SafeGroup

Pełna wersja: Pakiet na i3 jak i na AMD Brazos..
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum.
Jak w temacie szukam zestawu, który zabezpieczy mi komputery (jeden na procku i3 (4GB Ram) drugi na Brazosie C60 (2 GB Ram)

System operacyjny:na i3 używam Windowsa 7 64 HP, na Brazosie to samo tylko 32bity.

Zastosowanie:
Oba komputery używane do wszystkiego - przeglądanie internetu, robienie przelewów, zakupów itp. itd.
Póki co używam CIS na obu, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie..
Oba komputery raz na jakiś czas skanowane dodatkowo Malwarebytes i Hitman Pro..

Może warto zamienić na coś innego ? Ewentualnie jak najbardziej optymalnie ustawić Comodo?
Kiedyś używałem Aviry + FW Comodo, ale po testach tu na forum widziałem, że Comodo ma lepszą wykrywalność..

W ogóle czy warto korzystać z Defense+ ? i np. zrobić połączenie leciutki AV + Defense+ i FW ?
Zależy mi na FW, bo dosyć często zmieniam sieć w jakiej pracuje..

McAlex

Comodo ma specyficzny av , natomiast Firewall sandbox i defense plus są genialne. Skoro już z nich korzystasz i nie przeszkadzają ci, radzę zostawić program, Ale trwale wyłączyć lub odinstalować cav i wgrac jakiś lekki , uzupełniający program typu panda cloud:-)
Myślę, że Comodo w zupełności wystarczy. Używasz dodatkowo skanerów, więc ja bym nic nie zmieniał.
Defense+ oczywiście, że warto używać, to najmocniejszy punkt Comodo.

Jeśli natomiast chcesz, aby było lżej, zainstaluj Comodo Firewall (nie posiada AV, ale wszystko inne ma) + Panda Cloud Pro (na facebooku promo jest). Do Firefoxa dodałbym Bitdefender TrafficLight (jako dodatek, nie pełny program)
A co ma lepszą ochronę w czasie rzeczywistym ? Comodo AV, Avira Panda Cloud czy może MSE?
bo tak naprawdę to skanuje też raz na miesiąc CCE.. więc bardziej mi chodzi AV z dobrym skanerem rzeczywistym..
Trudno powiedziec, jesli chodzi o wykrywalnosc podczas normalnego uzytkowania to Avira, poniewaz doskonale wykrywa sygnaturami. Jednak jesli nie ma jakirgos wirusa w bazie, to go nie wychwyci niestety... MSE tak samo, aczkolwiek sama detekcje ma duzo gorsza od Aviry. Panda Cloud PRO ma bardzo dobra detekcje, a takze bloker behawioralny, ktory czasami dziala calkiem niezle. Comodo bardzo szybko dodaje malware do baz, ma chmure, a takze calkiem dobra heurystyke, ale z podatnoscia co falszywych alatmow

Ogolnie to polecam Pande lub Avire Wink

McAlex

PandaGrin lekka, za heurystykę i Sandboxa niech odpowiada Comodo. Nie ma co dublowac ochrony, trudno obeśc CF.
A Avira Free czy płatna ? Avire znam po części, a nie wiem jak z Pandą bez neta..
Z Panda bez neta slabo, bo to jednak AV dzialajacy z chmurze Wink
Avira Free wystarczy. Nie wiem tylko jak to u niej w koncu z ochrona www, podobno trzeba zainstalowac Ask Toolbar, zeby dzialala
Czyli że Panda tak naprawdę bez neta jest bezużyteczna ? Sory za takie pytania, ale nie używałem i wolę się konkretnie dowiedzieć.
A macie jakieś ustawienia jak poustawiać optymalnie Avire i Comodo ?
Płatna ma ProActiv, powinno być lepiej. Jeśli jednak nie masz licencji, to Free starczy. Panda ma jakieś cache, i trochę może wykrywać bez internetu. Lepiej wybierz Avire jak często brakuje Ci łącza.
Hmmm Panda jest niby leciutka, a w menadżerze zadań widzę że zajmuje więcej pamięci od Comdo None
krisbtm napisał(a):Hmmm Panda jest niby leciutka, a w menadżerze zadań widzę że zajmuje więcej pamięci od Comdo None

Ile? Zrób pełny skan komputera. Poza tym zużycie pamięci jest mniej istotne. Zauważ, że Panda nie będzie się aktualizowała, więc zużycie pamięci powinno być zawsze w miarę równe.
u mnie zawsze miała 70mb na xp sp3... I\O też miała niezłe no ale jak pochodzi i sklasyfikuje niektóre pliki to już powinna płynnie chodzić..
Kurcze tak przeglądam różne fora i ile ludzi tyle opinii.. na jednym teście wychodzi że Avira ma słaby skaner rezydentny na innym, że super.. Na jednym że Panda przepuszcza prawie wszystko, na innym że jest najlepsza z bezpłatnych None
Oszaleć można..
Jak widać ile ludzi tyle opinii.

Na każdym sprzęcie programy zachowują się inaczej. Ważne jest też zainstalowane oprogramowanie w systemie.
Przeskanuje Pandą i zobaczę jak to będzie.. Dziwi mnie tylko że wzrosło zużycie ramu odkąd wywaliłem AV z Comodo.. średnio miałem 32% zużycia z 4GB na starcie, a teraz 38%.. Wiem że to czepialstwo, ale analizując zużycie ramu można też wyłapać infekcję Wink

I jeszcze pytanie - ten dodatek Bitdefendera jest najlepszy ? nie lepiej użyć tego od G Data ? bo widziałem na forum, że ten to niby monstrum pamięciożerne Wink
Bitdefender jest bardzo skuteczny, a jako dodatek niezwykle lekki. Wejdz na strone dodatkow do Firefoxa, wpisz Bitdefender TrafficLiht, zainstaluj i tyle Smile
Panowie a jaki polecacie Firewall oprócz Comodo? bo do systemowego jakoś przekonania nie mam ..
Będzie pracował razem z Pandą Cloud

Konto usunięte

Jak za darmo, to PC Tools FW jest dobrym wyborem.
Bardzo lekki, ma również jakieś podstawowe moduły od kontroli plików.
Witam ponownie.
Zainstalowałem z promocji Panda Cloud 2 Pro i teraz się zastanawiam co z FW ?
Tzn. czy używać tego z Pandy? Windowsowego? Comodo ? czy może Online Armor?

Ewentualnie czy jakieś inne rozwiązanie?

Co polecacie?
Jeśli Online Armor byłbym wdzięczny za pomoc w konfiguracji.
Stron: 1 2