SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw z AVG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Wndows 7 sp 1, 32-bit


Zastosowanie:
Głównie bankowość i portale społecznościowe


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Ram - 2 GB, procesor, AMD Turion 2,2 GHz

Po tym jak moja dziewczyna złapała virka poprzez link z facebooka, postanowiłem zafundować jej jakąś solidniejszą ochronę. Ma teraz AVG Anti-Virus FREE 2012 oraz systemowego firewalla. Teraz pytania:
1. Dołożyłem do tego Prevx SafeOnline ale mam wątpliwości czy to ma sens.
2. Osobiście korzystam z Comodo Firewall ( i tylko na jego temat mam jakąś wiedzę) ale u mojej dziewczyny raczej nie zdał by egzaminu. Czy istnieje firewall zainstaluj i zapomnij, czy jednak będę zmuszony pogłębić swoją wiedzę w temacie konfiguracji zapór (zastanawiałem się na przykład nad Windows 7 Firewall Control free).
Ze swojej strony moge polecić z zapórPrivatefirewall albo PCtools które obecnie sam używamSmile W comodo jest opcja, żeby zadawał bardzo mało pytańSmile wtedy leci z automatuSmile
Polecam dodać sandboxie i traficlighta;]
Mimo tego wszystkiego kobieta i tak coś złapie, maja do tego talentGrin
Systemowy Firewall w Windows7 zupełnie wystarczy,nie ma sensu bawić się w jakiś inny.Prevx SafeOnline-nie wiem neiznam tego softu. Proponuje do zestawu dołożyć:

-HitmanPro.alert -ochrona bankowości
-Keyscrambler free(ochrona przed keyloggerami)
-Spy shelter free(Raczej trzeba będzie wyłączyć w nim HIPSA bo nie jest on zautomatyzowany)
-Regularne skanowanie kompa MBAM ,Hitmanem Pro i CCE
-WOT
Nie ma sensu instalowania KeyScramblera (tylko szyfruje to co się wpisuje), HitmanaPro. alert, który ma jeszcze dużo bugów czy SpySheltera free, który wymaga jednak wiedzy użytkownika. Poza tym w wersji darmowej nie ma funkcji Anty SSLOGGER.

Od siebie polecam Trusteer Rapport (ma to samo co wyżej wymienione programy) i praktycznie nie wymaga żadnej reakcji od użytkownika. Musisz tylko po zainstalowaniu np. po wejściu na faceboooka kliknąć w prawym górnym rogu przeglądarki internetowej na ,,protect this site''''. Program przechodzi zawsze wszystkie testy MRG jako jeden z nielicznych. Program świetny do bankowości elektronicznej i darmowy.

Poza tym tak jak mówi Jkkos: WOT, BitDefender Traffic Light (jako dodatki do przeglądarki) i czasem skanowanie Hitman Pro.

AVG ma już w sobie Linkscannner więc ochrona będzie bardzo dobra. Możesz też dodać DNSY Nortona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AA i Prevx SafeOnline nie ma sensu. Trusteer Rapport ma identyczne funkcje, nie jest tylko antywirusem. Zwykła zapora Windows 7 w zupełności starczy.
Dzięki za odpowiedź. O Trusteer Rapport nigdy nie słyszałem ale zapowiada się ciekawie więc się skuszę. Dodam też BitDefender Traffic Light bo widzę, że na forum ludzie z reguły sobie go chwalą. Powinienem też zostać przy Prevx SafeOnline czy jednak przy takim zestawie nie ma potrzeby:
- AVG Anti-Virus FREE 2012
- Trusteer Rapport
- BitDefender Traffic Light
- WOT
- Systemowy Firewall

ktośtam

Zrezygnowałbym z Prevx SafeOnline. Zestaw, który złożyłeś jest wystarczająco solidny a zarazem "cichy" Wink
Trusteer Rapport i Prevx SafeOnline mają takie same funkcję.

Z resztą te produkty wykluczają siebie nawzajem i mogą powodować konflikty. Tak mogą działać razem, ale z tego co pamiętam w Prevx wtedy nie może być zapewniana maxymalna ochrona przeglądarki.

Cytat ze strony Trusteer Rapport :

,,Rapport is currently not compatible with PrevX Safe Online as the 2 products have some basic equivalent methods of operation which collide.
Users who ran the two products reported crashes, slow down and security issues.

Rapport is compatible with PrevX Anti Virus/Internet Security''''.
Ok. W takim razie zostaje
- AVG Anti-Virus FREE 2012
- Trusteer Rapport
- BitDefender Traffic Light
- WOT
- Systemowy Firewall
Teraz jeszczetylko w praktyce musi wszystko zagrać i będzie git. Dziękuję wszystkim za pomoc.