SafeGroup

Pełna wersja: G Data IS 2013 - test ochrony.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Wykonałem test ochrony na nowej wersji programu G Data Internet Security 2013.
Test z udziałem 400 próbek.
Program aktualny , baza sygnatur - aktualna , dzisiejsza.
Ustawienia programu - tradycyjnie już w filmie.
Co oferuje nam nowa wersja G Daty i czy jest skuteczna?
Możecie to zobaczyć na tej stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

McAlex

DziękujęSmile
jak oceniasz ten nowy soft i jego lekkość?
Ponoć jest tak mega zasobożerna jak nigdy.


// po teście widzę że niedość że ciężka to jeszcze dziurawa, temu softowi podziękuję Smile

Dusiek

Cóż G Dataz roku na rok to coraz większa kobyła a i szczelnościąteż nie grzeszy jak na Niemiecki rodowód to nie najlepiej.Ale dzięki za teścik .

andrzej76

Nie jest źle Panowie - wszak to jeden trojanik. Jeśli masz skaner on - demand obok niej ( zazwyczaj każdy jakiś ma) to możesz spokojnie spać , skanując nim raz na jakiś czas. Wink
U Andrzeja w 2:40minucie proces exploler pokazuje wręcz przeciwnie.. Z tego co widzę procesy GDaty nie przekraczają 10mb pamięci O.o? Czy źle widzę

Edit:
Aha!! dobrze widzę Grin chyba, że jak bullguard ma ukryte procesy? >?
Moją opinię dot. "lekkości" zestawu zaczerpnąłem od kuzyna, wczoraj dla testu zainstalował. Komp roczny, całkiem niczego sobie, procesor szarpało jak sępy padlinę, a RAM ok 450mb wciągało.

McAlex

miałem ten program w wersji 2011 na 1Gb ram i był lekki:-) jak instalować to na czysty system i od razu pełen skan. To są dwa skanery w końcu.
Zalezy tez na jakim sprzecie niestety. Kaprysny program, trzeba samemu sprawdzic

McAlex

hm ciekawe kiedy wydadzą polska wersję. Gdatę da się ustawić by pytała. Wtedy raczej nawet jeden trojan by nie przeszedłSmile
Sierpien?... nie wczesniej Smile

andrzej76

Mi tam zżera tyle na wirtualu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po dodaniu wszystkiego -53MB ram-u łyka.

Zgadzam się z Alexem bo ma rację - instalowałem na czystym systemie , po pełnym skanie byłaby jeszcze chyba lżejsza.
Na wirtualnej maszynie mam dokładnie 1,1GB ramu i smigała żwawo. Te drobne zawieszki w teście to wynik działania podejmowanego przez malware , program nie miał z tym nic wspólnego.

McAlex

pewnie wrzesień dopiero:-) a wersję 2014 już na początku 2013 tak by zdążyć z 2015 do grudnia 2013. Oni przecież muszą być pierwsi.


Dodano: 03 cze 2012, 22:34

u mnie mcafee potrafił zeżreć 250 mb ram przy aktualizacji, a u brata na dysku jest lekki jak piorko. I szybko u niego skanuje , a u mnie był totalnie wolny. Niektóre programy wymagają by wgrac je na czysty system. po prostu.
Gdyby wydawali jeszcze te wersje językowe na czas, to może by coś z tego było...
Polecam porównanie testów ze stroną

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- tam G-Data wypada bardzo dobrze i plasuje się obok Kasperskiego. Skuteczność wykrywania złośliwego oprogramowania to prawie 100% Smile
Zresztą można samemu przetestować, ponieważ w Komputer Świat jest półroczna licencja całego pakietu G-Data IS.
No no! W "perfomance test" niemal nie spadło z Advanced na Standard Wink