SafeGroup

Pełna wersja: Kilka słów o Bluejackingu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Natchniony moimi ostatnimi poczynianiami w tej dziedzinie postanowiłem napisać notkę o formie hackingu jaką jest Bluejacking.
Dla mnie to przedewszytkim dobra zabawa jeżeli uda się uzyskać połączenie z drugim telefonem Grin
Nazwa wywodzi się prawdopodobnie od słów :
Blue tooth - czyli podstawy do Bluejackingu , oraz
hi jacking- z eng. uprowadzić coś.
Na czym to polega? Wymarły już serwis

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

określa bluejacking jako wysyłanie vcardów (wizytówek) stanowiących wiadomości tekstowych do ludzi.
Można jednak zrobić znacznie, zacznie więcej , wyrządzając przy tym nawet szkody.
Do bluejackingu potrzebne są aplikacje dedykowane do takiej zabawy właśnie ( Jeżeli ktoś chce to mogę podrzucić ) .
Jedną z takich aplikacji jest programik BT Info . Pozwala na zdalne sterowanie telefonem, czytanie sms, przeglądanie książki telefonicznej,czy uruchomienie odtwarzacza muzycznego Smile
Kolejną ciekawą aplikacją jest BT File Manager . Pozwala na kopiowanie wszystkich plików które są na telefonie.

Skoro bluejacker ma dostęp do klawiatury telefonu może bez problemu wykręcić numer 997 . Wtedy to my ponosimy konsekwencje, bo przecież połączenie zostało wykonane z naszego numeru.
Jak się , więc zabezpieczyć przed takim atakiem? Wyłączać bluetooth . Sporo osób ma moduł BT włączony na stałe. To na wpół otwarta bramka do naszego telefonu. Aby przejąć kontrolę nad telefonem musimy jeszcze potwierdzić połączenie ( tak jak ma to miejsce przy odbiorze pliku ). Są jednak sposoby na obejście tego.

Bluejacking staje się niestety coraz mniej popularny ze względu na erę smartfonów ale kto wie? Nie wszyscy korzystają jeszcze z telefonów nowej generacji, więc czasami można spotkać bluejackera na swojej drodze Smile
Kozak Grin!