SafeGroup

Pełna wersja: Ikarus - test ochrony.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Przeprowadziłem test ochrony austriackiego programu - Ikarus virus utilities.
Program w aktualnej wersji z aktualną bazą sygnatur wirusów.
Jak sobie poradził w teście? Czy sprostał zadaniu które go czekało?
Pod tym adresem możecie to obejrzeć:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

McAlex

andrzej dzięki,że znalazłeś czas i spełniłes obietnice. Ale Teraz chyba masz przechlapane, bo mam kilka pomysłów na test i ofiary do niegoSad
a Teraz pytanie:-)
Niestety działam już na telefonie więc jakość wideo jest jaka jest. Nie widzę komentarzy. Jak oceniasz program pod względem zużycia zasobów? Z tego co widzę chyba nie wpuścił zagrożenia. ..

andrzej76

Nie , nie wpuścił zagrożenia , ale fakt skanem on-demand większość wykosił , lekki dla systemu zbytnio nie jest ( lekka kobyłka jak na av) , chwilkę dłużej tylko trwa otwieranie aplikacji gdyż ją sprawdza, ale tylko za pierwszym razem , potem jest ok.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Około 160Mb ramu pożera.Grin

McAlex

To bardzo dużo.
Zależy... z drugiej strony jak ktoś ma 4GB i te 2,5 GB leży to czemu by nie korzystać z solidnej lecz ciut cięższej ochrony?

andrzej76

Tak jak na program antywirusowy bardzo dużo zajmuje zasobów komputera, gdyby był lżejszy - kto wie ile by go używało. Wink
Chociaż nie wiem , może i w Polsce go używają , jak na razie większość posiada jego silnik w Emsisofcie. Grin
Jeśli ktoś ma jednak sporo ramu - czemu nie, można zaryzykować i używać. Grin

McAlex

No zgadza się, Ale chodziło mnie , że dużo względem części konkurencji. Jak ktoś ma porządny komputer to w sumie mu wsio rawno.
Fajny test, dzięki Andrzej Beer
Program dość skuteczny, jednak nieobojętny wobec zasobów i obciążenia.
Borzuck napisał(a):jak ktoś ma 4GB i te 2,5 GB leży to czemu by nie korzystać z solidnej lecz ciut cięższej ochrony
Bardzo słuszna uwaga Smile
Moim zdaniem A-M ma jednak niekwestionowaną przewagę nad czystym Ikarusem - pomijając drugi silnik od emsi, wszystkie opcje i możliwości składające się na tzw. funkcjonalność programu oraz bądź co bądź, ale jednak mniejszy apetyt na zasoby, cena licencji jest nieporównywalnie bardziej atrakcyjnaSmile

McAlex

Nie chcę się czepiać , ale temu programowi chyba trzeba zmienić wygląd:-)
alex1155 napisał(a):temu programowi chyba trzeba zmienić wygląd:-)
Alex , cieszę się że nie tylko ja tak uważam Beer
Choć rzecz jasna nie GUI jest najważniejsze - pamiętam jaki zadowolony byłem dawno, dawno temu używając kultowej odsłony Noda (wersja 2.7)Wink

McAlex

nod był piękny:-)
Ale ten Ikarus no sorry , Ale wygląda jak nie wiem... Program pisany na windowsa 98, do tego komunikaty są brzydkie i nieczytelne. Co z tego, że skuteczny jak wrażenia nie robi. Choć to oczywiście nie ważne, no ale bez przesady. Emsisoft wygląda, działa i prezentuje się po prostu lepiej.
Alex , ja spotkałem się z nieprzychylnymi opiniami dotyczącymi właśnie GUI, jakie oferuje Emsi.
Nie bardzo rozumiem te uwagi, program wydaje się dość czytelny (przynajmniej dla mnie).
alex1155 napisał(a):nod był piękny:-)
Ech... Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak uważam Beer

McAlex

Myślę, że chodzi tu o ilość funkcji. Wiesz ciężko zrobić minimalistyczny wygląd, przy programie posiadającym HIPSa.Moim zdaniem Emsi jest czytelny.
Podobnie czytelna jest, choć brzydka g data .
A to chyba o to chodzi. Nie podoba mnie się np. Wygląd mcafee, który poukrywał ustawienia w szufladkach tak żeby wydawało się, że program jest łatwy i bezobsługowy. A jak przyjdzie co do czego to bieda coś znaleźć:-)
Stare Nody były super:-) Pamiętam .