SafeGroup

Pełna wersja: EdgeGuard
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

lunaticdreams

ostatnio natrafiłem na taki programik EdgeGuard solo
czy któryś z forumowiczów coś wie na jego temat?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


z tego co poczytałem to sofcik zbliżony jest do defensewalla,malware defendera
Znalazłem coś o tym po polsku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tu jest strona producenta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Faktycznie wygląda dość interesująco tym bardziej, że obsługa nie wydaje się chyba trudna...przynajmniej tak wynika z opisów. Niedługo może się skuszę Smile
a jest równie skuteczny jak DW???
Ciekawe czy program ten jest dalej rozwijany bo nie ma sensu używanie softu, który już się nie rozwija.
Pokukałem na stronie producenta i na różnych forach...daty ostatnich informacji, wpisów, postów są raczej aktualne, a producent z tego co widać na pewno rozwija inne produkty - AppGuard I EdgeGuard. Trudno stwierdzić, czy to projekt "żywy"...a jeśli nie, to wygląda, że od niedawna Smile
Jeśli nie jest rozwijany nie ma sensugoinstalowac jak sa lepsze softy tego rodzaju Smile
Pora odświeżyć wątek Smile Zainstalowałem EdgeGuard Solo, bo to dość ciekawa alternatywa dla programów działających na zasadzie piaskownicy i wirtualizacji. Program jest trochę dziwny i według słów Picasso na forum Searchengines.pl, która zakwalifikowała go do działu "programy HIPS-blokery behawioralne"
"Trudno trochę tę aplikację sklasyfikować, w uproszczeniu jest to podobne do mutacji blokera behawioralnego z sandboxem, rodzaj sterownikowej "ściany". Metoda opiera się na tworzeniu tarczy wokół programu wskazanego do ochrony, podprogramy wywoływane przez ten program również automatycznie wejdą w tarczę. Program poddany tej operacji ma zakaz zapisu do podatnych na ataki lokalizacji systemowych (katalogi systemowe, klucze HKLM, niektóre z kluczy bieżącego użytkownika np. Run), a przy takiej próbie jest formowany alert ostrzeżeniowy. Jest jednak tylko strażnikiem aplikacji trybu użytkownika, lecz nie usług. (...) Set-it-forget-it. Zaletą jest bardzo proste GUI oraz obsługa, na tle transparentnej ochrony nie wymagającej szczególnych reakcji użytkownika."

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakbym chciał przyrównać działanie EGS do jakiegoś programu, to powiedziałbym tak:
- trochę jak Sandboxie, bo izoluje tylko poszczególne, wybrane aplikacje
- trochę jak Returnil, bo...jak wydaje mi się...przechowuje to wszystko w pamięci - to pamięć zużywana przez jeden tylko proces BrnTokenGuardTray.exe
- trochę jak VirtualProtect, bo działa niemal tak samo tajemniczo jak ten chiński soft i nie tworzy żadnych dodatkowych folderów na dysku w przeciwieństwie do poprzednich programów (Sandboxie i RVS)
Pisałem o procesie BrnTokenGuardTray.exe - to jeden z dwóch procesów uruchamianych z systemem (drugi to EgaSecSvc.exe, który ma niemal niezmienne zużycie pamięci i pliku wymiany - różnice w trakcie działania na poziomie kilkudziesięciu KB). Dlaczego o nim piszę - bo konfiguracja programu polega na dodawaniu do listy chronionych kolejnych aplikacji i właśnie ten proces zwiększa swoje zużycie zasobów w miarę dodawania kolejnych aplikacji o kilka MB w przypadku pamięci RAM i kilkuset KB w przypadku pliku wymiany - widać to screenach. Pierwszy jest po dodaniu predefiniowanych już w programie aplikacji MS (Excell, Word, PowePoint, Access oraz dodatkowo WMP) [attachment=1067]
drugi po dodaniu Firefoxa, 7zip i Foxita [attachment=1068]
Obsługa jest banalnie prosta - po instalacji dodaje się wybrane aplikacje i...zapomina o programie Smile

lunaticdreams

o widzę wyszła nowsza wersja,dobra wywalę DW i zainstalujeSmile
ale to beta jest?ICHITO podaj link do downloadu
ok,znalazłem link do pobrania
Nie mam pojęcia czy to beta...na mój gust to wersja stabilna i ta , którą znam...ale faktycznie coś mogło się zmienić, bo wcześniej w zakładce dodawania aplikacji Microsoftu trzeba było wszystko dodawać ręcznie, a teraz wszystkie wskoczyły od razu. No chyba, że program zostawił gdzieś jakieś swoje ukryte pliki z ustawieniami i po instalacji do nich nawiązał...problem w tym, że nie pamiętam,żebym na kompie żony go instalował Smile
Strona EGS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

strona pobierania (supportu)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i stąd mam obecną wersję.
Ichito wyłączyłeś Program Guard w OAGrin?
ciekawe ale i tak wolę DW nie zmieniam tego
Zainstalowałem EdgeGuard ale nie widzę powodu, żebym miał wyłączyć HIPSa w OA? Widzisz jakiś powód, żeby to zrobić?
Po co Ci 2 HIPS-y i 2 antyvirusy w zestawie ?
mam takie samo pytanie po co? w ogóle po co tak kombinować, a później będzie biadolenie na forum że to nie działa i tamto
kombinujecie jak koń pod górę i takie jest moje zdanie
...EGS to nie jest coś bardzo rozbudowanego i równie konfigurowalnego jak DW...możliwe, że jest mniej skuteczny i pewnie nie jest tak samo znany. Ale dla mnie był zawsze interesujący dzięki swojej dziwnej technologii, prostocie obsługi i pewnie ilości nagród i wyróżnień, jakie zdobywały jego bardziej rozbudowane komercyjne wersje.
Dla mnie EGS to nie HIPS...traktuję go raczej, jako bufor ochronny na wybrane aplikacje...podobnie jak inni traktują Sandboxie.