SafeGroup

Pełna wersja: Online Armor (x64) vs ZeroAccess Rootkit
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Test zrobiony na tej samej próbce co OF, CF. Dla uniknięcia kontrowersji i oskarżenia o faworyzowanie produktu postanowiłem zezwalać na wszystkie komunikaty, sami zdecydujcie w którym momencie zablokowalibyście akcję, decyzja ta nie jest wcale taka trudna Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

po zablokowaniu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


P.S.
Miałem problem z siecią w OA, widać na filmie zresztą...
Nie wiem co ten test ma przedstawiać...czy to jak OA przepuszcza ZA przez ciągłe zezwalanie czy chodzi o alerty jakie generuje? ale cóż wg mnie każdy nawet początkujący użytkownik widzi na czerwono komunikat i hasło "Block" to zazwyczaj klika block. Jestem pewny że OA skutecznie zablokowałby takiego rootkita gdy ktoś rozważnie wybierze opcje i uważnie przeczyta komunikat a nie z automatu allowNone2
To po co takie coś robisz jak nie blokujesz? Chyba chodzi o to żeby sprawdzić czy program zablokuja nie pokazanie jakie komunikaty puszcza?
O alerty jakie generuje, że jest przede wszystkim czytelny i radzi sobie najlepiej z tych 2 pozostałych...
i co to jest takie ważne? nieważne czy zablokuje tylko jaki alert pokaże?
Przecież widać (teoretycznie), że po zablokowaniu procesu nic się nie stanie. Mogę zrobić drugi film jeśli chcecie dla potwierdzenia. Natomiast widać podobną sytuację co z CF, moment uruchomienia instalflash przez 6ffd...mimo, że zezwoliłem ochronił użytkownika.


Dodano: 12 cze 2012, 16:47

Wstawiłem drugi po zablokowaniu.