SafeGroup

Pełna wersja: Windows 7 Beta1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Piszcie co o nim myślicie.
Jakie wywarł na was wrażenie. Jak spisuje się w waszych testach i z czym macie problemy.

Może ja zacznę.

W Beta1 nie ma DreamScene. Gdyby jednak ktoś chciał mieć, wystarczy go zainstalowć ze strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pojawił się również UxTheme_Patcher pod:
- Windows 7 (all editions, Pre Beta, Beta 1)
- Windows Vista (all editions, SP1)
- Windows 2008 (all editions, SP1)
- Windows XP (Home, Pro, RTM, SP1, SP2, SP3, Corporate)
- Windows 2003 (Standard, Enterprise, Datacenter, Web, RTM, SP1)
- Windows Media Center Edition (2003, 2004, 2005)
- Windows XP Tablet PC Edition
Ja przetestkowałem go na Pre Beta - działa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jedynym minusem (jak dla mnie) jestIE 8.
Tak w build 7000 jak i 7022.
Mam nadzieję, że tego tak nie zostawią.
Prwadopodobnie w maju będzie udostępniona kolejna wersja Windows 7 RC. Minimalne wymagania sprzętowe to: 32- lub 64-bitowy procesor 1 GHz, 1GB pamięci operacyjnej, karta graficzna obsługująca DirectX 9 i posiadająca 128MB pamięci a także 16 GB wolnego miejsca na dysku.

Ciekawe jak będzie w praktyce z tymi wymaganiami bo już odzywają się głosy malkontentów, którzy zastanawiają się jaki trzeba będzie mieć sprzęt aby OS + uruchomione aplikacje płynie chodziły.
Swoją drogą na moim lapku jest słynna naklejka: "Windows Vista Capable" ale wątpie żeby dało się na nim normalnie korzystać z Visty Smile
całkiem przyzwoity system mocrosoftu raczej service pack do visty
saą już nowe wersje te o których piszesz to stare
system nawet dobry ale najbardziej w nim mnie denerwuje to że są w nim problemy z kasowaniem plików wykonywalnych w pierwszej becie myślałem że to jakiś bug ale w każdej wersji jest to samo i coś mi się wydaje że to jakieś nowe zabezpieczenie :/
Pewnie znowu trzeba będzie kupować "komputer do systemu" a nie "system do komputera" i to jeszcze w czasach gospodarczego dołu. Dobrze, że przynajmniej RAM jest w miarę tani. Może trochę dopracują ten system do czasu wersji RTM
Serafin napisał(a):Pewnie znowu trzeba będzie kupować "komputer do systemu" a nie "system do komputera" i to jeszcze w czasach gospodarczego dołu. Dobrze, że przynajmniej RAM jest w miarę tani. Może trochę dopracują ten system do czasu wersji RTM


e tam pod względem ramu ten system doskonale sobie radzi na 512 mb
testowałem na wirtualnej maszynie
dla porównania vista chodziła bardzo wolno
A próbowałeś go uruchomić na 256 MB RAM? To musi być męka.
nie próbowałem, ale vista w ogóle się nie uruchamia, więc to by był sukces jakby 7 zaskoczyła
Serafin napisał(a):Pewnie znowu trzeba będzie kupować "komputer do systemu" a nie "system do komputera" i to jeszcze w czasach gospodarczego dołu. Dobrze, że przynajmniej RAM jest w miarę tani. Może trochę dopracują ten system do czasu wersji RTM


Niestety takie czasy że M$ w ten sposób wymusza na użytkownikach zmianę komputerów na lepsze. Oni dobrze wiedzą że Linux jest ciągle mało popularny no i trzeba mieć jednak pewną wiedzę żeby go sprawnie obsługiwać a Mac za drogi (przynajmniej dla przeciętnego usera)

BTW
Zdaje się że w kwietniu kończy się wsparcie dla XP. Będą dostępne tylko łatki i to pod warunkiem że posiadamy SP3 bo wsparcie dla XP z SP2 skończy się w przyszłym roku. Wsparcie dla SP3 będzie najdalej do 2014 r. chyba że wydadzą SP4 co jest bardzo mało prawdopodobne
Do 2014 jeszcze sporo czasu dlatego nie zamierzam zmieniać xp sp3 na nic nowego.
Ja też póki co nie zamierzam migrować z XP na inny OS (niektórzy jeszcze siedzą na Windows 2000). Nie wiadomo jakie wymagania będzie miała finalna wersja Windows 7 a w lapku raczej ciężko jest coś rozbudowywać no i też nie bardzo się opłaca bo części do lapka są droższe niż do PC.
Moim zdaniem system jest bardzo stabilny i zrobił na mnie duże wrażenie ale miałem problem z netem znaczy internet działał lecz dopiero po włączeniu go w panelu sterowania!Nie pokazywało się okienko ustawionego połączenia pppoe!
właśnie wyciekła do netu najnowsza kompilacja, sądząc po ilości ludzi ściągających to może być niezły system.
numer kompilacji: 7068.0.090321-1322_x86fre_client_en-us_Retail_AllSKU-GRC1CPRFRER_EN_DVD.iso
System naprawdę wart uwagi zabiera 430RAM a vista brała 800RAM na samym czystym systemie!Jakby nie ten problem co pisałem wyżej to bym korzystał z tego systemu jako główny !
u mnie na czystym systemie Vista zabierała 450MB RAM, co prawa po uruchomieniu przez 60s zabierała prawie 1GB ! Ale potem oddawała, pobiera na starcie dużo RAM, żeby szybciej wystartować Smile
tak tylko że jak nie stet taka zła to czemu jak instalowałem siostrze The Sim 2 to nie dało rady jest włączyć bo error?!Jeszcze przy kilku grach tak miałem aż w końcu nie wytrzymałem i poszła w p...u
Niektórzy mają problemy, ja na szczęście nie mam Smile
Ja miałem Viste przed wyjściem SP1 !Wiadomo że u jednym chodzi git a u drugich już nieto samo tyczy się wszystkich programów systemów itp
A ja po, a teraz mam SP2 RC Grin
Najlepsza wersja jaką testowałem to 6.1.7077.0 (winmain_win7rc.090404-1255).
Build 7106 to przerobiona (pewnie ResHackerem) wersja w/w. Sprawia drobne problemy.
Czekam a oficjalną wersje 7100.
Na niektórych HDD może pojawić się problem z powrotem, z Windows 7 do XP.
Stron: 1 2