SafeGroup

Pełna wersja: zestawik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
System operacyjny:
windows 7 32 bit


Zastosowanie:
internet, filmy, gry online, portale społecznościowe


Witam Was, kolega poprosił mnie o stworzenie lekkiego zestawu. Poleciłem mu CISa (bo sam używam) ale wypiera się go jak ognia... AVG też mu nie przypasował. Z racji tego postanowiłem złożyć coś samemu. Moja wiedza jednak nie jest wystarczająca bym mógł zaryzykować samodzielny dobór zabezpieczeń.Programy nie muszą być darmowe, ważne by były lekkie i bezpieczne. Moja propozycja dla niego to:
- PCtoolsFW
- HItmanPro (1-2x na tydzień), hitmanpro.alert (do bankowości)
- Chrome w piaskownicy z adblockiem, ghostery i trafficlight''em

Doradzcie mi co jeszcze dodać by "dopełnić" ochrone. Av, Zemana, może SpyShelter? Czy jest już to zbędne. Zależy mi/mu na lekkości.
Pozdrawiam i z góry dziękujeSmile
Jeżeli nie muszą być darmowe, to warto zaproponować Avast Internet Security wsparty SpyShelter Free.
Chrome + dodatki, które wymieniłeś
MBAM, Hitman Pro na żądanie
Do bankowości nie trzeba w takim przypadku dodatkowych zabezpieczeń, wystarczy wspomniany SpyShelter (tryb ograniczony) i SafeZone Avasta.

Jeśli rozwiązanie darmowe, to proponowałbym Avast Free lub Panda Cloud, do tego PCTools Firewall i Spyshelter Free (tryb ograniczony).
Chrome + dodatki, które wymieniłeś
MBAM, Hitman Pro na żądanie
Do bankowości w tym przypadku możesz dorzucić HitmanPro.Alert lub Trusteer Reeport (bardzo fajny i skuteczny programik).
Moja propozycja:

Jeśli nie zna sie na tym lub chce automat:
Panda Cloud Free\Pro [niekoniecznie ale lepsza ochrona]+ Pctools FW + HitmanPro + [adblock + ghostery+ trafficlight][Przeglądarka Chrome]
Jeśli zna sie troche to:
Online Armor Free\Premium + Avast Free + HitmanPro + Sandboxie Free [Drop my rights włączone i przeglądarka w piachu]+ [adblock + ghostery \ noscript][Przeglądarka Firefox]
Avast Free + Pctools FW + MBAM + Hitman Pro + Firefox ( z dodatkami ghostery+ trafficlight + WOT + Lastpass )

To w zupełności wystarczy.

ktośtam

Jeżeli zabezpieczenie nie musi być darmowe, to poleciłbym NIS + Zemana a do Chrome Adblock z odpowiednim zestawem filtrów:
- EasyPrivacy
- Fanboy''s List
- Fanboy''s Polish
- Fanboy''s Tracking/Stats Blocking
- Fanboy''s Annoyances
i ewentualnie Antisocial - ten filtr usuwa integrację z portalami społecznościowymi.
W przypadku wykorzystania tych filtrów możesz zrezygnować z Ghostery, który potrafi być problematyczny - u mnie przy włączonym Ghostery nie mogę zalogować się do banku. Poza tym, zawsze to jeden dodatek mniej, czyli mniejsze zużycie zasobów przez przeglądarkę.
dziękuje Wam za odpowiedzi, w pierwszej kolejności sprawdzę działanie avast/panda u siebie i wybiorę to co lżejsze gdyż najczęściej je polecacie.
A czy PCtoolsemFW można ustawić reguły by z internetem łączyły się tylko wybrane programy? (przeglądarka, komunikator, av, a zablokować przykładowo winnampa, odtwarzacz filmów)
Kolega nie jest doświadczony więc OAodpadaSmile
Oczywiście, że można utworzyć odpowiednie reguły w PCTools Firewall.
Ja bym postawił na avire Smile

McAlex

panda cloud , pc tools Firewall, i do blokowania niefajnych stron mcafee site advisor.
Jeśli ściąga jakieś gry, nie zawsze z dobrych źródeł Polecam avirę free zamiast pandy. Parasolka czepia się z reguły tylko wtedy kiedy naprawdę trzeba.
Podobnie jak alex polecam Pandę Cloud Free, i jakiś dodatek typu Web Of Trust do przeglądarki. Ja działam bez firewalla [tzn z Windowsowym, ale bez żadnych konfigów] , na żądanie mam Malwarebytes i wszystko szybciutko chodzi.
jeszcze raz dziękuje bardzo za odpowiedzi, zainstalowałem Pande 1.9.2 Smile Reszta bez zmian. Wszystko naprawdę bardzo lekkie i automatyczneSmile
Pozdrawiam
Na facebooku masz promo pandy cloud pro na 6miechów Smile warto skorzystać
Mhym dzięki, zaraz sobie poszukamSmile a czy wersja pro jest równie lekka co free?
Ze względu na skaner behawioralny może być cięższa.
Nie przesadzajmy, zarówno PRO jak i FREE jest leciutka. Smile
To promo nadal działa? Mam PCAV free, ale czy to znów jest instalator czy kluczyk się dostaje?
instalator. Wersja free zjadała mi ok10mb ramu, pro dochodzi do 27. Chociaż np teraz tylko 7Smile Denerwuje mnie automatyczne usuwanie zagrożonych plików. Jedynym sposobem jest ich przywracanie z koszta czy da się ustawić by program pytał?
Nie, nie da się niestety ustawić żeby pytał.

McAlex

Niestety Panda jest automatem, ale po przywróceniu plików z kosza już się ich nie czepiała ( w czasie mojego testu do recenzji). Natomiast np. TrustPort jak przywracam plik z kwarantanny, to znowu go usuwa i muszę do wyjątków ręcznie dodawać.
Niestety i stety.. dla użytkownika który nie ogarnia nic na temat zabezpieczeń taka leciuchna panda to złoto Smile ostatnio zainstalowałem na lapku ojca kolegi i jest zadowolony
Stron: 1 2