SafeGroup

Pełna wersja: Malware w Google Play
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dzisiaj rano dostałem informację od kolegi, że w dość popularnej aplikacji odstraszającej ( Idea ) komary jest wirus. Sprawdziłem i Comodo Mobile Security po zainstalowaniu aplikacji poinformował mnie o znalezieniu malware w aplikacji.

Aplikacja zmienia stronę startową domyślnej przeglądarki, tworzy skrót "Search" - zakładkę na pulpicie. Po uruchomieniu "Search" otwiera się strona: searchmobileonline.com. Jest to wyszukiwarka przypominająca wyglądem Google z losowym bannerem.

Kilka screenów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Link do aplikacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wczoraj również czytałem artykuł o malware, które również dość długo było w Google Play oraz Apple Store:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Avast Mobile Security nie wykrywa zagrożenia w tej aplikacji. Nie wiem jak pozostałe antywirusy bo już skończyły mi się triale na wszystkie Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tu masz za darmo Smile
Jeśli ktoś uważa, że w Google Play nie ma złośliwych aplikacji to bardzo się myli.
Antywirus na Androida przestaje być "zbędnym bajerem".

3 przykłady z wielu:


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(aplikacja wisi od 2 tygodni jako najlepiej oceniana darmowa; wysyła smsy premium, zmienia stronę startową i nie wiadomo co jeszcze)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Google chce się chyba ścigać z Apple na ilość aplikacji kosztem ich jakości i bezpieczeństwa. Powinni weryfikować aplikacje, które znajdują się w Google Play. Android jest o wiele mniej bezpiecznym system niż iOS. Przez 5 lat na iOS nie powstał ani jeden wirus, to jest naprawdę bardzo duży sukces Apple.

Konto usunięte

Google nie zadbało ani o fragmentację systemu, aktualizacje itd. ani o to co jest wrzucane do ich marketu.
Liczą się aktywacje, aktywacje, aktywacje i jeszcze raz aktywacje.
Ratatui napisał(a):Przez 5 lat na iOS nie powstał ani jeden wirus, to jest naprawdę bardzo duży sukces Apple.


A to? Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czytałem o tym tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Napisałem, że przez 5 lat nie powstał wirus na iOS ale to się już zmieniło Smile Co nie zmienia faktu, że Android w porównaniu do iOS jest gorszym systemem.
Ratatui napisał(a):Co nie zmienia faktu, że Android w porównaniu do iOS jest gorszym systemem

Tak jednoznaczne stwierdzenie jest trochę nie na miejscu - w jakim sensie jest gorszym? I jakie kryteria przemawiają za ową "gorszością"? Jeśli przyjmiemy za punkt wyjścia ilość potencjalnych zagrożeń, które czyhają na użytkowników systemu to zgoda - zwolennicy Androida muszą częściej i w zdecydowanej większości stawiać im czoła.
Pytanie skąd jednak to wynika? Czy to tylko system? Przecież na to składa się zarówno popularność systemu (w prostej konsekwencji liczba jego użytkowników) oraz polityka i zarządzanie jego rozwojem, doskonaleniem i wdrażaniem zmian (tu rzeczywiście można mieć sporo uwag do Google). Przez 2 lata używałem IOS, od blisko dwóch Androida, to zwyczajnie inne systemy, ze swoimi wadami i zaletami. Każdy ma swoje upodobania i preferencje, ale klasyfikowanie gorszy/lepszy jest całkowicie bezsensu jeśli nie towarzyszy mu przyjęta, skategoryzowana i precyzyjnie określona metodologia.
Gorszy dla mnie ponieważ:

1. Wolniejszy. Nowe wersje Androida wymagają lepszego procesora, więcej RAMu niż iOS. Przykład: Sony zrezygnował z wydania Androida 4.0.4 na Sony Ericsson Xperia Play gdyż podczas testów okazało się, że system za bardzo obciąża telefon. Na moim SE Xperia Arc S nowy Android 4.0.4 chodzi jak żółw i również nie powinien zostać dopuszczony do aktualizacji. Na iPhone 3GS nowy iOS 5.1.1 działa bardzo szybko.

2. Bezpieczeństwo systemu. Myślę, że tego punktu nie trzeba rozwijać Smile

3. Aktualizacje. iOS dostają wszyscy a nowe wersje Androida tylko wybrane telefony. Po 8 miesiącach Androida 4 używa tylko ~ 10% telefonów.

4. Pomoc techniczna a raczej jej brak. Na e-maile od pomocy technicznej producenta czekałem bardzo długo.
Ratatui napisał(a):Wolniejszy. Nowe wersje Androida wymagają lepszego procesora, więcej RAMu niż iOS. Przykład: Sony zrezygnował z wydania Androida 4.0.4 na Sony Ericsson Xperia Play gdyż podczas testów okazało się, że system za bardzo obciąża telefon.
Android nigdy nie był, nie jest i nigdy nie będzie systemem dedykowanym dla jednej marki i jeszcze w dodatku dla jednego modelu telefonu - jak IOS - i to jest oczywiste. Ten system nie jest rozwijany pod konkretny sprzęt - tak jak IOS - to zupełnie inna filozofia, w planach jego powstania nie było założeń, że najnowsze odsłony mają działać na telefonach starszej generacji.

Ratatui napisał(a):Na moim SE Xperia Arc S nowy Android 4.0.4 chodzi jak żółw i również nie powinien zostać dopuszczony do aktualizacji
Na moim wysłużonym Galaxy S II śmiga aż miło

Ratatui napisał(a):Wolniejszy
Pisząc tego posta mam w ręku IP 4 (5.1.1 /B206) i Galaxy S III i chyba trochę byś się zdziwił Wink

Ratatui napisał(a):Gorszy dla mnieponieważ:
No i tego zabrakło w pierwszych postach Beer
To jest jakiś żart. Większość antywirusów wykrywa w tym pliku wirusa a program dalej jest w Google PlayFacepalm

Kaspersky:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Panowie to jaką polecacie stronę z bezpiecznym i sprawdzonym oprogramowaniem do androida poza androidmarketem???.

Konto usunięte

Żadne.
Pomimo swoich wad, najbezpieczniejszym źródłem i tak zostaje Google Play.
A czy jeśli zainstaluję z google play jakiś program i avast mobile nie wykryje nic to mogę być pewny że nie przyjdą mi astronomiczne rachunki np bo aplikacja wysyla platne sms itp.Tyle się naczytałem o tych lewych aplikacja co wysyłaja po cichu kosztowne sms że strach cokolwiek pobrać.
Pewności nie ma musisz patrzyć na uprawnienia jak chce dostępu do SMS to nie instaluj...
Wielkie dzieki za odpowiedz.Lipa jest taka że mam nowy telefon rootować go nie chcę ze względu na gwarancje a większość programów do zabezpieczania andka wymaga roota np avast jeśli chce mieć zaporę.Tak to bym sobie zablokował wysyłanie sms przez dany program ale niestety bez roota lipa i tyle.
Z tego co wiem to zapora blokuje tylko połączenia aplikacji (podział na WiFi, 3G, Roaming).
Najlepszy do blokowania różnych dziwnych uprawnień jest LBE Privacy Guard

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możemy nim zablokować programowi dostęp praktycznie do wszystkiego
No tak tylko do tego programu wymagany jest root a ja majac gwarancje nie chce jej stracić.
Do każdej aplikacji służącej do zarządzania czymś w systemie są wymagane uprawnienia roota więc to nic odkrywczego...
Chcesz mieć większą kontrolę nad systemem - tylko root Tongue
Stron: 1 2