SafeGroup

Pełna wersja: Szaleje wirus komputerowy.- podobno jakiś nowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szaleje wirus komputerowy. Każe zapłacić okup za dostęp do plików na dysku
Sposób na naciąganie internautów.


W sieci krąży złośliwy wirus, który blokuje dostęp do osobistych plików. W ostatnim czasie stał się wyjątkowo aktywny.
Program nazywa się Filecoder.Q. Po przedostaniu się na dysk komputera ofiary wyszukuje interesujące go pliki, m.in. dokumenty Worda, zdjęcia lub filmy. Kopiuje je i szyfruje własnym kluczem. Oryginalne pliki są usuwane z dysku - wyjaśnia "Rzeczpospolita".

Jeśli internauta próbuje wejść do któregoś z zainfekowanych plików otrzymuje informację, że może odblokować plik za pomocą specjalnego kodu. Jednak by go uzyskać musi wysłać SMS, który słono kosztuje.

Według specjalistów firmy ESET, zajmującej się produkcją programów antywirusowych, Filecoder.Q najprawdopodobniej powstał w Rosji - informuje "Rzeczpospolita".
Eksperci podkreślają, że powstało wiele mutacji tego wirusa, które atakuje tylko konkretne rodzaje plików.

(źródło :http://www.sfora.pl/Szaleje-wirus-komputerowy-Kaze-zaplacic-okup-za-dostep-do-plikow-na-dysku-a45391)

A tak od siebie to coraz więcej pojawia się takich aplikacji wirusów co chcą naciągnąć użytkowników. Ciekawe czy nasze antywirusy podołają temu zagrożeniu. Wirus podobny dorosomware, a może to jakaś mutacja.

McAlex

Mój znajomy naprawiał ostatnio komputer z tym wirusem '' polska policja'' , który blokuje ekran i domaga się wpisania kodu. Pełno tego w sieci.
alex1155 napisał(a):Mój znajomy naprawiał ostatnio komputer z tym wirusem '' polska policja'' , który blokuje ekran i domaga się wpisania kodu.
ciekawe czy coś podobnego to jest do tej polskiej policji
To o czym wy mówicie to zwykłe Ransomware Wink
To jest pewnie odmiana Ransoma, tylko każda firma inaczej to nazywa. A jest ich pełno Ransomy występują od łagodnych, które stosunkowo łatwo usunąć, po takie jak właśnie ten co zaszyfruje pliki i ni huhu bez klucza odblokowującego.
Są też ScreameryGrin
a no kombinują ;D

McAlex

Waves97 napisał(a):Są też Screamery

Masz takiegoGrin ?
alex1155 napisał(a):Screamery


Tu masz Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

promoto, nie przesadzaj. Czego oni się boją? Scary Maze Game? Phiiii.
Galactico napisał(a):promoto, nie przesadzaj. Czego oni się boją? Scary Maze Game? Phiiii.

Ciekawe jak Ty byś wyglądał Suspicious.

Chyba nie chciałbyś zobaczyć programiku wyświetlającego to w autostarcieLol.
Flash999 napisał(a):
Galactico napisał(a):promoto, nie przesadzaj. Czego oni się boją? Scary Maze Game? Phiiii.

Ciekawe jak Ty byś wyglądał Suspicious.

Chyba nie chciałbyś zobaczyć programiku wyświetlającego to w autostarcieLol.


Na pewno nie spadłbym z krzesła.
alex1155 napisał(a):
Waves97 napisał(a):Są też Screamery

Masz takiegoGrin ?


A chcesz?

Mi nie chodzi o filmik na yt z wyskakującym potworkiem. mam na myśli ransoma z potworem Grin