SafeGroup

Pełna wersja: Microsoft załata krytyczną lukę w IE9 to już w środę !!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tej aktualizacji nie powinny przegapić osoby korzystające z IE9. Malware wykorzystuje lukę w XML (Extensible Markup Language), która pozwala na zdalne wykonanie kodu w przeglądarce poprzez odpowiednio spreparowany dokument Office.

Więcej na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oj, do środy exploit-pack Blackhole będzie zbierał spore żniwa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I po raz kolejny dowód, żeby używać innej przeglądarki niż IE

andrzej76

Bez znaczenia jakiej przeglądarki używasz , na każdą co innego wpakują. Jak ma dojść do zarażenia to i tak dojdzie.
Myślisz żę używając FF czy Chrome jesteś bezpieczniejszy? Nic z tych rzeczy. Wink
Za 3 dni załatają to w IE tymczasem w niektórych nawet o lukach nie wiedzą bo wychodzą one dopiero na konkursach hakerskich ( Pwn2Own), dają za to kasęi dopiero łatają. ( znajdujący lukę nie koniecznie o tym informuje producenta przeglądarki , pokazuje ją dopiero na zawodach).

Tutaj jak łamali:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

andrzej76 napisał(a):Myślisz żę używając FF czy Chrome jesteś bezpieczniejszy?


Bezpieczniejszy: tak, na pewno bezpieczniejszy niż na IE.
Bezpieczny: nie, bo nie ma idealnie zabezpieczonej przeglądarki (i nigdy nie będzie).

marsellus

andrzej76 napisał(a):Bez znaczenia jakiej przeglądarki używasz , na każdą co innego wpakują. Jak ma dojść do zarażenia to i tak dojdzie.
Myślisz żę używając FF czy Chrome jesteś bezpieczniejszy? Nic z tych rzeczy. Wink

Andrzej nie rób sobie jaj Grinprzecież IE to dziurawe sito i nie da się tego porównać do żadnej innej przeglądarki.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Panel Browsers i wszystko jasne.

andrzej76

marsellus napisał(a):Andrzej nie rób sobie jaj


Nie robię sobie jaj tylko wyraźnie piszę że każda jest dziurawa , ale.... poczytaj :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Chyba że znasz ten artykuł marsellus - co o tym sądzisz? Kłamią i są oszustami czy raczej prawdę piszą. Nie przekreślaj z góry czegoś bo możesz się potem gorzko rozczarować i co wtedy? Grin

marsellus

A czy ja napisałem że tylko IE jest dziurawy? Grin
Andrzej widzę że artykuł interpretujesz tak jak Ci wygodniej, jego autor chyba teżGrin
Cytat: Co o tym sądzisz?

Sądzę że 10% to jednak dużo, bo ile by możne przypisać np. chromkowi czy innej przeglądarce? Reader wiadomo, flash, java wiadomo (są w każdej przeglądarce), agdzie są wyniki np. firefoxa? Grin Zapewne nie byłyby takie same jak IE.
Do tego piszą o exploitach a linkują do artykułu o SmartScreen który chyba na exploity nic nie pomoże?
W tamtym roku to właśnie chrome miał najwięcej lukGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



link do poczytania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

Zord potwierdza że te chwalone jako bezpieczne- są mało bezpieczne. Wyraźnie widać że IE był mniej łatany od konkurentów. Bić się nie będziemy, każdy używa tej przeglądarki która mu pasuje. Sam siedzę na FF i Chrome Canary. Ale jeszcze raz podkreślam - użytkownicy przeglądarek już chyba z przyzwyczajenia piszą że IE jest be i sito - a z goła to nie jestprawda do końcaijak widać jeszcze potwierdza się.

Dzięki Zord za link - poczytam bo warto. Wink
KB2719177- ta aktualizacja łata lukę w XML.

Kto nie pobrał jeszcze aktualizacji, niech to zrobi jak najszybciej.

Eugeniusz

XP bez IE 9 jest o jedną dziurę bezpieczniejszy od zajefajnego Windows 7Craze
Eugeniusz napisał(a):XP bez IE 9 jest o jedną dziurę bezpieczniejszy od zajefajnego Windows 7Craze

Od kiedy IE8 nie ma luk?
Na miejsce tej jednej znajdzie się 10.

Eugeniusz

A czy ja gdzieś powiedziałem że ósemka jest całkowicie bezpieczna?
Stwierdziłem że gdyby na XP był IE9, miałbym dodatkową aktualizację do zainstalowania (z drugiej jednak strony nie wiem jak się ma bezpieczeństwo, tj. liczba dziur w IE8 do swojego młodszego brata).