SafeGroup

Pełna wersja: Wolny internet przy CIS - co zamiast niego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Ja mam pytanie z trochę innej bajki. Od dwóch dni mam łącze 6mb. Testując parametry łącza przez stronę speedtest.net przy zainstalowanym Comodo mam wyniki od 2.5Mb/s do 3Mb/s Pingi 80-100 ale to Neostrada wiec to pomijamy. Natomiast testując łacze bez Comodo lub z microsoft essential mam prawie maksymalne wyniki. Ktoś już spotkał się z takim problemem wie jak go rozwiązać. Prosiłbym bym o jakieś porady w tej kwestii.
lesiu1989 odinstaluj ten ser szwajcarski i zmień firewalla na PCTools, Privatefirewall, Online Armor lub darmowego OSSa i ciesz się dobrym bez inwigilacji łączem Tongue
Ambientdzięki za wypowiedz własnie rozglądam się za jakimś rozwiązaniem. Program od MS jakoś nie ma pełni mojego zaufania. Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych bo na zmianę oprogramowania zawszę mam czas i opcje.

andrzej76

AVG Free +PC Tools Firewall Plus

Avast Free + Privatefirewall

Panda Cloud AV Free + jedna z dwóch wyżej wymienionych zapór.

Można ewentualnie pozostać przy systemowej i ją odpowiednio pod siebie skonfigurować.

Z płatnych :

F-Secure IS

NIS - jeśli ma być automat

AVG IS

G Data IS - różne zachowania na różnych komputerach ( ciężka, szarpie prockiem, lekka , nie spowalnia wczytywania stron internetowych, itp.)
Ambient napisał(a):lesiu1989 odinstaluj ten ser szwajcarski i zmień firewalla na PCTools, Privatefirewall, Online Armor lub darmowego OSSa i ciesz się dobrym bez inwigilacji łączem Tongue


stworzyłbym jakąs tyrade na ten temat, ale zaraz posypią się posty o tematyce:

- mojego wysłanictwa od "tego Turka Meliha Abdu coś tam"(który serwuje kebaby!!),
- mojej umiejętności znajdowania argumeentów na wasze zarzuty,
- mojego fanatyctwa, prostactwa i chamstwa.


Cytat: Witam

Ja mam pytanie z trochę innej bajki. Od dwóch dni mam łącze 6mb. Testując parametry łącza przez stronę speedtest.net przy zainstalowanym Comodo mam wyniki od 2.5Mb/s do 3Mb/s Pingi 80-100 ale to Neostrada wiec to pomijamy. Natomiast testując łacze bez Comodo lub z microsoft essential mam prawie maksymalne wyniki. Ktoś już spotkał się z takim problemem wie jak go rozwiązać. Prosiłbym bym o jakieś porady w tej kwestii.


Dokonywałeś jakichś zmian w konfiguracji (szczególnie w ustawieniach zaawansowanych firewalla?).

[/quote]
morphiuszUżywałem nastepującej konfiguracji przy łączu 2Mb/s problem nie występował.

Antywirus

Skaner rezydentny Przy zmianach
Poziom skanowania heurystycznego Niski
Zaznaczone ptaszkiem : Aktualizacja automatyczna i pokazuj ostrzeżenia antywirusa.
Pozostałe opcje niezaznaczone.

Skanowanie ręczne i zaplanowane

Zaznaczone wszystkie opcje po za przesyłaniem nieznanych plików do analizy comodo.
Poziom heurystyki niski.

Zapora

Ustawiona w tryb bezpieczny
Zaznaczone wszystkie opcje po za nie pokazuj ostrzeżeń.
Ustawienia ostrzeżeń pozostawione bez zmian
Zaawansowane: Zaznaczone wszystkie opcje po za monitorowaniem innych protokołów niz TCP/IP

Defence Plus

Ustawiony tryb bezpieczny
Zaznaczone:
Wałcz tryb adaptacyjny przy niskich zasobach systemowych.
Utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji
Nie wyświetlaj ostrzeżeń (zezwalaj na wszystkie żądania)
Włącz rozszerzony tryb ochrony (System Win 7 x64)

Kontrola uruchamiania pozostawiona na standardowych ustawieniach

Piaskownica Włączona
Zaznaczone wszystkie opcje po za Wykrywaj instalatory i aktualizatory i uruchamiaj je po za piaskownica.
Ambient napisał(a):lesiu1989 odinstaluj ten ser szwajcarski i zmień firewalla na PCTools, Privatefirewall, Online Armor lub darmowego OSSa i ciesz się dobrym bez inwigilacji łączem Tongue

Dlaczego ser szwajcarski? U mnie działa bez problemu.