SafeGroup

Pełna wersja: PC Tools ThreatFire - test ochrony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Przeprowadziłem test modułu behawioralnegoprogramu PC Tools ThreatFire.
Ustawienia programu - podwyższone do 5 .
Program aktualny.
Test na500próbkach malware.
Zapraszam do obejrzenia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dziękuję, świetny test. Mógłbyś wrzucić Mamutu na tej samej paczce?

andrzej76

Właśnie się przygotowuję , paczka ta sama , chcę porównać obydwa programy. Za około godzinkębędzie na forum. Wink
Nie wiem czy zauważyłeś, ale zablokowałeś KillSwitcha w 2:41

andrzej76

A tak, ale to nie miało znaczenia. Wink
Dlaczego znowu nie próbowałeś zabić menedżerem zadań? Może włączył by się w obszarze ransoma (na środku ekranu).

ReviewsAntivirus napisał(a):Ale mogłeś wcisnąć Ctrl + Shift + Esc i wtedy może menedżer zadań otworzył by się w obszarze ransoma - wtedy mógłbyś zabić Smile Sprawdzałem u siebie


Zawsze przed rozpoczęciem testu włącz menedżer zadań Windows i przesuń jego okno na sam środek ekranu. Wtedy w przypadku infekcji Ransomware będzie szansa zabić proces, naciskając CTRL + SHIFT + ESC. W tym momencie menedżer zadań uruchomi się w odpowiednim miejscu i będzie można zabić proces ransoma Smile

marsellus

Dzięki Andrzej za test, coś mi się wydaje że mamutu wypadnie gorzejSmile
BTW.
Cytat: Dlatego dla mnie pewną zasadą po równo jest - nie ingerowanie w ustawienia programu , ma pozostać na standardowych. Tak jest uczciwie wobec wszystkich programów - a że jeden program ma Sonar włączony , drugi tryb uczenia , trzeci z kolei działające Defense + z analizą w chmurze - takie komponenty ma aplikacja i tak je producent ustawił standardowo. Wszystkie zmiany w programie - to już jakby "podkręcanie" aplikacji by uzyskała lepszy wynik - bo my tego oczekujemy od niej i mamy wybór w niej do tego.
Zazwyczaj jeśli dobrze się przyjrzymy aplikacją - standardowe ustawienia są optymalne i powinny zapewniać lekkość działania programu i ochronę na dobrym poziomie. Wszelkie inne podwyższone parametry mogą powodować problemy - chociaż są dostępne. Wink

Czyli jednak są równi i równiejsiGrin
Dla mnie poziom 5 w tf to jest chyba tylko dla paranoików...Co do testu to fajnie że widać postęp (szczególnie obróbka + dodanie fajnych przejść).

andrzej76

marsellus napisał(a):Dzięki Andrzej za test, coś mi się wydaje że mamutu wypadnie gorzej


Hmm.... być może.
marsellus napisał(a):Czyli jednak są równi i równiejsi


Nie to monitor behawioralny więc podkręciłem go. Zaraz by było żebym test zrobił z ustawieniami na maxa, więc od razu je zapodałem. Wink
Dzięki Andrzej za test,ciekawie z tym ransomem na końcu wyszło,to już jest koniec nie ma już nic Grin

andrzej76

tachion napisał(a):to już jest koniec nie ma już nic


Może tryb awaryjny ale nie testowałem, pewnie też "kaput". Wink
Dzięki za test...dobra robota i mimo wpadki i tak potwierdziło się, że TF wciąż może dobrze spełniać swoją rolę. Poziom 5 to poziom tylko heurystyki i nie są to ustawienia maks,które TF oferuje że tak powiem "z buta" czyli po włączeniu zaawansowanych opcji, których tu w teście nie ruszono Cool
Brawo dla TF...wciąż jest wielkiSmile