SafeGroup

Pełna wersja: TrustPort IS 2013 - test ochrony.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Wykonałem test ochrony programu TrustPort Internet Security 2013.
Test na 405 szkodliwych plikach.
Czy 4 silniki w programie uchronią Nas przed wirusami?
Jeśli chcecie to wiedzieć można to zobaczyć tutaj :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

McAlex

No, już myślałem ,że ja się rozpłynę "och,ach,ech" w recenzji, a Ty ściągniesz mega-hiper malware i rozwalisz mojego ulubieńca i cała reckę w przedbiegach.Grin
Ale tak, u mnie cały czas się darł, dziwne ,że przy twoich plikach nieSmile Nie zmieniałem ustawień, więc soft zachowuje się róznie.
Jeden trojan przeszedł, hmm, interesujące.
Ale i tak ładnie.
Natomiast nie wiem skąd tyle ramu,żre mocno.
Dzięki, leci plus! Lol

andrzej76

alex1155 napisał(a):Ale tak, u mnie cały czas się darł, dziwne ,że przy twoich plikach nie


Na skanie na żądanie i real-time zmieniłem na "usuń" - dlatego nie darł "kopary". Omyłkowo wyciąłem to z filmiku ( jak był gotowy do renderingu, więc go już nie zmieniałem). Wink

Dodano: 07 lip 2012, 21:51

alex1155 napisał(a):Natomiast nie wiem skąd tyle ramu,żre mocno.


Różnie na różnych komputerach , na rzeczywistym pożerał mi od 65 do 120Mb ramu , na wirtualu jak widać ostro , z doświadczenia innych którzy go używali bądź używają po tygodniu jak by go nie było- żre raptem z 30Mb ramu max. Wink

McAlex

Wyrażnie tworzy reguły.
Zauważałes działanie silnika avg?
Miałem sampla, którego na VT avg wykrywał, ale na komputerze TrustPort nie. Grin

andrzej76

Nie zauważyłem działania silnika AVG , wykrywa non stop silnik Bitdefendera lub TP. Wink

McAlex

No właśnie, coś nie halo .
Trustport nie ma własnego silnika

McAlex

Ma ( tak twierdzi) Craze
Macie włączony ten 2 silnik? Program na słabszych parametrach komputera włącza chyba tylko jeden silnik.

McAlex

messier napisał(a):Macie włączony ten 2 silnik? Program na słabszych parametrach komputera włącza chyba tylko jeden silnik.

Mnie w praktyce działał tylko Xenon + Trustport.
Może wyślę maila do supportu.



, chyba masz rację, na stronce jest fota, wedle której aktualizuje się na niej Argon. Ja miałem w aktualizacjach wszystko oprócz niego.



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

Ha,ha, ha a to nowość. W wersji 2013 ma uwaga....4 silniki!!!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

McAlex

Ha Ha:-) pięknie.

andrzej76

messier napisał(a):Program na słabszych parametrach komputera włącza chyba tylko jeden silnik.


Wirtual ma dobre parametry także powinien być silnik włączony, na rzeczywistym było podobnie a są jeszcze lepsze parametry niż na VMware - logiczne. Wink

Może aktualizuje się on podczas instalacji softu , bo zauważyłem że silnik BD w czasie instalki pobiera z netu jakieś składniki czy też wstępne aktualizacje - ale tego nie wiem na 100%.

McAlex

andrzej to czemu nie działal mnie równiez skaner avg? Tak Swoją droga w momencie usuwania program zajmował u mnie prawie 700mb:-)
Tak w ogóle silnikami są (chyba): Bitdefender, AVG, Dr.Web i Norman.

McAlex

Bit jest na bank. Do tego definicja trustport mnie się jedna trafiła. I tyle.Smile
Nie wiem jak w wersji 2013 ale u mnie jak instalowałem wersje 2012 na 512 mb ramGrin był jeden instalowany automatycznie. Drugi można było właczyć ale program chyba ostrzegał, że komputer albo nie spełnia wymagań albo może obniżyć jego wydajność.

Dodano: 07 lip 2012, 23:53

Tutaj piszą, że używa 2 wysokiej klasy silników skanujących

''''FILE SYSTEM PROTECTION
The resident protection continuously monitors files being opened and does not allow malware to be launched. At planned intervals, the program carries out a preventative check of the entire disk. As a result of the use of two top-quality scanning engines, the abilities of the program to detect harmful code are among the best in the world.''''

Tutaj piszą, że używa 2 wysokiej klasy silników skanujących

andrzej76

Oni sami chyba nie wiedzą ile silników używają. Raz piszą że cztery a raz że dwa. Suspicious