podstawową wadą jest to,że trzeba znać chiński ( jakiś czas tak było,że był tylko w tym języku,może zaszły już zmiany i dodano angielski).


Chińskiego nie znam, więc odpada.

Galactico napisał(a):
Cytat: 7.FileMedic Antivirus


Ale to będzie płatna aplikacja. Beta jest darmowa. Czyż nie?


Zostanie on usunięty z listy.


Pozostaną tylko aplikacje posiadające ochronę w czasie rzeczywistym. Co do samego testu to najwygodniejsze było by przeprowadzić coś na zasadzie mortal kombat, czyli lepszy przechodzi dalej. Odnośnie metody pucharowej, to trzeba utworzyć grupy, a tu z kolei każdy AV musi odbyć starcie z każdym w grupie. Ta metoda testowania znacznie wydłuży czas.

A wy jak sądzicie ? Jaką metodę wybrać:

1. Zwycięzca przechodzi dalej
2. Puchar
Może PSafe ale trzeba znać portugalski (silnik Qihoo)
ReviewsAntivirus napisał(a):Może PSafe ale trzeba znać portugalski (silnik Qihoo)


Pobrałem go jak dojdę o co w nim chodzi to być może dorzucę do listy.
Może dodać Outpost SS Free?...to w sumie też niby pełny pakiet, choć nieco zubożony? Poza tym tytuł mówi o teście programów zabezpieczających, a lista obejmuje tylko właściwie same AV...może zmienić tytuł?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10