SafeGroup

Pełna wersja: Prywatność i anonimowość. Jak się chronić ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Postanowiłem, że założę taki oto temacik, w którym będziemy prowadzić dyskusję nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć siebie przed inwigilacją różnych instytucji i wścibskich osób. Jak wiadomo każdy ma coś do ukrycia. Jedni większe, a inni mniejsze tajemnice, są też osoby które chcą po prostu być anonimowi. Tak więc ten temacik niech służy właśnie polemice na temat "prywatność i anonimowość." Proszę o porady, oraz podzielenie się własnymi doświadczeniani z zakresu ochrony prywatności.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PeerBlock blokuje tak zwane złe Smile.Liste złych adresów można sciągnąć z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.PeerBlock ściągamy z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




SpywareBlaster - Dobry program do blokowania niebezpiecznych stron i ciasteczek szpiegujących Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program do pobrania z -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


xp-AntiSpy - Podstawowy program jeśli nie chcesz być śledzony przez microsoftoraz do ochrony prywatności .

Program do pobrania -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorgi napisał(a):PeerBlock blokuje tak zwane złeadresy.Bardzo fajny programik polecam .Liste złych adresów można sciągnąć z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.PeerBlock ściągamy z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przede wszystki PeerBlock to program, który po odpowiednim skonfigurowaniu blokuje połączenia z serwerami "rządowymi", edukacyjnymi i określonymi jako zawierające spyware/itp. - wszystkie opcje filtrowania dostępne w ustawieniach. Główną ideą było raczej zabezpieczenie przed nieodpowiednimi(nie mam na ten przypadek synonimu) połączeniami podczas korzystania z sieci bittorrent. Blokowanie http - owszem, działa. W moim przypadku widać to było po blokowanych połączeniach z serwerami większości uczelni (w Polsce i za granicą). Program ogólnie oceniam bardzo dobrze, ale nie korzystam od dobrych paru miesięcy więc nie wiem jak stoi z rozwojem.

A moje ogólne odczucia co do prywatności? Chyba nie mam na to zbytnio czasu Grin
Jeśli chodzi o anonimowość to co sądzicie o takim rozwiązaniu ?

Na macierzystym systemie instalujemy VPN , a na wirtualnej maszynie np; TOR , według mnie takie połączenie zwiększy anonimowość. Nie sprawdzałem tego rozwiązania i czy coś takiego jest możliwe ?
Kolega korzysta z TOR''a i jest całkiem zadowolony. Ja sam osobiście nie jestem zaciekawiony tym, ale całkiem prawdopodobne, że jest to możliwe i że działa. Ale ile jest prawdy w tym, że nikt nie widzi tego, co robimy, nie mogę stwierdzić. Tutaj warto zadać pytanie Czy anonimowość i prywatność w internecie jest w ogóle możliwa?

andrzej76

Win32:Sality-AA napisał(a):Czy anonimowość i prywatność w internecie jest w ogóle możliwa?


Nie ma takiej opcji wg. mnie , lepiej używać komputera normalnie , no chyba że robisz jakieś cuda w sieci.


Dodano: 07 cze 2012, 11:09

promototo napisał(a):Na macierzystym systemie instalujemy VPN, a na wirtualnej maszynie np; TOR,



Zobaczysz jaką będziesz miał wtedy prędkość netu. Od razu wybijesz sobie to z głowy. Wink