SafeGroup

Pełna wersja: FortiClient Edpoint Security - test ochrony.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Postanowiłem przetestować ochronę programu Forticlient Edpoint Security.
Test na 400 próbkach złośników.
Ustawienia programu szczegółowo pokazane są w filmie.
Baza sygnatur - aktualna.
Czy program zdał mój test?
Możecie przekonać się oglądając go :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

możesz przesłać pliki z paczki bo coś jest chyba nie tak masz starszą programu i starszą wersje definicji
moja wersja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wersja z testu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

Update jest z około 11 z dzisiejszego dnia - przed testem. Dlatego Ty masz już z późniejszej godziny.
Faktycznie wersja programu jest inna - ale dlaczego? Czy update nie powinien zmienić wersji na wyższą ?

O kurdę - nie zrobiłem snaphotu z testu i pliki z paczki poszły się.. bo tylko na wirtualu je kompilowałem.
Myślę że różnicy w teście nie będzie w wyżej wersji 4.2.7 i nic to nie wniesie.
Jeśli jednak chcesz mogę tą paczkę ułożyć na nowo bo wiem co w niej było. ( jednak później lub jutro, bo w planie kolejne testy).
ostatnio aktualizował się wczoraj to dzisiejsze to tylko sprawdzanie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


wygląda jak byś miał jakieś o wiele starsze sygnatury z przed paru miesięcy

andrzej76

PS : Sorry są paczki z testu ( zachowały się) - za jakiś czas podrzucę.


Dodano: 03 cze 2012, 14:14

andrzej76 napisał(a):wygląda jak byś miał jakieś o wiele starsze sygnatury z przed paru miesięcy


Oj to nie dobrze by było. Test nie będzie rzetelny i do poprawki. Facepalm


Dodano: 03 cze 2012, 15:33

Po zweryfikowaniu próbek malware przesłanych koledze Zord-owi , sam skan kontekstowy wykazał lepsze wyniki.
Nie wiem czy uruchamianie próbek zmieni skutecznośćprogramu i ochroni system operacyjny przed szkodami , nie mniej jednak jestem zobowiązany wobec Was wszystkich test powtórzyć i udostępnić go na łamach forum.
Gdy taki test poprawkowy wykonam - obecny film z testu usunę z YT i zastąpię go nowym.
Dzisiejszy test proszę uznać jako poglądowy i w żadnym przypadku nie traktować go jako odzwierciedlającego skuteczność programu FortiClient.

Za błąd przepraszam , zdarza się, ale i dziękuję za czujność jaką wykazał Zord - tym samym widać że z uwagę śledzicie testy za co serdzecznie Wam wszystkim dziękuję bardzo.
Już wiem czemu tak mało osób używa tego programu on się niestety nie aktualizuje zbyt często przynajmniej w bezpłatnej wersji
Na dzień dzisiejszy nadal posiadam sygnatury z dnia 1 czerwca 15.634 i w żaden sposób nie da się zaktualizować do nowszej wersji
A według strony aktualizacje wydawane są kilka razy dziennie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]